Истината за КАНАДА!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
prase
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 1:26 pm
Местоположение: Островът на прасетата

Мнение от prase »

Какво ви кара да се връщате толкова често на тази тема?
Не разбирате ли че всеки трябва да се бори за място под слънцето без значение къде се намира?
С какво сте по-различни от един китаец, африканец или латино?
По-добре доволна свиня, отколкото недоволен човек?
chinois

Мнение от chinois »

Или от прасетата?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

prase написа:Какво ви кара да се връщате толкова често на тази тема?
Не разбирате ли че всеки трябва да се бори за място под слънцето без значение къде се намира?
С какво сте по-различни от един китаец, африканец или латино?
А с какво сме по-различни от един кебекар например ?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Galaxy написа:Нека сега да видим какво казва Министъра за емиграцията на Онтарио, каква всъщност е истината за Канадската имиграционна система.
http://www.youtube.com/watch?v=6lY_AP3u ... ed&search=
Този е един жалък мрънкач и лузър ... а и космоса му пречи :lol: :lol: :lol:
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Естествено консервативната канадска система благоприятства реализацията на собствените издънки и затруднява успеха на пришълците. Отдавна знаем и че системата за селекция не съответства на трудовия пазар.
Обаче всеки има правото и шанса да я преодолее, използвайки собствените и правила и интелекта си, домъкнат от някъде.
И всеки може да прецени дали си струва и пасва ли това на жизнената му стратегия.
Това е истината, както и всеки си има негова.
kevin
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 12:06 pm

Мнение от kevin »

http://www.youtube.com/watch?v=q0GUolkhHRo

Тая госпожа заслужава малко комисионна за усилията да убеди хората:)
Последно промяна от kevin на Сря Сеп 26, 2007 11:16 am, променено общо 1 път.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Много добре си го казва жената, сеиф плейс със възможност за развитие и работа... никой на никого нищо не е обещавал, все пак живеем в капитализъм и човек за да успее в живота/кариерата си трябва да положи усилие, а не да чака на готово държавата да го "оправи"... аман от готованци и мързеливци
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
kevin
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 12:06 pm

Мнение от kevin »

Lub0 написа:Много добре си го казва жената, сеиф плейс със възможност за развитие и работа... никой на никого нищо не е обещавал, все пак живеем в капитализъм и човек за да успее в живота/кариерата си трябва да положи усилие, а не да чака на готово държавата да го "оправи"... аман от готованци и мързеливци
Ясно е, че щом не ти харесва нещо си мрънкач и готованец :lol:
И най-вече : че има работа за всички желаещи! :lol: :lol: :lol:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

kevin написа:http://www.youtube.com/watch?v=q0GUolkhHRo

На тая госпожа заслужава малко комисионна за усилията да убеди хората:)
Тая госпожа е част от консултантска фирма и си прибира сама заслуженото :wink:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

7George написа: Отдавна знаем и че системата за селекция не съответства на трудовия пазар.
виж тва трябва да се популяризира , щото аман от директори и то - наивни директори.

че системата благоприятствала аборигените - ми много ясно, къде не е така?

за 4-та поредна година питам един и същи въпрос:
ти си работодател в кюспендил , на интервю идват:
1. манго от да кажем ирак(що пък да не е ирак?) с три ката папируси с йероглифи показващи , че е изобретил радиото преди маркони
и
2.пешо от съседния клас, дето после беше в твоя поток или квото там му викате, които сте били студенти.

кого благоприятства системата?
и къде ти беше трезвата преценка, като обмисляше да емигрираш?
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

1111

Мнение от alen vid »

THC написа:
7George написа: Отдавна знаем и че системата за селекция не съответства на трудовия пазар.
виж тва трябва да се популяризира , щото аман от директори и то - наивни директори.

че системата благоприятствала аборигените - ми много ясно, къде не е така?

за 4-та поредна година питам един и същи въпрос:
ти си работодател в кюспендил , на интервю идват:
1. манго от да кажем ирак(що пък да не е ирак?) с три ката папируси с йероглифи показващи , че е изобретил радиото преди маркони
и
2.пешо от съседния клас, дето после беше в твоя поток или квото там му викате, които сте били студенти.

кого благоприятства системата?
и къде ти беше трезвата преценка, като обмисляше да емигрираш?
Позволявам си да вметна и мойте 2 лв , шото разбирам - задаваш въпроса по принцип !
Та ,аз как бих постъпил :
1. ако съм собственик на фирмата и печалбите ме интересуват /а не пера пари ,примерно ! / - избирам този от двамата ,който ще ми донесе повече шансове за печалба ! - па ако ще да е манго от остров Тамбукто , а на Пешо му казвам че си е облекъл мноо хубав костюм.

2. ако аз съм само служител във фирмата /нещо кат Човешки Ресурси /
- избирам този ,от двамата , който на 100% ще донесе бенефит на фирмата и ако онзи от Тамбукто има идея - как това да се случи , казвам на Пешо ,че има мноо хубав костюм и изглежда мноо добре ,ама ако не ми пука за службата - назначавам Пешо и казвам на ония от Тамбукто че не шпреха добре български и не знае английски и френски и няма препоръка от местен , както и му искам и местен експирианс и еквивалент на дипломата - а ако ми го представи - муча като бивол на мост и му казвам че не му разбирам кво ми приказва и го пращам да доучи в колежа "Чокур-тепе Долни Богоров " !

абе и още може да се измисли кво да му кажа ,ама сега набирам опит в йезуитщината , та ще ми простиш ако не съм всеобхватен .
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Проблема е, че тези от Тамбукту, обикновенно имат фалшиви дипломи и лъжат яко в СВ-тата и като човек ги пита за препоръки... почват да хъкат и мъкат... как да ги вземеш ртакива на работа? Докато Пешо го познаваш, че е свестен и даже ако конкретно нещо не го знае може много лесно да го научи...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Re: 1111

Мнение от St.Anger »

alen vid написа:
THC написа:
7George написа: Отдавна знаем и че системата за селекция не съответства на трудовия пазар.
виж тва трябва да се популяризира , щото аман от директори и то - наивни директори.

че системата благоприятствала аборигените - ми много ясно, къде не е така?

за 4-та поредна година питам един и същи въпрос:
ти си работодател в кюспендил , на интервю идват:
1. манго от да кажем ирак(що пък да не е ирак?) с три ката папируси с йероглифи показващи , че е изобретил радиото преди маркони
и
2.пешо от съседния клас, дето после беше в твоя поток или квото там му викате, които сте били студенти.

кого благоприятства системата?
и къде ти беше трезвата преценка, като обмисляше да емигрираш?
Позволявам си да вметна и мойте 2 лв , шото разбирам - задаваш въпроса по принцип !
Та ,аз как бих постъпил :
1. ако съм собственик на фирмата и печалбите ме интересуват /а не пера пари ,примерно ! / - избирам този от двамата ,който ще ми донесе повече шансове за печалба ! - па ако ще да е манго от остров Тамбукто , а на Пешо му казвам че си е облекъл мноо хубав костюм.

2. ако аз съм само служител във фирмата /нещо кат Човешки Ресурси /
- избирам този ,от двамата , който на 100% ще донесе бенефит на фирмата и ако онзи от Тамбукто има идея - как това да се случи , казвам на Пешо ,че има мноо хубав костюм и изглежда мноо добре ,ама ако не ми пука за службата - назначавам Пешо и казвам на ония от Тамбукто че не шпреха добре български и не знае английски и френски и няма препоръка от местен , както и му искам и местен експирианс и еквивалент на дипломата - а ако ми го представи - муча като бивол на мост и му казвам че не му разбирам кво ми приказва и го пращам да доучи в колежа "Чокур-тепе Долни Богоров " !

абе и още може да се измисли кво да му кажа ,ама сега набирам опит в йезуитщината , та ще ми простиш ако не съм всеобхватен .
1 Много е относително кой ще донесе повече печалба на фирмата, направо си е една субективна преценка на HR, зависи как е спал, дали има някой лични предпочитания и т.н.
2 А дали въобще ще се стигне до интервю?! HR агентът в общи линии доста субективно преценява кой да стигне до интервю, един път ми се случй да избират по това кой има шофъорска книжка, мястото иначе беше за микробиолог-лаборант, та обаждат ми се и казват : ние сме еди кои си, имате ли шофъорска книжка, ако да, вие сте селекциониран за интервю :) !
3 Когато вече си намерих работа и видях как се подбират кандидатите... :) , лошо ми стана :D , направих си много набързо сметка какво ме чака. Е, сигурно не всички фирми са така...надявам се поне...
To Live Is To Die
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

и ако продължим разговора за пешо и манго - по принцип фирмите тук търсят хора да свършат точно определена работа, примерно да се забиват пирони... ти знаеш, че пешо е ковал подобни пирони.. може би не същите, но щото го познаваш (или гошо от бригадата го е препоръчал, щото навремето с пешо са ковали пирони в друга фирма) - си сигурен, че пешо ще свърши работата и няма да имаш проблеми..
от друга страна, манго е завършил докторант по забиване на пирони в Занзибарския Високотехлологичен Институт за Галактически Изследвания, като освен да забива пирони, може да ти каже и какъв е коефициента на топлооделяне по време на забиването.. но... 1. на теб това не ти е нужно, ти искаш само пирона да е забит и 2. не си сигурен дали манго изобщо е виждал пирони... а времето да се убедиш дали наистина е така ти е ценно и не искаш да рискуваш...

та такива ми ти работи... и ние в ролята на манго тук трябва да намерим начин да пробием тази стена.. не е лесно, но става...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

pantata :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор