Истината за КАНАДА!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

pantata написа:и ако продължим разговора за пешо и манго - по принцип фирмите тук търсят хора да свършат точно определена работа, примерно да се забиват пирони... ти знаеш, че пешо е ковал подобни пирони.. може би не същите, но щото го познаваш (или гошо от бригадата го е препоръчал, щото навремето с пешо са ковали пирони в друга фирма) - си сигурен, че пешо ще свърши работата и няма да имаш проблеми..
от друга страна, манго е завършил докторант по забиване на пирони в Занзибарския Високотехлологичен Институт за Галактически Изследвания, като освен да забива пирони, може да ти каже и какъв е коефициента на топлооделяне по време на забиването.. но... 1. на теб това не ти е нужно, ти искаш само пирона да е забит и 2. не си сигурен дали манго изобщо е виждал пирони... а времето да се убедиш дали наистина е така ти е ценно и не искаш да рискуваш...

та такива ми ти работи... и ние в ролята на манго тук трябва да намерим начин да пробием тази стена.. не е лесно, но става...
Точно, наистина така действа системата... А пък дори и да го интересува топлоотделянето работодателя, понеже действа същата схема, Манго пак е в киреча.... :D :lol: , щото той от личен вече опит знае че е по-добре да пише че може да забива само пирони :lol: , а пък Пешката има предварителна информациа какво се търси и какво да пише в CV-то...
To Live Is To Die
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

И в друго е прав пантата, че първо гледат да нямат проблеми с бъдещия работник, това за тях е много важно, после вече ако свърши и някаква работа... хе хей, това си е направо късмет :D
To Live Is To Die
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Е то някои твърдяха, че такава стена въобще нямало ами била продукт на въображението на кривите ракети ...

Има напредък значи :lol:
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

такава стена има винаги, когато попаднеш в нова среда..
познай като се върнах от унгария навремето, дали на мен ми бе по-лесно да си намеря работа в София или на моите приятели, завършили в ТУ, поработвали тук, там и имащи познати и поглед в-у местните фирми?

та - стена има.. въпроса е да знаеш, че я има и да си готов да я превземеш, а не да дойдеш на новото място и като видиш стената да почнеш да мрънкаш, че видите ли ква па е тая стена тук, че ти на такава стена не си свикнал...
такива ми ти работи..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

А така ! Важното е да се знае, че я има тази стена а не да се разказват приказки от 1001 нощ как нямало никакви проблеми ( разбирай стена) и как всички работодатели си умират за теб още щом ти видят СВ-то !

Това създава илюзорни и подвеждащи представи в хората !
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Важното е да се каже, че никой не го очакват с червеното килимче на летището...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Човек трябва да си даде сметка какво може и какво знае, а не да се самозалъгва... да проучи добре какво хората търсят и какви заплати предлагат...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Lub0 написа: Човек трябва да си даде сметка какво може и какво знае, а не да се самозалъгва...
pantata е нмого прав, но този път Любчо уцели десятката :lol:

и да допълня към мнението му: и да мрънка..... ......................
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Абе тея ги разправяйте на някой новодошъл, колко са тези дето целят десятката, не всички са компютърджии и т.н., пък да не говорим че в семейство са по 2-ма, та номерът е и 2-та да пробият стената, не единият да става човекът сянка..
To Live Is To Die
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Между "няма да ти постелят червено килимче" и "ще има сериозна стена за пробиване" има доста разлика.

Първото предполага, че няма да ти помагат, но не и , че ще ти пречат.

И така като новодошъл си подготвен и знаеш, че няма червено килимче.

До тук добре ! Ама после виждаш, че освен липсата на килимче ( за която си подготвен ) има и цяла стена за преодоляване.
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

опитвам се да кажа, че не всички трябва да целят десятката...

много по-функциално би било всеки да се прецени и в зависимост от това да си постави "мишената".. :lol: не е ли по-добре , да печелиш , дори когато залагаш на по-малко, отколкото да губиш :wink:
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Истината се разтяга дъвче. Всеки си има неговата истина.

Важното да човек да е щастлив
Galaxy
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 11:30 am

Мнение от Galaxy »

zorina написа:опитвам се да кажа, че не всички трябва да целят десятката...

много по-функциално би било всеки да се прецени и в зависимост от това да си постави "мишената".. :lol: не е ли по-добре , да печелиш , дори когато залагаш на по-малко, отколкото да губиш :wink:

За тази цел ако сте семейство с малко дете достигате до извода 4е много по-функционално е да пратите детето на 1-2годишно изгнание при баба и дядо за да можете вие да понаучите езика през това време а след това да изкарате курс, след което ще имате право за кандидатстване за работа за бърсане на старчески дупета за 14-15$ на час, което все пак си е една добра заплата :lol:
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Galaxy написа: За тази цел ако сте семейство с малко дете достигате до извода 4е много по-функционално е да пратите детето на 1-2годишно изгнание при баба и дядо
Аз не бих си оставил децата някой друг да ги възпитава, ако ще моите родители да са. Особдено за 2 години ужас. Познавам семейства в Англия които бяха нелегално навремето и децата им в БГ. Беше трагедия да гледаш родителите как се измъчват.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Дайте да уточним някои неща:

1. Бърсане на гъзове не е работа, а бачкане
2. 15 кинта на час не е добра заплата
3. Стени в Канада няма, но има хитро заложени препятствия. Идеята е била да се отсее плявата от зърното. Проблемът е, че професионални организации в Канада са се превърнали в полу-мафиотски задруги. Но не са непробиваеми. Просто трябва търпение
4. Няма истина за Канада. Всеки си има своя истина.
На мен, например, никой не ми е пречил да работя, говоря за бяла работа. Даже напротив
5. И какво значи "местните канадци са тук, а всички останали са там и духат супата".
Това може да го има в Квебек, но в Калгари го няма, поне според мен де.
Дипломният ми ръководител беше венецуелец, човекът, който ме взе на първата ми работа беше германец по рождение. Сега, в моя отдел, сме двама българи, китайка, колумбийка, кебекар и двама местни калгарианци.
Моята истина е, че в Канада можеш да бъдеш какъвто искаш, стига да ти стиска да поискаш. Dare to dream.
Не говоря за Квебек. Там явно има други правила.

Ще повторя за новобанците, сега идващи в Канада - НИКОЙ НЕ МИ Е ПРЕЧИЛ ДА ЗАПОЧНА БЯЛА РАБОТА.
Никой не пречи на професионалната ми реализация. Доходите ми са мноого над средните за Канада и никой, повтарям никой никога не е ходатайствал за мен.
Така че картинката в Канада не е толкова страшна, колкото се опитват да я представят някои хора. Пак казвам - не говоря за Квебек, там явно е страшно.
Наздраве и успех
Публикувай отговор