Справка за трудов стаж от НОИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
AniiCeco
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 10:00 am

Справка за трудов стаж от НОИ

Мнение от AniiCeco »

Здравейте на всички съфорумци, ние със съпрега ми сме кандидат емигранти но при подготвяне на първите документи се сблъскахме с първия проблем, а именно трудовата книжка. Предишния работодател на съпруга ми не я е попълнил и понеже не се разделиха в добри отношения и сега отказва да го стори. Обърнахме се към Инспекцията по труда но там казаха, че могат да му направят проверка но не и да го заставят да я попълни. Моля споделете някои от вас вадил ли е справка от НОИ за трудов стаж и дали тази справка замества трудовата книжка , във форума чета противоречиви мнения и затова искам да се обърна към тези които са минали процедурата за Канада именно с такъв документ от НОИ без трудова книжка. Предварително благодаря на тези които ще пишат :)
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Би трябвало извадката от НОИ да е същественият документ. Трудова книжка и аз мога да си напиша и да сложа печат от картоф на произволна фирма. Проверка за достоверността се прави именно чрез извлечение от НОИ така че споко достатъчен документ е :D . Друг е въпроса как стоят нещата в самото НОИ, щото работодателя явно не прелива от почтеност :x .
Всъщност като работиш на четири места и си загубиш, откраднат ти и пр. трудовата книжка не си губиш стажа, нали така, просто вадиш нова
Кое си требе, оно си сака!
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Мнение от renata12 »

Здравей, аз съм вадила справка от НОИ. Отиваш на първия етаж, 106 или 107 стая ..не помня точно. Там се издава единствения официален документ, който важи и за чужбина. Това става обаче срещу трудова книжка, тоест по нанесеното в нея те си правят нужните справки и след това ти издават този документ. Незнам какво става в случай, че даден трудов стаж не е отразен в нея. Просто отиди и попитай. Лошото е, че става бавно, около месец, и срещу сумата от 12лв....която разбира се на фона на парите които изтичат по процедурата е ...капка в океана :D
18.10.2006- Док. Виена
24.05.2007- Интервю 9.00ч.
16.06.2007- допълнителни документи
07.2007 -сертификати
15.08.2007 -баркодове
18.09. -медицински
05.10.-OK медицински
05.11.- покана за визи
10.12 ВИЗИ
01.02.2008 Welcome to Canada
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

И аз съм вадила справка от НОИ (преди година и половина) и оттам ме върнаха да ходя по старите фирми - едната беше сложила един печат по-малко, другата шефът не се подписал, където трябва.. Ходих, направихме промените и тогава ми приеха книжката в НОИ, за да ми издадат справката. Не знам как става във вашия случай, но пробвайте, питайте в НОИ. Успех
Публикувай отговор