Виза ... и к'во от това (да разлаеш кучетата)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

bateto написа:Не бях се качвал на това чуди м етрото от години,обаче днес докато се мотаех по центъра си спомних за тази тема която разискваме тук във форума и искренното ми любопитство да проверя дали е истина това което казват возещите се на метрото е истина.Животът е в развитие,може пък наистина контингента на подземния транспорт да се е подменил и навместо бежанци от сомалия и студенти от конго вече масово да го ползват баровци,баровки и костюмари/по думите на една видна форумна активистка/ :wink: Та оставих колата на един паркинг,купих билетче и така направих няколко курса с подземното возило,нещо като малка екскурзия под земята с цел среща с останалата част на висшето общество/така де няма се делим от баровците/,но уви останах доста разочарован ,освен сомалийски бежанци,студенти от конго и няколко наркодилъри които се опитваха да ми прибутата вълшебните си треви не ми направи нищо друго по различно впечетление от подземния живот на метрото познат ми от преди 5 години,ако изключим мръсотията която доста се е задълбочила,подскачащи вестници,найлони и чашки от кафе ,омазани и надраскани седалки,чичо том дето си прострял вмирисъните мръсни маратонки през две седалки ,които може би биха били се използвали от някой зашеметен,заблуден баровец -костюмар избрал авантюрата пред кожената седалка и климатика на новота си БМВ. :wink:
Е може би и някои Бг баровци-костюмари също да използват тези седалки,щото нямат пари за ново БМВ и им се налага да търкат гащи в гащи с Чичо Том ,ама аз лично такива не ги познавам. :wink:
Е аз пък познавам хора с БМВ и Мерцедес... барабар и един милионер които ползват и метрото... хората го ползват не да се правят на баровци или пък обратното да скрънзят някои долар... причината е проста... удобство! Че под земята (както и над земята) хвърчи мрасотuя спор няма... ама има и готини места като Place des arts, Пеел, Мцгилл, Атватер, Бонавентуре, Виктория etc... Та да не се правим толкоз на баровци :) ...

P.С. знаех си че някои сафорумци не стъпват по земята... сега разбрах че и под земята не припaрват...
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Днес минавайки по Ст.Катрин с БМВ-то..забелязах че феномена Ауу-бауу се е появил вече :wink:
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

dr.oh.boli написа:Днес минавайки по Ст.Катрин с БМВ-то..забелязах че феномена Ауу-бауу се е появил вече :wink:
Стони, баси стила вадиш... замъглен почти кат на пророк :) ...
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Идва си ми от вътре...да го е**...знаеш ли го този феномен :wink:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

dr.oh.boli написа:Идва си ми от вътре...да го е**...знаеш ли го този феномен :wink:
Ами отвътре ! Идва ти от вънка. По-точно от бутилката ...
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Филипине на пил ли ти изглеждам...имаш проблем с дрегера в светоусещането :D ....има почти 10 години, когато за последно не съм знаел какво говоря и правя поради седмак шушла :wink:
...ако небеше такова мрънкало бих те поканил на интервю ама как да го направя като е излишно...до него не стигна :D
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Д-р Ченге Боли, както и преди ти намекнах, бившите Кракозиянски ченгета не са в позиция да правят интервюта, така че не се пъни много ..
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

filipne написа:
dr.oh.boli написа:Идва си ми от вътре...да го е**...знаеш ли го този феномен :wink:
Ами отвътре ! Идва ти от вънка. По-точно от бутилката ...
....или от пушилката. :oops: :mrgreen: :noz: Ушев,вземи смени дилъра,че явно тоя те цака с некачествена стока. :noz:
Krali Marko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 1:50 pm
Местоположение: Survivor in Toronto

Мнение от Krali Marko »

Klisurov, men ako pitash stom imash kolebaniq po vaprosa, a i kakto kazvash si postignal nesto v rodinata, to po dobre ne idvai tuk.Golqma e veroqtnostta da se razocharovash(98%) :D .i tuk ne e rai ili pone ne takav kakavto e v predstavite na horata v BG.Ima dosta treski za dqlane.A standarta koito imash v BG moje i nikoga da ne go postignesh tuk, no dori i da go postignesh ste sa ti nujni GODINI i ste trqbva da minesh prez mnogo razocharovaniq i unijeniq.A otnosno tova che imash po golqm izbor, da taka e no doidesh li vednaj tuk posle trudno se vrashtash v BG.I tova e taka ne zastoto tuk e rai, a zastoto vse ti se struva che "a oste malko da posedim i ste vidim kakvo da pravim", a te godinite si minavat...
Uspeh, reshenieto e tvoe, no ne se podavai na avantarjstichni nastroeniq. :wave:
"Kakvoto sam si napravish, nikoi ne moje da ti go napravi" - narodna pogovorka
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Айде пак забравиха определението, за имигрант....моля админа да намери определението, за имигрант и да го закачи най отгоре та да не се налага на всеки 2 часа да повтарям, че статута с който се установяваш в Канада ти дава рамките на развитие....не може магаре да си и да дойдеш по магарешка линия и да станеш кон...просто, просто та чак сляп ще го види :D
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

dr.oh.boli написа:Айде пак забравиха определението, за имигрант....моля админа да намери определението, за имигрант и да го закачи най отгоре та да не се налага на всеки 2 часа да повтарям, че статута с който се установяваш в Канада ти дава рамките на развитие....не може магаре да си и да дойдеш по магарешка линия и да станеш кон...просто, просто та чак сляп ще го види :D
Аз не съм чул нищо за "статута и рамките за развитие" бат Стони. Би ли ми дал определението за имигрант, дето да включва информация по отношение на "статут и рамки за развитие"? И има ли ги тези рамки в сайта за имиграция - изобщо има ли официално становище по въпроса за "рамките за развитие"? Мен ако ме питаш такива като теб плачат за затвора, добре че отвреме навреме се появява по някой Ейбрахъм Линкълн за да се бори с робството, та дори и с цената на гражданска война. И бихте ли ни осветили най-накрая какво работите, г-н Стони или можем да приемем, че просто си бръщолевите от позицията на нощен пазач (пардон, дневен) - и ако е така, как може да давате съвети на хора, с много по-високи възможности от вашите?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Аз Джолани работя това което искам и повече няма как да ме накара никой да заработя а и нищо...портиер съм и даже нямам копче, за отваряне на вратата...по цял ден чета книги и се мотам по форуми и когато си сумирам работното време ми излиза на ден около 15-20 минути, за което време ми плащат годишна заплата колкото на програмист...не знам защо 8) ...предполагам, защото съм близо до хамериканското консулство и терористите когато си правят проучването и стигнат до името ми сменят целта...направо града...скоро и провинцията...ведъж питах спец.агента...казва се Едуард ..(мога да ти дам телефона да го питаш лично дали е вярно, това което ти пиша и ако потвърди ще ми разрешиш ли на плац де зард да ти ковна един пирон) ...дали не е заради това а той се скри зад важни държавни тайни...когато оня ден мина кмета и питах него жена му така го ръгна, че не можа да ми отговори...а скоро чакам пак някой от министрите...дори оня ден ходих до Отава да ги питам в парламента но и те не знаеха но поне ми обещаха да разберът..не че ме вълнува де ..инак до сега да съм разбрал....

А до определението си го намери сам....и преди и сега ти казвам, че има много и различни видове имигранти...свободния, лендита имигрант е най обикновено товарно животно...в него няма нищо специялно...единствената му надежда е в бъдещето на бъдещето му..живот и здраве....
Останалите хора...таланти...супер цпециалисти....спортисти...инвеститори и подобни идват по друг ред и т.н.....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

dr.oh.boli написа:Аз Джолани работя това което искам и повече няма как да ме накара никой да заработя а и нищо...портиер съм и даже нямам копче, за отваряне на вратата...по цял ден чета книги и се мотам по форуми и когато си сумирам работното време ми излиза на ден около 15-20 минути, за което време ми плащат годишна заплата колкото на програмист...не знам защо 8) ...предполагам, защото съм близо до хамериканското консулство и терористите когато си правят проучването и стигнат до името ми сменят целта...направо града...скоро и провинцията...ведъж питах спец.агента...казва се Едуард ..(мога да ти дам телефона да го питаш лично дали е вярно, това което ти пиша и ако потвърди ще ми разрешиш ли на плац де зард да ти ковна един пирон) ...дали не е заради това а той се скри зад важни държавни тайни...когато оня ден мина кмета и питах него жена му така го ръгна, че не можа да ми отговори...а скоро чакам пак някой от министрите...дори оня ден ходих до Отава да ги питам в парламента но и те не знаеха но поне ми обещаха да разберът..не че ме вълнува де ..инак до сега да съм разбрал....

А до определението си го намери сам....и преди и сега ти казвам, че има много и различни видове имигранти...свободния, лендита имигрант е най обикновено товарно животно...в него няма нищо специялно...единствената му надежда е в бъдещето на бъдещето му..живот и здраве....
Останалите хора...таланти...супер цпециалисти....спортисти...инвеститори и подобни идват по друг ред и т.н.....
Ей това исках да чуя - портиер. Ами няма лошо. Но не си прав за лендед имигрантите - живеем в свободна страна и всеки може да стане такъв какъвто иска и му позволяват способностите, разбира се. Колкото до спортисти - те не идват в Канада, знам за един щангист дето се бил объркал да дойде тук и през какво е минал; супер специалистите отиват в супер компаниите, дето са покрай Канада и оттатък; чул съм и за доста разочаровани инвеститори напоследък; според мен тук идват балъмите, защото им е по-лесно (а както знаем евтиното често пъти излиза по-скъпо). Това е от мен - ако иска някой да ме слуша; лично аз не мога да предрека успеха или неуспеха на някого - може някой да дойде и да спечели от тото например - мога ли аз да знам? Но от това, което виждам нещата в източните провинции не са много розови поне за следващите няколко години.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Как няма лошо...аз се гордея с това бе Джолани...кой друг е постигнал толкова много с толкова малко...я приложи онази формула от онази теория дето я описваше тук и ще разбереш....ама май е нужно и след като са те прали мама и тате по ушите да четеш Маркс на 10 години е трябвало и да имаш и нещо в главата да можеш да го прилагаш...да ама не....тя и моята библиотека е пълна с книги ама си е дърво дет не мръдва, пълно с книги...това си ти Джолани :D
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Da se vklu4a i az,makar 4e nqkoi ot mnogo pe4enite ste se smeqt,no ne e taka.Klisurov,4akal si tolkova vreme,nie sa6to 4akahme 4,5 godini,nie sme ot april 2001,nedei da slu6a6 drugite,6tom si uspql v Bg kadeto ne6tata sa po trudni,i tuk ste uspee6,vse pak tuk si e civilizaciata Canada govori ne6to pred sveta,tuk jivota sa6to vri i kipi,i se pravqt pari,vsi4ko zavisi kak ti si posteli6.V na4aloto e trudno-nova strana,drugi porqdki,drug mantalitet(to BG mantaliteta za ni6to ne stava),no znai sled vreme ne6tata si idvat na mqsto makar i bavno,no stavat rabotite,zavisi ot tebe,ste uspee6.Nie sa6to imahme trudnosti,ot 1,4 godina sme tuk i mojem da kajem 4e si minahme standarta ,koito imahme v BG(nikak ne be6e lo6,dobre si jiveehme),dori sega si kupuvame ka6ta.Klisurov ta ti ima6 svoi hora v USA,Australia,kakvo pravi6 v tova BG,tam ne6tata nikoga nqma da se upravqt,vsi4ko si e prosta6tina,ta nie BG-te v EU sme ciganite i kradcite,kakva gordost imam az,a v CA balgarite ni uvajavat vse oste,ciganiata ni ne e do6la tuka o6te.Idvai tuka v CA i ne se obra6tai,to ako ne se polu4i vinagi ima6 pat kam rodinata,ako iska6 da stane6 4ovek ot sveta idvai tuk,vse pak plusovte sa stra6no mnogo pove4e ot minusite.
Натали написа:Да се включа и аз,макар че някои от много печените сте се смеят,но не е така.Клисуров,чакал си толкова време,ние също чакахме 4,5 години,ние сме от април 2001,недей да слушаш другите,щом си успял в Бг където нещата са по трудни,и тук сте успееш,все пак тук си е цивилизацията Canada говори нещо пред света,тук живота също ври и кипи,и се правят пари,всичко зависи как ти си постелиш.В началото е трудно-нова страна,други порядки,друг манталитет(то БГ манталитета за нищо не става),но знай след време нещата си идват на място макар и бавно,но стават работите,зависи от тебе,сте успееш.Ние също имахме трудности,от 1,4 година сме тук и можем да кажем че си минахме стандарта ,които имахме в БГ(никак не беше лош,добре си живеехме),дори сега си купуваме къща.Клисуров та ти имаш свои хора в САЩ,Australia,какво правиш в това БГ,там нещата никога няма да се управят,всичко си е простащина,та ние БГ-те в EU сме циганите и крадците,каква гордост имам аз,а в ЦА българите ни уважават все още,циганията ни не е дошла тука още.Идвай тука в ЦА и не се обръщай,то ако не се получи винаги имаш път към родината,ако искаш да станеш човек от света идвай тук,все пак плюсовте са страшно много повече от минусите.
Заключено