заем от канадска бахка за закупуване на имот в България ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Диана ти май не правиш разлика между.
Български граждани и постоянно живеещи в чужбина Бг гражданни с двойно гражданство.

Също така и Чужди граждани постоянно живееще в БГ и само чужди граждани постоянно живещи извън БГ.

Това е парвия ми аргумент.
Втория е относно лихвните %. и сумата.
Нека кажем че ще купуваме имот за 50 000 Евро ( нещо средно )
Това са 50 000 * 1.45 = 72 500 КАД.
Трябва да си много скъсан Канадски цървул за да не може да извадиш 30 000 КАД кеш свой пари спестени.
Да вземеш една крединтна линя на 8 % за още 30 000 и те останаха още колко 12 500 за финансиране от една кредитна карта на 10 % но с ануал фее от 30 КАД.

Трябва да си напълно полудял за да ходиш да се молиш на БГ банкери да си губиш времето след като може да си използваш пари от Канада на средно 9 % вместо 12 % от БГ след това да имаш допълнителни месечни разходи за да пратиш погасителната вноска за всеки месец защото трансфера не е без пари. Гаранитрам ти че ще се случи да закаснее някоя вноска и тогава се добавят и допълнителни суми за NSF и опит от страна на банката да си вземе парите които не били пристигнали от Канада на първо число да кажем а закъсняли с 2 дни.:)
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Dvoinoto grazdanstvo njama nikakvo otnoshenie v sluchaja, vaznoto e che imash BG grazdanstvo...
Tova, koeto sam napisala kato informacia e za tezi "okasanite", koito ne mogat da izvadjat 30 000 CAD cash i sashto taka ne mogat da ubedjat bankata da im dade 30 000 Credit Line sled sravnitelno kratak prestoi v Canada....
Shtjah da zabravja....i za tezi, koito osven che spestjavat si pozvoljavat i da zivejat po malko-a tova vkluchva razhodi za neshta, koito im haresvat, da imat semeistva, da patuvat vednaz na godina ili dve do BG za da vidjat roditelite si i drugi takiva raboti...
A koito uspjava da spesti sumata za kojato Hullboy govori i da si ja ima ei taka nastarana, v cash - Bravo...:)
Di ana написа:Двойното гражданство няма никакво отношение в случая, важното е че имаш БГ гражданство...
Това, което сам написала като информация е за тези "окъсаните", които не могат да извадят 30 000 ЦАД cash и също така не могат да убедят банката да им даде 30 000 Credit Line след сравнително кратък престой в Canada....
Щях да забравя....и за тези, които освен че спестяват си позволяват и да живеят по малко-а това включва разходи за неща, които им харесват, да имат семейства, да пътуват веднъж на година или две до БГ за да видят родителите си и други такива работи...
А които успява да спести сумата за която Хуллбой говори и да си я има ей така настарана, в cash - Браво...Smile
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

С сега си прочети пак постинга и се опитай да мислиш логично
koito ne mogat da izvadjat 30 000 CAD cash i sashto taka ne mogat da ubedjat bankata da im dade 30 000 Credit Line sled sravnitelno kratak prestoi
Значи не можеш да вземеш кредитната линя от 30 000 КАД на 8 %защото банката се съмнява как ще го плащаш поради краткия ти престой в канада и най вероятно ниската ти заплата защото не вярвам да имаш вискока и хубава стабилна работа след кратък престой.

Понеже сме от кратко време тук имаме проблем с 30 000 КАД кредитна линя на 8 % но нямаме никакъв проблем в БГ с 50 000 Евро заем или 72 500 КАД на 12 % пак със същия кратък престой в Канада и пак със същата смотана работа с която работа възнамеряваме да плащаме заема в БГ.
Това логично ли ти звучи?:)
Мога и така да го кажа.
Дойдхме в Канада и след кратък престой решихме че вече сме станали много велики и може да си позволим имот за 50 000 Евро в Бг нищо че имаме несигурна и не високо платена работа в Канада защото сме от кратко време там.

Разбирате ли от къде ви идват проблемите в Канада.
Вместо да си седнета на гъза тук и да мислите нещо в Канада вие се занимавате с глупости свързани с БГ на 12 % лихва. и струващи 50 000 Евро.:)
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Хъл, пак приказки в твой стил...

Но все пак ще те попитам:

1. 4овек с 1200 лева заплата в Бг може ли да вземе 50К кредит за жилище?

2. Наясно ли си колко трябва да ти е заплатата и колко да ти струва къщата за вземеш кредит от 30К на 8% в момента?
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:С сега си прочети пак постинга и се опитай да мислиш логично
koito ne mogat da izvadjat 30 000 CAD cash i sashto taka ne mogat da ubedjat bankata da im dade 30 000 Credit Line sled sravnitelno kratak prestoi
Значи не можеш да вземеш кредитната линя от 30 000 КАД на 8 %защото банката се съмнява как ще го плащаш поради краткия ти престой в канада и най вероятно ниската ти заплата защото не вярвам да имаш вискока и хубава стабилна работа след кратък престой.

Понеже сме от кратко време тук имаме проблем с 30 000 КАД кредитна линя на 8 % но нямаме никакъв проблем в БГ с 50 000 Евро заем или 72 500 КАД на 12 % пак със същия кратък престой в Канада и пак със същата смотана работа с която работа възнамеряваме да плащаме заема в БГ.
Това логично ли ти звучи?:)
Мога и така да го кажа.
Дойдхме в Канада и след кратък престой решихме че вече сме станали много велики и може да си позволим имот за 50 000 Евро в Бг нищо че имаме несигурна и не високо платена работа в Канада защото сме от кратко време там.

Разбирате ли от къде ви идват проблемите в Канада.
Вместо да си седнета на гъза тук и да мислите нещо в Канада вие се занимавате с глупости свързани с БГ на 12 % лихва. и струващи 50 000 Евро.:)
Ами разбира се, че е логично!
Като абсолютен аматьор ти е простено (как да не ти е простено, като си дал 1500, да те "уредят" с ипотека на 6.5% и задължително 30% даун (при под 5% нормална лихва))

Единия заем е секюър с имота, а другия е ънсекюър!

Много има да учиш, ама не щеш ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Problem e da vzemesh credit line ot 30 000 i bez rabotata ti da e "smotana"...samo ne mi kazvai che smotana rabota e vsichko pod 100 000K naprimer, zashtoto togava ste si govorim za fantazii, a ne realni neshta...
Neotdavna imashe takiva izkazvania che edva li ne povecheto hora tuk rabotjat za takiva sumi che i nagore, koeto vsichki znaem ne e taka...
Sashto, bezsmisleno e da sravnjavame standarti i saotnoshenie cena na zilishte v BG kam zaplata v Canada.
Da ne govorim pak za tova, che otdelnite hora sa vodeni ot razlichni motivi za zakupuvane na zilishte v BG...ne mozesh da okachestvjavash tezi motivi kato prichina za "problemite ni v Canada" ili pak nevezestvo po otnoshenie na tova kak nai dobre da upravljavame parite si.
Di ana написа:Проблем е да вземеш credit line от 30 000 и без работата ти да е "смотана"...само не ми казвай че смотана работа е всичко под 100 000К например, защото тогава сте си говорим за фантазии, а не реални неща...
Неотдавна имаше такива изказвания че едва ли не повечето хора тук работят за такива суми че и нагоре, което всички знаем не е така...
Също, безсмислено е да сравняваме стандарти и съотношение цена на жилище в БГ към заплата в Canada.
Да не говорим пак за това, че отделните хора са водени от различни мотиви за закупуване на жилище в БГ...не можеш да окачествяваш тези мотиви като причина за "проблемите ни в Canada" или пък невежество по отношение на това как най добре да управляваме парите си.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Не в мой стил а в логичен финансов стил.
Първо обясни какво казваш и за какво спориш че не те разбирам?
1. 4овек с 1200 лева заплата в Бг може ли да вземе 50К кредит за жилище?
Нали сте канадци с 3000 КАД на месец, за какви хора от Бг говориш с 1200 лева заплата. Нали вие искате заема и сте в Канада.
2. Наясно ли си колко трябва да ти е заплатата и колко да ти струва къщата за вземеш кредит от 30К на 8% в момента?
Говорим за кредитна линя, не е нужно да имаш къща за да имаш кредитна линя от 30 000 КАД в Канада, може и да нямаш къща.
Не е нужно и заплатата да ти в 60 000 КАД за да имаш кредитна линия с такъв лимит. По скоро е нужно да имаш работа, добри отношеня с банката и да си бил клиент там известно време.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Sashto, bezsmisleno e da sravnjavame standarti i saotnoshenie cena na zilishte v BG kam zaplata v Canada.
Da ne govorim pak za tova, che otdelnite hora sa vodeni ot razlichni motivi za zakupuvane na zilishte v BG...ne mozesh da okachestvjavash tezi motivi kato prichina za "problemite ni v Canada"
Аз не съм сравнявал нищо. Чети внимателно. Сравненя прави Вор.
Моята позиция е че имате кратък престой в Канада.
Този престой не е достатъчен да вземете кредитна линя в Канада за 30 000 КАД, другата причина в вашата работа от скоро.
Защо мислите че при тези 2 факта кратък престой и несигурна ( утвърдена ) работа някой ще ви даде заем за 50 000 Евро в БГ за имот ?
Самия имот не е достатачна гаранция освен ако мяма и долн от да кажем 30 %.от цената на имота
Вие давате 15 000 Евро и банката 35 000 да кажем.
Ако няма долн, стане беля, вие не плащате не е сигурно че банката може да продаде имота за 50 000 Евро за да си върне парите и да загуби.
Вие мислите ли че банката е там и работи за да губи?:)
Освен имота като гаранция винаги има въпроси за работа, от колко време сте на тази работа, за доход, платени данъци.
В БГ дори има изискване за здравословно състояне и възраст на кредитополучателя.:)
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

[quote="hullboy"]Не в мой стил а в логичен финансов стил.
Първо обясни какво казваш и за какво спориш че не те разбирам?
[quote]

:rotfl: За да ме разбереш трявба да си опитвал някога да вземеш ипотека в Бг или необезпе4ен заем от 30К на 8% в Канада (особенно без да имаш имот и ако не си студент).

О4евидно е, 4е не си правил нито едното нито другото, следователно няма см. да си губя времето да ти обяснявам какво имам пред вид.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ох те така, ако раздаваха необезпечени кредитни линии по 30К в Кнада ,отдавна да съм обиколил всичките банки и да съм духнал на Сл.Бряг ,даже и лихвенният процент не ме вълнува ,може да ми ги отпуснат и на 50% ,ако щат. :D
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Към Вор
За да ме разбереш трявба да си опитвал някога да вземеш ипотека в Бг или необезпе4ен заем от 30К на 8% в Канада (особенно без да имаш имот и ако не си студент).

О4евидно е, 4е не си правил нито едното нито другото, следователно няма см. да си губя времето да ти обяснявам какво имам пред вид.
Само за инфо Хълбой имаше тотал от 30 000 $ кредитна линия от 2 банки още на краяа на 2-рата година в Канада.
А 15 000 $ още докато беше студент. преди 2 -та година.
От къде мислиш че е част от капитала с който е започнал Хълбой?
Това понеже не е опитвал и не е взимал кредитна линя както ти смяташ:)
По добре да не ти казвам колко е кредитната линя на Хълбой в момента след като съм ги ползвал парите, плащал съм лихви и съм бил коректен през всички тези години.:)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

bateto написа:Ох те така, ако раздаваха необезпечени кредитни линии по 30К в Кнада ,отдавна да съм обиколил всичките банки и да съм духнал на Сл.Бряг ,даже и лихвенният процент не ме вълнува ,може да ми ги отпуснат и на 50% ,ако щат. :D

Bate ima oshte mnogo da uchish :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

[quote="hullboy"
Говорим за кредитна линя, не е нужно да имаш къща за да имаш кредитна линя от 30 000 КАД в Канада, може и да нямаш къща.
Не е нужно и заплатата да ти в 60 000 КАД за да имаш кредитна линия с такъв лимит. По скоро е нужно да имаш работа, добри отношеня с банката и да си бил клиент там известно време.[/quote]
Този път,признавам,по изключение ,съм съгласна с Хъли :D
И цялата тая тема,извинете,ми прилича на "има ли начинИ и врътки да издоим някак паричните институции ако може без да се набутваме"
Някои постинги звучат убийствено просташки.
Потърсете съвет от адвокат или експерт счетоводител,парите,които ще платите никога не отиват на вятъра.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

hullboy написа:Към Вор
За да ме разбереш трявба да си опитвал някога да вземеш ипотека в Бг или необезпе4ен заем от 30К на 8% в Канада (особенно без да имаш имот и ако не си студент).

О4евидно е, 4е не си правил нито едното нито другото, следователно няма см. да си губя времето да ти обяснявам какво имам пред вид.
Само за инфо Хълбой имаше тотал от 30 000 $ кредитна линия от 2 банки още на краяа на 2-рата година в Канада.
А 15 000 $ още докато беше студент. преди 2 -та година.
:rotfl: аз си мислех 4е капитала ти идва от бели плик4ета. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Уто4нението 'ако не си студент" горе виждаш ли го? И като си тръгнал да говориш колко ти е била студентската кредитна линия може да кажеш също и при какви условия е била дадена... :idea: 4е току виж някой останал с впе4атлението, 4е тук кредитните линии растът по дърветата...

Колко ти е кредитната линия в момента не ме интересува, като знам как взимаш моргиджи... :rotfl: но за общото благо ще кажа, 4е доколкото ми е известно банки в Канада не дават необезпе4ни кредитни линиии на бизнеси по-млади от 3 години. В този период могат да се вземат целеви кредити с бизнес план (ако си гъст с някой от банката), но те не надвишават по стойност ликвидните активи на компанията. Бгмона да ме поправи, ако бъркам.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Вор за жалост си прав ,банките не дават необезпечени кредитни линии на компании по млади от 3 год.Аз отдавна си чупя главата с този проблем ,но наесен септември ще подавам 3та декларация на компанията и ще видим дали ще ми се отвори парашута,щото на книга искат 3 год. ,а на практика търсят 8-10 год. да си в бизнеса за да ти дадат по сериозни пари от 10-20к бизнес кредит линия.То си зависи и от компанните и дейноста де,аз имам напредвид такива малки почти невидими корпорации със скромна дейност и един или двама души персонал.
Публикувай отговор