Въпрос към българите в Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Mnogo sam si mislila kakva e prichinata za tova "ludo" kupuvane na imoti v Calgary ot hora, koito sa dalech ot 100-te bona koito raznishtvame tuk...
Edinstvenia otgovor,koito namiram e v nachina na mislene na mestnite - "oko da vidi, raka da pipne" kakto se kazva po balgarski...
Tova mai che si e chast ot taka narechenata "western culture" i v chastnost Aberta...
I kato sme na temata za Alberta...ne znam kakvi sa vashite vpechatlenija, no az tuk za parvi pat vidjah v realni uslovia kak se pesti ot zakuski(lunch)... :shock:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Di ana написа: kato sme na temata za Alberta...ne znam kakvi sa vashite vpechatlenija, no az tuk za parvi pat vidjah v realni uslovia kak se pesti ot zakuski(lunch)... :shock:
как :shock:
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

AlexAA, стига демагогия бе братче. Ти си започнал да смяташ доходите като финансист prime rate дет се вика. Та премии, stock options, дай сега и health/dental да включиме в дохода. Да не би само в Калгари да ги има тези неща. Големите компании дават едни и същи екстри в общи линии. Единственото, за което си заслужава да си пазариш е основната е заплата. Другото си е зарибяване. Ако компанията е добре може да вземеш някой бонус и да направиш пари от stock options. Ама ако нещата тръгнат на зле ще караш на заплатка и ще си свиркаш. Хайде и това е само градивна критика да не се засегнеш нещо.
:beer:
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Krimon,
taka kakto e izraza...bukvalno!
I to go pravjat hora s izplaten mortgage i njakakav ustanoven standard na zivot!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

извинявам се, обаче за мен това са мизерни душици, които не знаят как да живеят и защо :oops:
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Saglasna sam s teb...
Kogato za parvi pat obarnah vnimanie na tozi fakt si pomislih "hora vsjakavi", no v posledstvie zabeljazah, che tova savsem ne e izoliran sluchai i che tova opredeleno e ustanoven nachin na mislene tuk...kolkoto i drebno da izglezda s primera za zakuskite.
Публикувай отговор