За медицинските

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

За медицинските

Мнение от jadi »

Щ е ви бъде ли възможно тези, които вече сте минали медицинските да дадете някакво инфо за неща, които са по-специфични или като цяло на кой как му е протекъл прегледа!Нали знаете как е,всяко едно нещо, което следва ни вълнува.Успех на всички и дано съвсем скоро този списък със баркодове и медицински се запълни целия и визи естествено.Успех!!!
ge4e
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Яну 17, 2006 9:31 am
Местоположение: Toronto

Мнение от ge4e »

Към тези от Вас, които са си запазили ден и час за медицински преглед - от МОМ кога ви предлагат най-ранни дати за направа на медицинските? Предполагам, че за двете клиники датите се различават, но все пак информацията ще е полезна. Честито на всички получили медицински и баркодове към момента иииии :beer: :beer: :beer: :D :D :D
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

Привет!За 16.02,в 11.30ч. имахме час в "Грийнберг".Пътуване от Пловдив до София,такси/никога не мога да предвидя времето от точка А до точка Б,особено в София :wink: /.Добре,че си имаме представа къде и как :D !Значи,казвате улица"Хан Крум"25,но е добре да уточните,че е до "Патриарха",сградата на ООН,с две сини знамена отвън.Пристигате,питате охраната и той Ви въвежда в сградата и в стаята,където Ви очакват.Мили,бързи и любезни хора-плащате си медицинските,записват Ви телефоните за обратна връзка,ако се наложи/бъдете внимателни как и какво записват,проверете,няма да обидите никой/.Помолете те да Ви извикат такси до клиниката,защото това е начинът да разреши охраната на такси да спре пред сградата.Визитка си поискайте,телефоните на MOM в нея са по-различни...не са излишни,повече възможности за връзка.Клиника"Грийнберг" е на гърба на 25 Поликлиника,кажете на шофьора за да Ви спре не отпред,а отзад на паркинга. В клиниката влизате,вляво е регистратурата,казвате за какво сте там и записания час.Поема Ви старшата сестра,води Ви в дъното на 1-вия етаж,сядате на столчета и си давате личните карти.Тя попълва данните,имена на български,на латински и каквото там е необходимо.Хвърляйте по един поглед да видите как се изписват имената Ви на латиница.Аз имах причина,в личната си карта съм с"IA",а в международния паспорт съм с "YA"/преди години имаше закон за транслитерацията :lol: /.Раздават чашки за урината,много се бяхме притеснили,че не можахме да се налеем с 1,5-2литра вода,но това явно не е чак такъв фактор.В кабинета,в който носиш урината ти взимат и кръв.Моите комплименти към сестрата,която ни я взе-професионално и без поражения :wink: !Оттам към противоположния край на коридора/всичко се прави на 1-вия етаж/ за ренгеновите снимки.Има малка подробност тук-сестрата ти дава инструкции,сама се уверява че Ви е обезопасила,но в един момент излиза от стаята и влиза в друга малка стаичка.Оттам се провиква нещо,което трябва да значи да спрете да дишате за няколко секунди,докато Ви снима,но повярвайте ми, не се чува,затова го имайте впредвид.После идва срещата с д-р Воденичарова,с нея провеждате разговор и тя попълва формулярите и други допълнителни.Както вече написах,респектира,но това й е работата и впоследствие Ви предразполага.Поиска единият от нас да присъства в кабинета/вътрешен/с детето.Помоли ме,на въпроси на които и сам може да отговоря,да не се намесвам.А те са:Имал ли е припадъци напоследък?Губил ли е съзнание?Има ли оплаквания?Боли ли го някъде?Има ли зависимости?Пуши ли?/Смеете ли се?Да,ама не!Тя му казва,че имало деца,които започвали в 1-ви клас и започвали да ги отказват в 3-ти?! :shock:?! Сигурно има основание за въпроса,но е факт,че го зададе.Преглед на очите-не натискайте много едното,а после и другото око,защото после е трудно да се фокусират цифрите.Преглед за далтонизъм,цветните схеми,измерване на кръвното,преглед,казвате килограми и ръст.И започва интересната част-въпросите :?: !Колко пушите?Под 5 цигари,под 10,кутия?Аз се "напъвам"да ги откажа.Паля по 1-3 на ден,а има и дни в които не паля.Съпругът ми 5-10 на ден.../в едно сме единодушни,че цената на цигарите в Канада,ще ни откаже от раз :wink: !/След като и казах поска да ми види гърлото и каза-"Добре".На мъжа ми му казала,че си личи,че още пуши,представете си-по небцето :shock: !Направо й свалих шапка! Така че,поне не палете от сутринта/:smokin:/,а след медицинските.Колко алкохол пиете на седмица,на месец?Имате ли операции и какви?Наследствени болести,контакт с хора боледували от туберколоза?Живели ли сте последните 5 години в чужбина и къде?Както писах вече,носете си документ за диоптри и очилата,ако имате такива.Носете и здравни документи,ако прецените че ще свършат работа и носят актуална информация.Дано да съм била полезна,а ако имате въпроси,сме на линия!Успех на всички!
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

деца над 5 г. дават урина.
деца над 11 години, или навършващи 11 години в рамките на 6 месеца от медицинските правят урина и снимка на бял дроб.
деца над 15 г. дават кръв за сифилис и спин.

въпроси, които задават на медицинския преглед.

1. операция в болница от някакъв характер..... внимавайте, прави се оглед на корема, ако имате белег трябва да докажете от какво е получен.
2. имало ли е конвулсии, припадъци, или епилепсия?
3. проблеми от нервен характер...., които изискват лечение?
4. високо кръвно? сърдечни проблеми или хроническа кашлица? болки в гърдите?
5. хронична болка във врата, ставите или гръбнака, която ви пречи да работите?
6. чести храносмилателни проблеми? киселини? колит или гастрит?
7. да сте били болни от туберкулоза? контакт с туберкулозно болни? или полова болест?
8. да сте карали хепатит от даден вид? или някой от вашето семейство?
9. проблеми с бъбреци или пикочен мехур. имате ли роднини на хемодиализа? ако някое от децата се подмокря нощем се прави втора урина, за да се установи дали проблемът не е вътрешен.
10. диабет или висока захар, или някой от семейството?
11. други заболявания, които са продължили повече от 3 седмици, имало ли е рязка загуба на теглото?
12. пристрастяване към алкохол, наркотици или други подобни?
13. вземате ли ежедневно някакъв вид лекарства?
14. някога да са ви поставяли диагноза на болен от спин или носител на ХИВ?
15. получавате ли пенсия поради медицински или психологически причини?
16. страдате ли от аутизъм, умствени проблеми, забавено развитие или други умствени проблеми, които влияят на вашата работа?
17. имало ли е лечение, медицинско или психологическо към алкохолна зависимост през последните 5 години?
18 настояща бременност? отбелязват се дати.
19. извършван ли е подобен медицински преглед пред канадските власт преди?
къде сте живяли през последните 5 години?

ако някой носи очила, нека си носи изследванията от лекаря, или рецептата с която са му изписани очилата. имайте предвид, че ще ви разберат, че с очите имате проблеми. прави се също и цветоусещане.

това са въпросите преведи от мединския формуляр, който свалих от интернет. тъй като резолюцията е много лоша, е възможно да съм допуснал грешки или пропуски в превода.
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Много точно сте описали всичко-на всички ни ще бъде полезна информацията!!!Само ме озадачи,че очният преглед се прави не в отделен очен кабинет,а при въпросната д-р Воденичарова.Или греша???
Изображение
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

mborodin написа:Много точно сте описали всичко-на всички ни ще бъде полезна информацията!!!Само ме озадачи,че очният преглед се прави не в отделен очен кабинет,а при въпросната д-р Воденичарова.Или греша???
правилно. не се прави в специализиран кабинет. очният преглед е да разпознаеш цифрите написани на таблото. това не е истински очен преглед. има и цветоусещане.
Albert
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 5:10 pm

прашање

Мнение от Albert »

Сакам да ги прашам оние кои ги поминале медицинските, дали се прави ЕХО на внатрешните органи, црн дроб, жолчка и друго?

Алберт
DCS - 27.09.2006
Accusé de réception - 18.11.2006
Интервју - 21.05.2007
Медицински - 09.07.2007
Покана за визи - 24.07.2007
Визи - 09.08.2007
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Re: прашање

Мнение от Blato »

Albert написа:Сакам да ги прашам оние кои ги поминале медицинските, дали се прави ЕХО на внатрешните органи, црн дроб, жолчка и друго?

Алберт
Е па се не праи.
Заключено