Self employed - документи и възможности

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
glysolid
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:02 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Хора кво ви става!

Мнение от glysolid »

Като си седя в компания (на маса) и само чувам изказвания от рода “В чужбина на българин не можеш да имаш вяра”, „Нашенците в чужбина само гледат как да те преебат”, „Бегай далеч от българите като ги срещнеш там” … Толкова пъди съм го чувал това и все пак си викам на акъла абе това си завеси от хората и твоето отношение към тях. До колкото разбирам много от вас, които ми отговаряте се вече отдавна в Канада и от отговорите, както и от прочетеното преди това в този форум, почват да ме полазват студени капчици пот по гърба … Това май е истина! Дали! … Затова ли няма големи български общности, макар че сме повече от други балканци, които уж приличат на нас! Щото гледаме да се самоизядем … Или щото сме паяци по природа?

За съжаление си оставам непоправим оптимист и ще се опитам да се запозная с колкото повече българи успея като пристигна …
:beer: СЕГА МОЛЯ! :idea: Не цапайте тази тема с помия и ако нямате какво позитивно да кажете просто зъмълчете!

Благодаря и на hullboy и на bgmontreal за инфото!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:
Аз съм инкорпорирал над 20 компании
БгМОнтреал човека пита каква фирма е по добре да си открие а не колко фирми си инкорпорирал.:)

Тази информациика пусната така тънко не мислиш ли че е подвеждаща.
Гледа новия имигрант някой безплатно инкорпорира и дали няма да си каже:
Защо и аз да не се възползвам от тази безплатна инкорпорация.
То после ще се окаже че не е безплатно дори ако си плати само таксите по регистрацията и че 50 $ при Хълбой за консултация и още 60 $ за Е.Т е било по добре от безплатната корпорация ама в Северна Америка е така.
Никога не се казва истинската цена а се набляга на думите
free, lifetime гаранция, сайвинг и други шмекерии.:)
вие с илияна наистина не можете да четете БГски (за английски знаем)!

ПИША БЕЗПЛАТНТА КОНСУЛТАЦИЯ в отговор на това че ти искаш 1/5 от адвокатски хонорар, т.е. $50 и НИЩО не знаеш.
Е каква е тази консултация?
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Аз като убеден в това което говоря и върша нямам време за губене,( моята консултация включва водене до общината ако е в Оттава, покзване как става регистрацията като седя до него на PC и му казвам какво да прави докато станат документите за новата фирма )
Моля питащия да ти се обади на теб първо за безплатната корпорациика която предлагаш.
БгМОнтреал написа:
ПИША БЕЗПЛАТНТА КОНСУЛТАЦИЯ
и аз допълвам че след безплатната консултация разходите са около 500 $ и чакане 2 седмици само за да я имаш тази корпорация. :) Възможно е и да не може да се оправи сам човек и тогава трябва външна платена помощ.

След това ако иска да се обади и на мен и накрая ще видим каква фирма ще регистрира.
Ако слуша Хълбой ще има разход 110 $= ( 50 $ + 60 $ ) и след 3 часа има фирма, документи и почва да работи.:)
Така ще видим кой е по убедителен и кой какво разбира.:)

Досега който е послушал Хълбой не е сбъркал и фирмите на всички не само че работят а даже са и печеливши пък нищо че може и да не са корпорации.:)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

...
Hellboy

Re: Хора кво ви става!

Мнение от Hellboy »

glysolid написа: ...
:beer: СЕГА МОЛЯ! :idea: Не цапайте тази тема с помия и ако нямате какво позитивно да кажете просто зъмълчете!
...
Още един непоправим ... оптимист, които смята, че света се върти около него, а форума е за негово лично удобство и той е дето казва какво да се пише.

Позитивно ти казвам ДА НЕ ВИКАШ! :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Много са ти неуравесени,не точни и не конкретни въпросите брато.Което говори,че ти изобщо не си на ясно с действителността тука ,а подпитваш щото нещо си чул ,нещо предполагаш или нещо си представяш.Та за това хората те бъзикат.Така не става ,научи си урока и заповядай,ние с квото мойе ще помогнем за да се разграничим от тия дето си ги представяш.
Лично мен можеш да ме помолиш да те заведа да си регистрираш фирма каквато си поискаш,такси не вземам,ако си приятна компания може да почерпиш едно кафе.Работата ще я свършим за има няма 30 мин.Обаче както си задаваш въпроса ,кое ще е по добре за теб,каква да е регистрацията ,ами сори,откъде да знаем ,къде те сърби ,че да те почешем.
От там нататък кой да ти води сметките си е твой проблем,демек избора е твой.Кеф ти фирма Бгмонтреал/чувал съм ,че не взема тънко,но върши работа/ кеф ти хиляди други като него.Тук експерти дето да ти згънат кинтите с лопата да ги ринеш. :wink: Дерзай.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:Много са ти неуравесени,не точни и не конкретни въпросите брато.Което говори,че ти изобщо не си на ясно с действителността тука ,а подпитваш щото нещо си чул ,нещо предполагаш или нещо си представяш.Та за това хората те бъзикат.Така не става ,научи си урока и заповядай,ние с квото мойе ще помогнем за да се разграничим от тия дето си ги представяш.
Лично мен можеш да ме помолиш да те заведа да си регистрираш фирма каквато си поискаш,такси не вземам,ако си приятна компания може да почерпиш едно кафе.Работата ще я свършим за има няма 30 мин.Обаче както си задаваш въпроса ,кое ще е по добре за теб,каква да е регистрацията ,ами сори,откъде да знаем ,къде те сърби ,че да те почешем.
От там нататък кой да ти води сметките си е твой проблем,демек избора е твой.Кеф ти фирма Бгмонтреал/чувал съм ,че не взема тънко,но върши работа/ кеф ти хиляди други като него.Тук експерти дето да ти згънат кинтите с лопата да ги ринеш. :wink: Дерзай.
стига бе бате на теб ти взимат с 30% повече и говориш, че аз съм "дебел". не знам защо един не се е оплакал от мен директно, а все има чули, ама така е в тъй нареченото БГ комюнити - конкурентите няма да ги биеш със сървиз, а с клюки и най-лесната е че бил "дебел".
Арно, дето вика Доган ;)
Аватар
glysolid
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 5:02 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от glysolid »

bateto написа:Много са ти неуравесени,не точни и не конкретни въпросите брато.Което говори,че ти изобщо не си на ясно с действителността тука ,а подпитваш щото нещо си чул ,нещо предполагаш или нещо си представяш.Та за това хората те бъзикат.Така не става ,научи си урока и заповядай,ние с квото мойе ще помогнем за да се разграничим от тия дето си ги представяш.
Лично мен можеш да ме помолиш да те заведа да си регистрираш фирма каквато си поискаш,такси не вземам,ако си приятна компания може да почерпиш едно кафе.Работата ще я свършим за има няма 30 мин.Обаче както си задаваш въпроса ,кое ще е по добре за теб,каква да е регистрацията ,ами сори,откъде да знаем ,къде те сърби ,че да те почешем.
От там нататък кой да ти води сметките си е твой проблем,демек избора е твой.Кеф ти фирма Бгмонтреал/чувал съм ,че не взема тънко,но върши работа/ кеф ти хиляди други като него.Тук експерти дето да ти згънат кинтите с лопата да ги ринеш. :wink: Дерзай.
Бъзикането хич не ме притеснява ... наистина не знам за кво сата дума и затова сега чета по въпроса доста неща ... както и да е, благодаря за отговорите! Като напипам сърбежа пак ще питам :) или като той ме напипа ... по кофти
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Принципно няма нужда да регистрираш фирма, ако ползваш собственото си име за име на фирмата. Винаги можеш да почнеш да си търсиш клиенти и на края на годината в данъчната декларация пишеш Self-employed income и това е. Иначе ЕТ наистина се регистрира за нула време и струва около 50 кинта, ако не се лъжа. Това е за Квебек всъщност, не знам иначе.

Ако си намираш работа (клиенти) останалото са детайли, мисля си.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Абе корпорацийка си е друга работа.:)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

ИТ уж се мръщели на 70К заплата, а говорят за ЕТ.
На 70К доход с ЕТ губиш над 3-4К в данъци, ама вие си знаете ;)

Проблема е че винаги има всезнайковци дето себе си не могат да оправят, а дават консултации :shock:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

ИТ уж се мръщели на 70К заплата, а говорят за ЕТ.
На 70К доход с ЕТ губиш над 3-4К в данъци, ама вие си знаете Wink
БгМонтреал явно така си ги представя нещата в живота.
Идва Бай Ганьо нов имигрант в Канада като IT специалист с 7000 КАД в джоба на 1 януари да кажем.
Регистрира си една корпорациика на 10 януари като дава за нея 500 долара само за регистрация.
Понеже е световно известен и всички знаят за него, за неговата фирма, за неговия бизнес адрес и тел. поръчки от клиенти почват да валят от небето и реки от пари да се изливат в банковата сметка и още на първата година нашия сънародник е изкарал 70 000 $ след като е платил всички разходи по бизнеса.:)

БгМонтреал а какво ще кажеш да си работи с неговто име или като Е.Т което струва 60 КАД за няколко години докато достигне до 70 000 печалба на година пък тогава да си регистрира не една а три корпорации ако иска.:)

Човека още не е дошъл, един клиент няма, 10 000 не е изкарал ти вече мислиш как да спести 3- 4 000 долара от изкарани 70 000.:)
На тая логика направо на Каймановите острови да иде там още по малко данъци ще плати.:)
Ами ако изобщо не стигне до успешна фирма, ако вземе че фалира още на първата година?
Ти даваш ли гаранция че понеже е корпорация непременно ще успее и ще прави по 70 000 печалба на година?:)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:
ИТ уж се мръщели на 70К заплата, а говорят за ЕТ.
На 70К доход с ЕТ губиш над 3-4К в данъци, ама вие си знаете Wink
БгМонтреал явно така си ги представя нещата в живота.
Идва Бай Ганьо нов имигрант в Канада като IT специалист с 7000 КАД в джоба на 1 януари да кажем.
Регистрира си една корпорациика на 10 януари като дава за нея 500 долара само за регистрация.
Понеже е световно известен и всички знаят за него, за неговата фирма, за неговия бизнес адрес и тел. поръчки от клиенти почват да валят от небето и реки от пари да се изливат в банковата сметка и още на първата година нашия сънародник е изкарал 70 000 $ след като е платил всички разходи по бизнеса.:)

БгМонтреал а какво ще кажеш да си работи с неговто име или като Е.Т което струва 60 КАД за няколко години докато достигне до 70 000 печалба на година пък тогава да си регистрира не една а три корпорации ако иска.:)

Човека още не е дошъл, един клиент няма, 10 000 не е изкарал ти вече мислиш как да спести 3- 4 000 долара от изкарани 70 000.:)
На тая логика направо на Каймановите острови да иде там още по малко данъци ще плати.:)
Ами ако изобщо не стигне до успешна фирма, ако вземе че фалира още на първата година?
Ти даваш ли гаранция че понеже е корпорация непременно ще успее и ще прави по 70 000 печалба на година?:)
super - едно си баба знае, едно си бае!

Няма нужда да си регистрира никаква фирма и никакви 60 КАД.
Аз говоря за случаите в които има нужда от инкорпоре, но ти явно не познаваш такива (дори себе си ;))
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Е да де но тези случаи са май за друга тема за някой който пита така.
Имам собствена фирма в ИТ бизнеса вече изкарвам по 70 000 на година. Каква фирма би било най добре за мен за да и спестя от данъци?

А не за тази тема с въпрос от първа страница който звучи така и няма никакви 70 000 изкарани още.:)
Наясно съм че веднага ще ми е трудно да почна сам да работя, все пак се надявам да издържа няколко месеца преди да тегля една на шефа …. После какво? е въпроса
Напротив повече ме интересува впечатленията от към бизнис средата има ли тънкости от към регистрацията и евентулно към какъв вид регистрация е добре да се насоча.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:Е да де но тези случаи са май за друга тема за някой който пита така.
Имам собствена фирма в ИТ бизнеса вече изкарвам по 70 000 на година. Каква фирма би било най добре за мен за да и спестя от данъци?

А не за тази тема с въпрос от първа страница който звучи така и няма никакви 70 000 изкарани още.:)
Наясно съм че веднага ще ми е трудно да почна сам да работя, все пак се надявам да издържа няколко месеца преди да тегля една на шефа …. После какво? е въпроса
Напротив повече ме интересува впечатленията от към бизнис средата има ли тънкости от към регистрацията и евентулно към какъв вид регистрация е добре да се насоча.
след твойто участие в темата тя отиде съвсем другаде, а и едва ли някой освен теб ще вика циганката да го хвали (на жаргон - надува) точно тук в тоя форум.

Преди да се направи каквото и да е е нужно консултация или четене. Консултацията да е с професионалист, а четенето да е здраво.

Човек и 20К да прави, може да му излезе 10 пъти по-добре с корпорация (например ако учи - той или половинката и иска максимална стипендия), а може и с 100К да му е по-добре с ЕТ

Това обаче са теща далеч от твойта компетенция и нека оставим хората сами да преценяват
Публикувай отговор