РАЖДАНЕ НА БЕБЕ В МОНРЕАЛ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kristie
Мнения: 115
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 12:40 am
Местоположение: Montreal, St.Laurent

Re: РАЖДАНЕ НА БЕБЕ В МОНРЕАЛ

Мнение от kristie »

bobsarcho написа:Жена ми е бременна савсем в началото, а чакаме още покани за визи. Дали е по добре да заминем за Монреал и там да роди или детето или да изчакаме в БГ и после пак на ново документи и за беби.
Аз пристигнах тук във втория месец бременна и миналият месец родих.
Съветът ми е, елате и си чакайте бебчето тук. Детето се ражда канадски гражданин, получавате си детски за него и помощ от 55 долара, ако сте социално слаби за кърмене или хранене с формула. Това е финансовата страна на въпроса. Парите са предостатъчни за издръжката на бебето. Обслужването в болниците е много по-добро. Ако имате още въпроси, питайте.
poly6620 написа:знае ли как стои въпроса:1.когато пристигне бременната жена в канада,тя след третият месец /когато изготвят личните документи на цялото семейство/ ли започват да й следят бременността или както в бг всеки месец ходи на консултации?има ли някакъв по различен статут?
2.при среща с имиграционните трябва ли да информира че чака бебе или..


Като пристигне бременна жена тук уведомява само при подаване на документи за здравни карти. По принцип за бременни всички услуги са безплатни, но това е само по принцип. От RAMQ би трябвало да й издадат нещо като временна здравна карта, докато й излезе постоянната карта след 3 месеца. Аз не го направих това и си имах някои неприятни емоции по този повод. След получаване на временната карта си намира гинеколог и започва да си ходи на консултации и изследвания както в БГ.
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Iskizi »

Нека да допълня горното мнение. Намирането на гинеколог може да ви отнеме доста време, защото има дефицит на такива. Още нещо, не всички изследваниа са безплатни, някои се заплащат. Аз съм много доволна от болничното обслужване и отношението на акушерките по време на престоя в болницата. Но може би е въпрос на късмет:)
Де го чукаш, де се пука!!!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Аз лично знам само за едно изследване по време на бременността, за което ако нямаш застраховка трябва де се плаща - за синдрома на Даун. Обаче при рисковите групи също го правят безплатно.
kristie
Мнения: 115
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 12:40 am
Местоположение: Montreal, St.Laurent

Мнение от kristie »

Аз лично платих само изследването за бактерии в последните седмици, но то е 10 долара. А синдром на Даун, при мен беше късно да се прави като си намерих гинеколог.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Кристи, ти сама ли си го поиска това изследване за бактерии, или гинекологът ти го препоръча?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Кримон на кърмещите бащи също ли дават :П?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

балби :D
kristie
Мнения: 115
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 12:40 am
Местоположение: Montreal, St.Laurent

Мнение от kristie »

Survivor не съм го искала аз, то си е в плана на задължителните изследвания. Но предполагам че плащах, защото явно го правят по-бързо предвид това, че е на бременна.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Благодаря Кристи! Ако не ми го споменат, ще взема сама да попитам за него.

:beer:
flash*
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 12:43 pm

Мнение от flash* »

survivor написа:Благодаря Кристи! Ако не ми го споменат, ще взема сама да попитам за него.

:beer:

Mисля, че в 36-37 г.с. се прави :roll:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Благодаря ти Флаш!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

krimon написа:балби :D
Той е!:)
Аватар
SAVANNA
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 8:39 am
Местоположение: някъде из Montreal
Обратна връзка:

Мнение от SAVANNA »

krimon написа:
Gele33 написа:Знам , че имаше едни познати на който им се роди детето там и първата година нямаха право да го извеждат от страната , иначе веднага бяха дали на детето статут на Канадски гражданин .
Това са пълни дивотии :shock:
Момент, че и на мен ми стана интересно за това с бебето и пътуването. Верно ли е това??? Звучи абсурдно.
Аз пристигнах бременна в 5-6 месец. Не е толкова страшно е пътувах без никакви проблеми. Предстои ми да родя тук и не съм срещнала някакви сериозни проблеми до сега.
Така че жената да се мята смело на самолета и да пристига. Майка Канада поне ще и го отгледа - що се отнася до финансовата страна в сравнение с милата ни родина.
Аватар
SAVANNA
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 8:39 am
Местоположение: някъде из Montreal
Обратна връзка:

Мнение от SAVANNA »

Само с лекото уточнение по въпроса за бременните и здравните карти.
Когато си в период на изчакване на здравната карта - 3 месеца, имаш право на безплатна медицинска помощ само по въпросите засягащи бременността. Всичко извън нея се заплаща, затова е добре да имате и застраховка за този период.


Казвам го по повод на коментара по-горе на Кристи, че всичко е безплатно като си бременна. :wink:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

krimon написа:
Gele33 написа:Знам , че имаше едни познати на който им се роди детето там и първата година нямаха право да го извеждат от страната , иначе веднага бяха дали на детето статут на Канадски гражданин .
Това са пълни дивотии :shock:
Тука малко развален телефон е станало сигурно. Като се роди бебето листа от болницата се изпраща по пощата в една служба и те ти изпращат официалния акт за раждане. В Онтарио специално имаше един период в който актовете се бавеха много, ние го чакахме 9 месеца, в някаква забутана службичка в никому неизвестния град Ред Ривър лелките стачкуваха защото много работа пък малко хора, не наемат служители. Та така, без акт за раждане няма паспорт, без паспорт не може да пътува. Да, но ако се налага да пътува, купуваш билетите и от общината ти издават разрешение за паспорт. Една форумка си заведе бебчето на гости до бг на 1 месец. Сега ги правят много по-бързо актовете, за 2-3 седмици.
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор