ВЪПРОС

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
nemalp
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 26, 2006 9:20 am

ВЪПРОС

Мнение от nemalp »

здравеите съфороци някои имали информация как се кандидатства за емиграция в Норвегия или ИРЛАНДИЯ
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Емиграция в Норвегия или ИРЛАНДИЯ

Мнение от thebull »

Може и да има. Едно приятел беше в Норвегия при чичо си за месец и половина, обаче не иска и да чуе повече.
Лично мое мнение: Бягай от европа и съюза докато можеш.
Аватар
tuparova
Мнения: 112
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 4:17 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от tuparova »

Ааа, не мой така за Норвегия! :D То си зависи кой какво търси, но за мен това е най-хубавата и уредена страна в Европа, с най-висок стандарт и социална политика, подобна на квебекската. Е, ако търсиш бурен нощен живот, дискотеки и барове, където да се лее алкохол в изобилие - тогава да, може да останеш разочарован. За съжаление не съм чувала да има програма за емиграция, особено за източноевропейци - 99,9% съм сигурна. По едно време вкараха някакви пакистанци и разни такива, не ми е ясно защо.
Документи за Букурещ - 02.06.2008
Баркодове получени на 01.07.2008
Медицински получени на 30.07.2008
Медицински - Грийнберг - 06.08.2008
ОК на медицинските - 14.08.2008
Покани за виза - 16.10.2008
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

Да не говорим, че Норвегия въобще не са член на Европейския съюз и правилно са решили хората :) няма даси свалят стандарта я:)
nemalp
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 26, 2006 9:20 am

ВЪПРОС С ПОВИШЕНА ТРУДНОСТ

Мнение от nemalp »

за емиграция в КАНАДА явно не ми е писано да емигрирам с семеиството една от причините е недостига на точки поради възраст около 47 гд, но не спирам да мисля коя посока да хвана затова питах за Норвегия и Ирландия но явно и там нестава поради липса на процедура , даи те съвет къде и как може да се опита да се отиде
Lyulinka
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 6:16 am
Местоположение: Монреал

Мнение от Lyulinka »

За Нова Зеландия има легална имиграция, ако те интересува http://www.migrationmatters.com/newzealandpoints.php
А за Ирландия, може да погледнеш тук http://www.bulgariaie.com/, има и форум, евентуално ще ти помогнат. Но нали знаеш, че Великобритания и Ирландия имат рестриктивна политика спрямо българи и румънци. Може и да стане, ако първо си намериш работа и пробваш чрез работодателя си да заминеш, иначе не знам.
Успех!
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

...aко искаш може в Китай! Става много бързо. На мен ми отне месец. Само трябва да знаеш много добре английски. Има работа за целия хамерикански народ, че и остава, хамериканците не могат да и насмогнат. ..лет ми ноу! ;) :beer:
Последно промяна от smotan на Чет Ное 08, 2007 5:09 pm, променено общо 1 път.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 1:52 pm, променено общо 1 път.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ами заплащането, чува се че било 50 цента на час :), баш пък на китайците да им трябват хора :shock: ...
Циганите - на Сатурн !
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Мдам, май толкова взимат средностатистическите китайци. Пък щом са решили да си наемат още хора, явно им трябват...знам ли, китайска му работа, може пак нещо да са се объркали... :roll: Само дето темата тръгна за къмто 'Под шипковия храст' :metro:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: ВЪПРОС С ПОВИШЕНА ТРУДНОСТ

Мнение от bp_de »

nemalp написа:за емиграция в КАНАДА явно не ми е писано да емигрирам с семеиството една от причините е недостига на точки поради възраст около 47 гд, но не спирам да мисля коя посока да хвана затова питах за Норвегия и Ирландия но явно и там нестава поради липса на процедура , даи те съвет къде и как може да се опита да се отиде
Въпроса е не каде да се иде а къде може да се намери нещо дето да плащтат по свясно.
В Ирландия ако си намериш работа и ти плаштат над 60к на година -нямаш проблеми.Летвата става по ниска 30 000 но само за определени професии.
Друга имиграция там няма в момента - сте чакаш да махнат забраните за работа.
В Норвегия пак за какв чеп ти е да ходишна стари години. Там ако не знаеш местния език ....няма работа.
nemalp
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 26, 2006 9:20 am

въпрос

Мнение от nemalp »

благодаря ви че се включвате в темата и дано да изкочи нещо полезно , а и сте прави че не каде да се отиде а колко ще се получава и как ще се живее в краина сметка трябва да се мислиза децата ни наи вече а аз тук за жалост не виждам изхот жалко и за БЪЛГАРИЯ
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

за ирландия

Мнение от piratus76 »

иначе ако искаш да работиш в Ирландия фирмата е каредас. късмет
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

фирмата каредас преди години платих 180 лева такси за посредничество...след 1 година ме извикаха в пловдив на интервю...това беше единствената им оферта и не се получи, но паричките си ги изпапкаха...та така де не можаха да ме пратят в Ирландия, но аз я посетих и ... и много ме кефи от гледната точка на туриста...ех Гинес, Гинес къде си сега... :beer: :beer: :beer:
I refuse to drink Chinese beer!
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

за ирландия

Мнение от piratus76 »

smotan, не знам как е сега но преди 5-6 години таксата от 180лв. се заплащаше еднократно и важи до като ти намерят работа. аз не им бях използвал услугите доста отдавна и преди 2г. ми напомниха, че съм им платил 180лв. да ми търсят работа и ако не им отговоря на писмото автоматично ще престанат да ми търсят работа. естествено ако не ги подсещаш че си им дал 180лв. за да работят в твоя полза, няма да се обадят и да ти кажат ела имаме оферта.
Публикувай отговор