FELICITATIONS! VOUS ETES ACCEPTES!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Ние сме от 10 часа, Значи за документа - като си получил писмото с поканата за интервю вътре има един документ, че 3 месеца ще се самоиздържаш - този документ, попълнен и в 3 екземпляра трябва да го носиш на интервюто - там само го подписваш. Отпаднаха да показваш пари в банка, но това не е отпаднало.
Късмет ви желая на 10 ще си стискаме палци :beer:
Изображение
kate_m
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 5:07 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от kate_m »

Kate-m ,ти изобщо не си ни разбрала- първо кой ти каза че е гадно като ти каза мъжа ми "Само спокойно не се притеснявайте - всичко минава ОК ."
Ne az kazah za horata predi vas!За вас се радвам искрено и разбрах че са жи дали сертификати и се поуспокоих:)Късмет нататък!
Аватар
alfaM
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 2:01 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от alfaM »

Мерси kaka_dora_Luk4o, аз точно с това се обърках. Помислих, че искат банкова гаранция. А другото го имаме. Изображение
Nova9
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 1:00 pm

Мнение от Nova9 »

Ясно ,Кате разбрахме се!Успех и на вас и дано се видим на канадска земя!!! :beer:
colimacon
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 4:11 pm

Мнение от colimacon »

Да си кажем и ние.. нас за съжаление ни върна за доучаване на френски... но може би не ни стигали точки и може да ни откажат!!!! Каза, че ще получим отговор по пощата до един месец. Сега си чакаме, което е много изнервящо. Пита както казаха и другите съфорумци. Учете за мотивация и трудности. Много е важен френския аз бях с нива 4/4 водещ приятелката 3/3 и двамат с аглийски 9/9 помолихме я да говорим на английски но не помогна, много държи на френския явно подхожда индивидуално, иначе въпросите не бяха трудни но напражението беше повече и си оказа влияние. Това е от нас поздрави и успех на всички, ние явно ще се позабавим :( :( :( :(
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

colimacon написа:Да си кажем и ние.. нас за съжаление ни върна за доучаване на френски... но може би не ни стигали точки и може да ни откажат!!!! Каза, че ще получим отговор по пощата до един месец. Сега си чакаме, което е много изнервящо. Пита както казаха и другите съфорумци. Учете за мотивация и трудности. Много е важен френския аз бях с нива 4/4 водещ приятелката 3/3 и двамат с аглийски 9/9 помолихме я да говорим на английски но не помогна, много държи на френския явно подхожда индивидуално, иначе въпросите не бяха трудни но напражението беше повече и си оказа влияние. Това е от нас поздрави и успех на всички, ние явно ще се позабавим :( :( :( :(
Горе главата братле, животът не свършва дотук. Ще поучите език и пак ще се явите. В този форум има двойки (аз познавам една таква), които са кандидатствали втори път и тогава е станало. Дори не са ги върнали да доучват, а направо са ги отрязали на първото интервю. Подали са втори път документи и са минали през цялата процедура отново, но вече са там.
Lyulinka
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 6:16 am
Местоположение: Монреал

Мнение от Lyulinka »

colimacon, съжалявам, че ви е върнала. Но не се отказвайте, тръгвайте на уроци и наблягайте на френския, оттам ще си докарате някоя друга точка. Ако трябва питайте по мейл дали може да пратите още сега документи, че ще учите френски и т.н. Дори и сега да ви откажат, ако имате желание - пак може да се пробвате. Късмет!

:beer: Поздравления на всички минали!!! Много ни зарадвахте, че мадам се опитва да предразположи, че повтаря въпросите и й се разбира като цяло. Успех на всички останали и не спирайте да давате подробна информация, моля :)
istoyan
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 9:36 am

Мнение от istoyan »

:beer2: ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПРЕМИНАЛИ УСПЕШНО МНОГО СЕ РАДВАМЕ ЗА ТЯХ УСПЕХ НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ СЕ ЯВЯВАТ ТЕПЪРВА
И КУРАЖ И КЪСМЕТ НА НЕУСПЕЛИТЕ ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

colimacon, сори че така се е получило!
Като гледам кога сте подали молбата ми се струва, че определено не се движиш като "охлюв". Всъщност даже съвсем малко сте чакали; та в тоя смисъл ако си решен че искаш да заминеш - действай го тоя пусти французки и пак опит. Успех каквото и да решите! :beer:

// Чест ти прави, че споделяш новината
Кое си требе, оно си сака!
Bary
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 10:00 am
Местоположение: Sofia-Montreal

здравейте

Мнение от Bary »

Много съжалявам че ви е върнала, наистина е жалко! Сигурно не ви е до това ама ще е полезно за другите ако разкажеш малко повече за вас.
Предвалително ти благодари и още веднъж съжалявам, но не се отчайвайте може пък да дойде положителен отговор!
Аватар
yani_iva
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 05, 2007 5:40 am
Местоположение: VARNA

Мнение от yani_iva »

colimacon ние сме в същтата ситуация като вас,само 4е ние бяхме на интервю през май.От 1-ви юни ходим най старателно и упорито в Алианз Франсез и след 3 месеца мислим да се явяваме на изпит .Не съжаляваъте за това което ви се слу4ва ГОРЕ ГЛАВАТА И НАПРЕД!Вси4ко е поправимо :roll: .Аз много се ядосвах но след по малко от месец след интервюто разбрах 4е ще си имаме беб4е и така сега и то у4и с нас френския. :lol:
Svetle
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:10 am
Местоположение: Skopje, Macedonia

Мнение от Svetle »

честито до сите кои са минали на интервјуто , многу ми е жал за тие кои не са успеали.
Ако може вопросите на тие кои са минали да ги напишат на френски ако не е проблем.

colimacon многу ми е жал че не сте минали ама само храбро и ке биде. ако може да објасниш за какво ве врна дали воопшто не зборувавте на френски?
21.02.2007 - получено accusé 18.09.2007 - получена покана за интервю
13.12.2007 - интервю-успешно 11.01.2008 - подадени документи 03.03.2008 - формулари за Медицински
10.03.2008 - медицински
21.04.2008 - покани за визи
09.05.2008-визи
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Здравейте мили съфорумци!
Да се включим и ние,нас също ни върнаха за език.Аз бях писала нива 7-7 френски и 10-10 английски.
Госпожата е много мила ,приветлива дама,но интервюто според мен не минава по каналният ред.Държи на това да сте наясно какви са цените на апартаментите ,знаете ли нещо за транспорта в Квебек,защо Квебек,да опишете работата си,качествата които притежавате,прави старателно проверка по документи,обърнахме на английски и беше много доволна,но после пак на френски,зададе ми допълнителни въпроси ,които четеше от някакви бумаги-явно да провери езикови познания,отговарящи на посоченото ниво.Няма да се притеснявате,според мен обаче борави с доста думи,които аз лично не ги бях чувала,явно има значение дали сте слушали квебекарски френски.
Успех на всички след нас!Много ни е мъчно,но нашата фамилия изглежда ще поема курс към Европа.
Всяко зло -за добро!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
pan
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Окт 07, 2006 7:36 am
Местоположение: SOFIA

Мнение от pan »

Много съжалявам че ви е върнала, наистина е жалко! Сигурно не ви е до това ама ще е полезно за другите ако разкажеш малко повече за вас.
Предвалително ти благодари и още веднъж съжалявам,
Кажи ни моля те какви са вашите професии?
irty6
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 8:40 pm

Мнение от irty6 »

Много ви благодаря за информацията въпреки разочарованието което сте преживели. Не се отчайвайте , горе главата никой не знае къде му е щастието щом е станало така доно да е за добро. Пожелавам ви много успех в следващите ви начинания.
Публикувай отговор