обучение в областта на телецомуникации, VoiP,мрежи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ljoni
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 5:32 am
Местоположение: Montreal

обучение в областта на телецомуникации, VoiP,мрежи

Мнение от ljoni »

и аз достигнах до извода, че за да си намеря работа, в Монреал, трябва да имам тукашна диплома. Насочила съм се към областите описани в темата. знам че мога да намеря инфо за предлаганите програми от колежите в Интернет, но ви моля да споделите личен опит относно качеството на подготовката и разбира се възможностите за стаж и реализация
благодаря предварително
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: обучение в областта на телецомуникации, VoiP,мрежи

Мнение от speedy »

Точно за това не ти трябва местна диплома, ако имаш опит с такава работа от България.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
ljoni
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 5:32 am
Местоположение: Montreal

не точно

Мнение от ljoni »

опитът ми от БГ е от БТК потдръжка на телефонна централа Ериксон, но става дума за фиксирана TDM мрежа, което е малко стара технология
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Тук има обучение по компютърни мрежи и CISCO CCNA програма. Започват наесен, все още може да се запише човек.
заслужава си.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

c200 написа:Тук има обучение по компютърни мрежи и CISCO CCNA програма. Започват наесен, все още може да се запише човек.
заслужава си.
Е туй Сиско няма ли го на инглиш?
И може ли човек да се яви само да държи изпита за СиСиЕнЕй? Или цъ, не става?
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Колежа е френч, обаче баш СИСКО изпитите може да си ги вземаш и на инглиш. Имаше инглиш в Макгил, обаче спряха програмата, сега май е в College Maisonneuve
Тук има нещо подобно, но е 1/3 от програмата в Edouard-Montpetit, не повече
На ингилизки пак на Южния бряг - Тук

Иначе изпита може да си го вземеш, регистрираш си дата, плащаш онлайн и действаш. Има май 2 мест в Монреал за такива активитета.

И още нещо - вече има и по-ниско ниво от CCCNA - CCENT
http://www.cisco.com/web/learning/le3/l ... _home.html
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: не точно

Мнение от speedy »

ljoni написа:опитът ми от БГ е от БТК потдръжка на телефонна централа Ериксон, но става дума за фиксирана TDM мрежа, което е малко стара технология
Ученето настрана, може да пробваш да си търсиш работа веднага с Ericsson TDM. Някои от мобилните оператори, май че Роджърс, използват такива. А ученето пак си го прави, защото не се знае кога ще минат на softswitch-ове.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

balbi написа:
c200 написа:Тук има обучение по компютърни мрежи и CISCO CCNA програма. Започват наесен, все още може да се запише човек.
заслужава си.
Е туй Сиско няма ли го на инглиш?
И може ли човек да се яви само да държи изпита за СиСиЕнЕй? Или цъ, не става?
Можеш и сам да се подготвиш за CCNA. Естествено , че го има на английски.

Предимството на Cisco Networking Academy , програмата на Cisco, предлагана от оторизирани учебни заведения, е че има лабораторни практически занятия. Обаче много зависи на какъв преподавател ще попаднеш . Има преподаватели с отчайващо ниско ниво и много добри такива.
ljoni
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 5:32 am
Местоположение: Montreal

Re: не точно

Мнение от ljoni »

speedy написа:
ljoni написа:опитът ми от БГ е от БТК потдръжка на телефонна централа Ериксон, но става дума за фиксирана TDM мрежа, което е малко стара технология
Ученето настрана, може да пробваш да си търсиш работа веднага с Ericsson TDM. Някои от мобилните оператори, май че Роджърс, използват такива. А ученето пак си го прави, защото не се знае кога ще минат на softswitch-ове.
как да не се пробвам, всеки ден засипвам с CV-та Бел, роджърс, телус, фидо, изобщо навсякъде където се появи подходяща позиция, но за сега ядец, няма нищо
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Пробвай да пуснеш CV и за работа НЕ в Квебек.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: не точно

Мнение от speedy »

ljoni написа:
как да не се пробвам, всеки ден засипвам с CV-та Бел, роджърс, телус, фидо, изобщо навсякъде където се появи подходяща позиция, но за сега ядец, няма нищо
В Бел и Телус ще стане по-трудно защото нямат Ериксон. Роджърс имат в мобилните мрежи. Наземните им са предимно Лусънт.

Късмет!
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор