Работа като volunteer

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Работа като volunteer

Мнение от Al Bundy »

Здравейте,
С HR на съответната фирма ли трябва да говоря, ако имам желание да поработя за без пари?
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Работа като volunteer

Мнение от dog »

Al Bundy написа:Здравейте,
С HR на съответната фирма ли трябва да говоря, ако имам желание да поработя за без пари?
Най-вероятно да.
Не знам каква ти е целта, но всеки труд си има цена и ако не си сигурен че ще постигнеш целта си 100% не се занимавай с такива простотии.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Най-добре с шефа на съответния отдел, HR обикновено гледат да се отърват от теб. Можеш да се запишеш coop студент към Торонто District School Board, те също организират подобен вид work placement.
Не смятам че са простотии, това си е придобиване на канадски experience, влизане в средата и т.н. Оттам изникват контакти, може да те оставят после с пари, но и да не те оставят важното е че градиш network.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Чак нетуърк да градиш не вярвам, ама е полезно за собственото ти самочувствие, аз поработих малко доброволно и мога да кажа, че ми беше полезно в тая насока - не да си седя вкъщи и да се чудя къде да си пусна резюмето и що, аджеба, не ми отговарят, като го пускам, а просто да правиш нещо полезно за себе си, да разбереш (по-скоро да потвърдиш), че ставаш за нещо и че тези, които не ти отговарят, всъщност губят :-)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

А така ! Както се вика - залудо работи - залудо не стой :lol:

Ангарията не беше ли отменена ? :lol:

Амо какво ли не прави човек заради пустия му нетуърк :wink:
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

Имам вечерна работа, която ни изхранва и ми позволява през деня да се занимавам с това с което съм се занимавал в БГ. Идеята ми е да натрупам кан. опит по професията, па макар и за без пари, ще влезе в резюмето.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Свържи се директно с човека който ще ти бъде / искаш да ти бъде шеф. Най-добре поискай лична среща. Носи си всичко което може да покаже колко си върха и бъди готов да му оставиш копия от св-та, проекти, препоръки (запечатани) и т.н.

С ХР не си струва да се занимава човек (лично мнение) тъй като волънтиъра трябва да е застрахован както и всеки работник и някой трябва да плаща. ХР-ите често не са упалномощени да взимат решения за такива разходи (и/или ги мързи да си размърдат задниците), затова ти трябва някой отгоре да ги ръчка и да е готов да плати.

С ХР си струва да се занимаваш само ако университета/компанията има установена програма за волънтиъри и се подават документи направо.

Аз смятам че да се поволънтиърства за 2-3 месеца е много добра идея, ако имаш проблеми със стигане до интервюта.

Успех!
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

filipne написа:А така ! Както се вика - залудо работи - залудо не стой :lol:

Ангарията не беше ли отменена ? :lol:

Амо какво ли не прави човек заради пустия му нетуърк :wink:
Не е важно дали ангарията е отменена, важното е тактиката да ти е правилна.

Това че работих 3 месеца като доброволец ми помогна страшно много.

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

aз пък винаги се сещам за една обява, не се сещам за какво беше, която гласеше: "...ще се свържем само с тези, които бъдат избрани за интервю за volunteer :lol: " Eгати, това все още ми зучи като виц, ама е факт.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

AleksandrAI написа:
filipne написа:А така ! Както се вика - залудо работи - залудо не стой :lol:

Ангарията не беше ли отменена ? :lol:

Амо какво ли не прави човек заради пустия му нетуърк :wink:
Не е важно дали ангарията е отменена, важното е тактиката да ти е правилна.

Това че работих 3 месеца като доброволец ми помогна страшно много.
Да си намериш работа в Монтреал :D :D
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Може ли някои от по-умните да разясни на мен, простата, какво е лошото на такава работа? Или всеки дошъл новобранец яхва директорския стол с много заплата без канадски опит, без значение в коя сфера?
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

sasho71 написа:aз пък винаги се сещам за една обява, не се сещам за какво беше, която гласеше: "...ще се свържем само с тези, които бъдат избрани за интервю за volunteer :lol: " Eгати, това все още ми зучи като виц, ама е факт.
Почти всички обявени позиции за доброволна работа са със селекция и с интервю, поне такива са моите впечатления. Виж, ако идеш на място някъде и се предложиш, хората като са неподготвени, може и без интервю да мине, ама то пък самото ходене може да се приеме за такова...
Публикувай отговор