Довиждане Кебек/Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ita
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 6:03 pm

Писмо от юг

Мнение от ita »

Дипломите може и да се приравнят, но намирането на добра работа е много трудно и се живее твърде напрегнато в една силно конкурентна среда. Липсват редица социални придобивки. Успех!
Поздрави от юг.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

И попътен вятър!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Ех Пумпи, сега чак до Щатите ли ще трябва да ходим на зъболекар!
Мислех, че сте на финалната права, пък то.....
Много късмет ви желая!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

успех на юг и не се бойте.
пък и пописвайте тук от време на време ако се сетите за бедните си северни братовчеди.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

най накрая да се Утърва от теб ;)

попътен вятър и умната (може и другата)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Писмо от юг

Мнение от pumpy »

ita написа:Дипломите може и да се приравнят, но намирането на добра работа е много трудно и се живее твърде напрегнато в една силно конкурентна среда. Липсват редица социални придобивки. Успех!
Поздрави от юг.
аз да си взема DDS пък ще си дойда на север на социално и данъци, но поне ще работя това, което искам и което мога да върша най-добре :wink:
благодарим на всички за топлите думи и пожелания. Дано Денвър, което преди 1-2 години даже не знаех къде се намира на картата, се окаже толкова готин колкото и Монреал
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

да Денвър е един от готините американски градов,е не от най и не е по интересен от Мтл,но е приятен град и най важното има къде да се ходи в свободното време.непременно си направете една разходка като се установите по И70 на запад чак до Юта и после ще разказваш какви прогимназии са си вдигнали американските милиардери като тръгнеш от покрайнините на града чак до Аспен.а и Глен каньон е забележителна гледка. :wink:
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Много успехи Иво, Боряна. Радвам се за вас.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Успех , Здраве ,Щастие и Късмет Ви желая

Мнение от alen vid »

Успех , Здраве ,Щастие и Късмет Ви желая !

И на Добър Път !
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Квебек с тъпите си закони изпусна поредния ФРАНКОФОН и ДОБЪР ПРОФЕСИОНАЛИСТ.
КЪСМЕТ, човек трябва преследва мечтите си и да работи това което харесва.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

поредното потвърждение ,че на кебек и канада не и трябват франкофони,англофони професионалисти ,а хамали и разплоден материал да гърбят за пенсиите на бейби бумърите :D
пък ,ако някой мине между капките,мине,няма да сме максималисти. :lol:
bone capelov
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 4:01 pm
Местоположение: montreal

Мнение от bone capelov »

Защо бе момче постъпваш така ако не се лъжа преди 2 месеца прочетох името ти в ордена на хигиенистите в Кебек. Ако не греша и ако ти се отказваш от 45 К заплата кой ще остане тук? След като си изкачил стълба дето е мерак за много кандидат емигранти и емигранти тук в Канада на кого ни оставаш тука на ----35градуса чудесна зима? Размисли отново и вземи правилното решение.
И все пак желая ти успех на новото място. Вятър в платната и от мен Боне Капелов но с канадска ушанка.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Успех и от мен Пумпи.
Аз само добри думи съм чувал за Денвър.
Аз, ако тръгна да се местя в Щатите, само в Денвър бих се преместил.
Според мен, ти като видиш Денвър ще се плеснеш по челото и ще си кажеш - "Абе къв съм го дървил толкоз време в тоя шибан Монтреал".
Много ще ми е любопитно да прочета какви са ти вчипитленията от Колорадо.
Айде, стискам палци. Според мен, се местиш на по-хубаво място.
Наздраве
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

bone capelov написа:Защо бе момче постъпваш така ако не се лъжа преди 2 месеца прочетох името ти в ордена на хигиенистите в Кебек. Ако не греша и ако ти се отказваш от 45 К заплата кой ще остане тук? След като си изкачил стълба дето е мерак за много кандидат емигранти и емигранти тук в Канада на кого ни оставаш тука на ----35градуса чудесна зима? Размисли отново и вземи правилното решение.
И все пак желая ти успех на новото място. Вятър в платната и от мен Боне Капелов но с канадска ушанка.
не се лъжеш, но аз съм станал стоматолог преди 7 години, а хигиенист преди 7 месеца и си мечтая от 11 годишен да съм първото. Ако ме познаваше щеше да знаеш, че 45 к заплата (която между другото към днешна дата е спокойно 60 к за всеки среден хигиенист в Кебек) не е мотив за мен. Да работя medecine dentaire, а не зъболекарство един ден е много по-важно за провесионалната ми реализация и лично удоволетворение.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ех,ако можеше химическите фабрики бълващидим облаци дим до даун таун да се махнат с магическа пръчка и аз бих го причислил към най хубавите,но засега се въздържам.
хубавото не е в Денвър,а около Денвър. :wink:
Публикувай отговор