Дипломите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Connor
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 12:17 pm
Местоположение: Cote St-Luc
Обратна връзка:

Мнение от Connor »

А за прословутото морско училища дали са чували изобщо там..., дано го признават :(
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Дипломите се признават, но когато става дума за регулирани професии е необходимо да се доучва за сертификати или лицензи.

За морско училище - отивате на сайта на Транспорт Канада и там е обяснено как се вземат тукашни сертификати. Около 4 - 5 курса и изпит ,ако не се лъжа.
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

tanq82
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 3:32 pm
Обратна връзка:

..

Мнение от tanq82 »

имам желението да си приравня дипломата ми от свищов като магистър, завършила сам финанси и смятаме скоро след интервюто и заминаването да се установим в калгари, но незнам дали самия университет не е технически.в коя част на Канада мога да си приравня дипломата, така че да я признаят и да имам вазможност впоследствие да си намеря и работа
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: ..

Мнение от koceto77 »

tanq82 написа:имам желението да си приравня дипломата ми от свищов като магистър, завършила сам финанси и смятаме скоро след интервюто и заминаването да се установим в калгари, но незнам дали самия университет не е технически.в коя част на Канада мога да си приравня дипломата, така че да я признаят и да имам вазможност впоследствие да си намеря и работа
Университетът в Калгари не е технически, но не мисля, че там ще ти приравнят в дипломата. По принцип никой работодател няма да ти иска приравнена диплома, за да започнеш работа. Изключение правят някои държавни работи. Приравняване на дипломата се налага най-вече ако искаш да продължиш да учиш. Ако въпреки всичко искаш да си я приравниш погледни и тези сайтове.

Canadian Information Centre for International Credentials
International Qualifications Assessment Service
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Tanq82,
Vaobshte ne se zanimavai s priravnjavane na diploma osven ako ne ti ja iskat za da uchish v Universitet.
Inachi e vazno kakvo ste ti kazat ot profesionalnata asocia kam kojato se nasochish.
tanq82
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 3:32 pm
Обратна връзка:

.....

Мнение от tanq82 »

добре, благодаря за отговорите просто се притеснявам, че ако реша да си търся работа едвали ще ми признаят образованието в България.
Прави ми впечатление, че тук ако си заваршил образованието си (говоря изобщо- средно и висше) една част от работодателите ги приемат-друга не.А нашето в чужбина изобщо....:)и все пак мерси :roll:
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Никой не ни пита за образованието, когато ходихме на интервюта за работа. Питат какво си работил и какво можеш да вършиш. В зависимост от професията, може и по-специализирани въпроси да има или някакви тестове. Но дипломите никой не поиска да ги види даже :)
poly6620
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 1:06 pm

агрономче ви пита...

Мнение от poly6620 »

за приравняване на диплома за агрономче в монреал нещо за кажете/в кой университет,времетраене и колко парички за колко семестъра/благодаря ви.
Публикувай отговор