Имам нужда от вашите съвети

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

Имам нужда от вашите съвети

Мнение от jery »

Здравейте приятели!
Току-що си разпечатах формите, които трябва да изпратим в Букурещ. прочетох инструкциите, но има някои неща, които ви моля да ми разясните:
1. IMM 0008 (Generic) – Application for permanent residence in Canada
Въпроси:
- този документ само от основния кандидат се попълва или всеки кандидат си попълва отделен екземпляр?
- тъй като основният кандидат е съпругата, можете ли да ми кажете, кое фамилно име да попълня - по рождение или по мъж?
-трябва ли да залепя снимките или само да ги сложа в плика?
2. IMM 0008 Shedule 1 - това е ясно.
3. IMM 0008 Schedule 5 - това е ясно.
4. IMM 5406 – Additional family information
- това трябва да си го попълним и двамата, нали?
- най-чудно ми е защо след като искат имената на латиница и на кирилица са оставили само по един ред за имената на мъжът, жената, тяхните майки и бащи. Как успяхте да ги сместите?
Моля всички, които вече са минали по този път или знаят нещо по въпроса да ми помогнат. Надявам се, че въпросите ми не ви изглеждат много тъпи. Просто различни ситуации от житейския ми опит ме карат да се двоумя.
Моля ви, пишете ми!
:wink: Безкрайно ви благодаря!
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

Generic-ot glavnia kandidat, a addit. family info ot dvamata.
Imenata gi napi6i samo na latinica
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

Мерси

Мнение от jery »

Благодаря за помощта!
Мислиш ли, че ако ме напиша имената на кирилица, няма да има проблем.
Наистина се чудя как да събера всичката информация в полетата. :?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

jery,
мисля че определено ще има проблем ако не ги напишеш и на кирилица. Ние попълвахме формулярите на Acrobat Reader и след като ги разпечатахме, добавихме отдолу с черен химикал имената на кирилица (под тези на латиница). Не стана супер-мега красиво, ма кво ти пука :wink:
momo
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:18 am

Мнение от momo »

Ние си попълнихме и на кирилица, където трябваше, на ръка, доста нагъчкано и грозно, но явно е минало. А за снимките, доколкото си спомням, и аз не разбрах точно колко искат: едните трябваше да са в плик, аграфиран за молбата на основния кандидат, а другите ги пуснах в общия плик. Отзад се пишат имената, ръст и цвят на очите, не помня точно, но за всичко си има указания.
Успех!
Заключено