Пари Canada-BG

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Благодаря :wink: .Поздрави.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

CaD написа:Само да разасня как мисля че е най изгодно (според мен) да си правите превод на пари.
Отваряте си 2 сметки в ING Direct едната лева, другата CAD.
Пращате от тука CAD по сметка в CAD в България.
След като получат парите ги питате какъв преферентен курс ще ви дадат защото за суми от 15к определено има такъв курс който е много по озгоден от курса за деня. Ако курса ви устройва, ви прехралят парите по левовата сметка.
само да спомена курсовете на ING са доста по добри от unicreditgroup.
1. Как се открива ЛЕВОВА сметка в ИНГ ДИРЕКТ???????
2. Сметката в Канадски долари (ИНГ Директ) не е "истинска", а ЛИНК сметка и от нея директен трансфер не може да се прави - тя само комуникира с линкнатата сметка!


Единствената сметка, която е НАИСТИНА чекинг и може да съществува сама (дори дава 4% лихва) я предлагам месец и от нея се прехвърлят парите директно в сметка в БГ, която е в канадски долари - писал съм преди това кои банки в БГ предлагат сметки в канадски долари
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

bgmontreal написа: 1. Как се открива ЛЕВОВА сметка в ИНГ ДИРЕКТ???????
Аз не мога да разбера този въпрос.Какви проблеми може да има ,ако някой пожелае да си открие сметка в левове в банка в БГ?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

flyfish написа:
bgmontreal написа: 1. Как се открива ЛЕВОВА сметка в ИНГ ДИРЕКТ???????
Аз не мога да разбера този въпрос.Какви проблеми може да има ,ако някой пожелае да си открие сметка в левове в банка в БГ?
ING Direct е банка в Канада, а не в България. ING Direct както и други финансови институци в Канада, са собственост на ING Group. което не означава, че са същата банка, като ING България.

От сметка в ING Direct можеш да преведеш пари само в основната сметка в друга канадска банка.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

ИНГ в Канада нас не ни интересува.Интересува ни банка в БГ,която да има хубав курс на канадския долар.Ето го сайта на банката в БГ:
http://www.ing.bg/wbdisplaybg.aspx?page=market_1

За справка днес :
-Булбанк купува CAD за 1.375 лева
-ИНГ купува CAD за 1.3794 лева
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

flyfish написа:ИНГ в Канада нас не ни интересува.Интересува ни банка в БГ,която да има хубав курс на канадския долар.Ето го сайта на банката в БГ:
http://www.ing.bg/wbdisplaybg.aspx?page=market_1

За справка днес :
-Булбанк купува CAD за 1.375 лева
-ИНГ купува CAD за 1.3794 лева
В такъв случай просто не си се изразил правилно, като си написал ING Direct.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Не аз,а CaD :wink: .После бгмонтреала се хвана за думата Direct.Aз не съм уточнявала дали банката e директна или индиректна :lol:.Издирих банката,за която CaD говореше и понеже разбрах,че стана объркване ,дадох линк към сайта.
CaD e прав в крайна сметка,че такава банка има в БГ,както и че има по-добър курс купува на CAD от Булбанк.

PS Сега погледнах и курсовете на ДСК.Ами,че и те са по-добри от Булбанк:
http://www.dskbank.bg/page/default.aspx ... /.currency
ДСК поне има клонове из цялата страна.Кой не знае ДСК :lol:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Проблема в тая схема го намисах ясно и спиди го допълни

Няма пряка връзка!!

Превод на канадски долари в левова сметка в БГ е рисковано - не знаеш кой определя курса и КЪДЕ по веригата

В ИНГ БГ НЕ МОЖЕШ да имаш сметка в канадски долари, дето да се захранва директо от ИНГ сметката от Канада. НЯМА НАЧИН!!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Дето се вика - станало е недоразумение

CaD (а не flyfish :)) трябва да е имал предвид две сметки, една в левове и една в канадски долари, в ING България. Споменаването на ING Direct е грешка.

Парите се превеждат от коя да е сметка от банка в Канада в ING България в доларовата сметка и после се обръщат накуп в левове в левовата сметка по по-добър курс.

Може и да е добър вариант.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

speedy написа:Дето се вика - станало е недоразумение

CaD (а не flyfish :)) трябва да е имал предвид две сметки, една в левове и една в канадски долари, в ING България. Споменаването на ING Direct е грешка.

Парите се превеждат от коя да е сметка от банка в Канада в ING България в доларовата сметка и после се обръщат накуп в левове в левовата сметка по по-добър курс.

Може и да е добър вариант.
Разбира се, че е добър. Това го съветвам отдавна, но наблягам на това, че трябва да са еднакви валутите и тъй като няма (и няма да има) левови сметки в Канада, остава канадски сметки в БГ.

В ИНГ БГ има ли канадско доларова сметка??
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Speedy,анджък :lol:
CaD
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Дек 26, 2004 7:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от CaD »

Искам да благодаря на flyfish и speedy че разясниха нещата вместо мене - благодаря ви. Наистина съм ви заблудил като съм написал Direct извинявам се за което.
От това което съм видял до сега ING дават най добър курс на канадския долар (в ИНГ БГ можеш да имаш смедка в CAD), но да знаете че ако имате голяма сума в CAD трябва да им се обадите и да питате какъв преферентен курс ще ви дадът.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

CaD написа:Искам да благодаря на flyfish и speedy че разясниха нещата вместо мене - благодаря ви. Наистина съм ви заблудил като съм написал Direct извинявам се за което.
От това което съм видял до сега ING дават най добър курс на канадския долар (в ИНГ БГ можеш да имаш смедка в CAD), но да знаете че ако имате голяма сума в CAD трябва да им се обадите и да питате какъв преферентен курс ще ви дадът.
може ли да потвърдиш с абсолютна (100%) сигурност, че в ИНГ БГ имат сметка в канадски долари
Най-важното и главното е, че тогава няма нужда да обменяте всичко получено



ПП пропуснал си ме в благодарностите ;)
Публикувай отговор