Защо Монтреалците които се изселиха това лято в албърта спря

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Interesno kak tova nishto e nai-bogatata provincia v Canada. :wink:

Pak i nikoi ne te kara da idvash.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

AleksandrAI написа:
А що се отнася до отцепването на Квебек

Аз съм ЗА.
Искам това да стане защото това ще е най големия политически купон в историята на човечеството. Защото в следващите 4 седмици ще се посмея доволно на това което ще се случи. Горе долу така ги виждам нещата:


Ден 1 - радост голяма, митинги, всички са пияни или дрогирани на улиците (референдумите се правят в топло време инак ги мързи да гласуват на студа).
Няколко англоговорящи квартала са нападнати от френски банди, има потрошени и запалени къщи. Доволно случаи на ранени обитатели, няколко смъртни случая при сблъсъци на на бандите и англоговорящи жители.
Независимо от полицейските мерки няколко кафенета Sеcond cup са потрошени, опити за подпалване на книжарници Chapters.
Радоста обаче заглушава новините. Новото правителство обещава да се справи с "единичните" инциденти.

Ден 2 - Монреал усъмва целия в пияни спящи тела, плакати се валят по земята, доста знамена на Квебек биват въргаляни от вятъра по улиците.
Новото правителство обявява че по случай отцепването няма да се работи 5 дена. Спори се за амнистия - накрая се отхвърля.

През изминалата нощ случаите на насилие са се умножили.
В късния следобед е организиран митинг. Вече има доста полиция. В 21.оо положението отново излиза извън контрол. ПОлицията не може да се справи.

Ден 3 - Някои десни крила на ПеКю обсъждат дали да се иска помощт от федерална КАнада за овладяване на положението, опасявайки се от гражданско неподчинение. Отхвърля се.

Ден 4 - изтощението е налегнало хората, кой каквото е громил, громил. Вече мислят за ходене по вили до края на седмицата. Горивата поскъпват неимоверно. Новото правителство обявява че ще има период на заягане на коланите. Отнякъде се появява 6 милиарда държавен дефицит.

Ден 5 - (първи ден от новия месец) Социалите не пристигат. Правителството твърди че Канад е окрала провинцията, има недостиг а пари. А и в момента няма кой да даде социалите защото има всенароден празник до следващия ден.

Ден 6 - Социалите пак ги няма. Хората се изнервят. Някои тръгват объркани на работа. Само че за тези 5 дена докато са били пияни на мястото на фирмата има само 2 табели : табела 1: ФЕРМЕ; табела 2: А ЛЮЕ.
SAQ обявява че няма алкохолни наличности. И докато се реорганизира и национализира Молсон (собствениците са изнесли за 5 дни пове4ето индустрия в Онтарио) ще има само скъпа вносна бира.
Повечето магазини са затворени, по улиците има много хора които агресивно изразяват неопределено политическо мнение.

Ден 7 - СОЦИАЛИТЕ НЕ СА ДОШЛИ. Малки огнища на бунтове, финансова и провизионна криза. Изход не се вижда. От хората които трябва да се повяват наработа само 20% са отишли, но както винаги са си тръгнали доста рано. Базисни социални структури не функционират.

Някой някъде в Абитиби шепне::"А бе табарнак, кашкапат, що ни требеше да се цепим."
В 15.35 въпросната личност е обявена за предател на малък аматьорски Якубинкси трибунал. В 15:37 е претрепан с камъни на селсия площад.

Ден 8 - САЩ се отзовава на молбата на Канада и е изпратен 10 000 контингент за възстановяването на демокрацията. Ландри играе на белот със Садам в една килия някъде в Мохаве (секретна база).

5 мин след разбиването на вратите на парлмента в Квебек с шут ( предложението за употреба на базука от незнаен редник е отхвърлено със смях и шут в задника му от прекия му командир) и нахълтването на резервисти от пехотата на 1-ва САЩ Армия (пехота ангажирана с проблемите по Мексиканската и Канадската граница), Марио Дюмон излиза с благодарствена декларация отправена към спасителите. Изявява протест срещу събитията случили се в последните 5 дни. Ангажира се с издигане паметник на американския войник освободител на мястото на кръста на Монт Роял в Монреал.

Ден 9 - Буш обявява Марио Дюмон за президент на марионетно правителство. Тайно се подготвя анексиране на провинцията като 52ри щат. Марио бива инструктиран за речите си и за деня на подписването. Парламента (10% от него са налични, другите са издирвани ит ЦРУ) също е добре инструктиран.

Ден 10 - Аматьорски атентат срещу мусю Дюмон. Няколко от атентаторите са ранени от собствената си бомба. Дюмон по чудо е без драскотина.
В 12:00 се обявява тържествено анексиране на Квебек към САЩ. Новия щат приема името Kеуbeck за да може да се чете лесно на английски. Щата приема конституцията на САЩ. Официалния език е английски. Полево транслоциране на 5 военни бази и националната гвардия.
Няколко масови антиамерикански бунта биват потушени в рамките на 3 мин и 15 сек. Рекорда от Битката при долините на Абрахам (15 мин) е разбит. Всички участници са арестувани за тероризъм и антиамериканска дейност в разрез със демокрационните събития в новия щат. До 21:14 повечето сепаратистично настроени граждани са прибрани от ФБР за разпит.
Няколко стотин клетки на Ал Кайда са открити по случайност в Монреал.

23.30 - Намерен е чек за социални надбавки и сертификат за преминат курс по фрасизасион в КОФИ на името на мусю Усъмъ Бин Лъден

23.59 - СНН излиза със блиц новина. Осама Бен Ладен е открит и арестуван в щаб квартирата си - 2 и 1/2 сусол в Кот дю Неж,стратегически разположена близо до Макси, автобусна спирка и метро.

00:01 - Демокрация...
Това е от Хемоглобина

Старо но добро.
mislq 4e neshtata gi wijdash kristalno qsno; bi trqbwalo da stanesh politik ili neshto podobno;)
точно така мисля по въпроса:)
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Ivan1007 написа:
Ognen_led написа:Za Ivan i Aries, ne znam dali Tangrata ima problemi s matematikata ili niakoi s chuvstvoto za humor :) ... ama znam che za niakoi albertiantzi statistikata e kato za marsiantzi :lol: ... Vinagi mi e mnogo smeshno niakoi kato pochne da me ubejdava zasto edi koia si statistika ne e viarna shtoto vidish li za nego i priatelite mu ne vajala... Tui e vse edno spored oficialni danni srednostatisticheska rast na edin maj da e primerno 175 sm v Montreal, a v Alberta 176sm (daje davam predimstvo na albertantzite :wink: )... i niakoi ot Alberta da vikne zapee... "a ne e viarno az sym vissok 195 sm... a priatelia mi Dragan e 202 sm... a v basketbolnia otbor det igraem daje sme niski" :lol: ...
Tova e ot men. Da sa jivi i zdravi razmerite na vsichki, no statistikata si e statistika.
Статистиката си е за статистики.
Аз ще ти дам пример за такава статистика. Пенчо ял свинско, а Генчо ял зеле. Статистиката ще отчете че са яли свинско със зеле. :D
Никoй от нас не ви цитира статистика, а споделя собствения си опит. Танграта се опитва да ми докаже със статистика, че това което казваме е невъзможно и че аз съм ял свинско със зеле след като аз си знам че съм ял свинско.
Нека си чете статистика Танграта, ние ще си ядем пържоли!
:D
Hm tui za svinskoto i zeleto e liubimia bulamach na horata det si niamat hal haber ot statistika :lol: ... Ama bass darja che ti znaesh za kvo e vajna taia pustina i samo se praish na ni svinsko ial ni zele mirissal :) .
Ta ne znam Tangrata kvo iska da vi dokaje, no spored men si e bash vazmojno niakoi da iadete parjoli i da vzemate nad 100k... ama tui ima znachenie za obstata kartinka tochno tolkoz kolkoto i moito montrealsko 3 SD i kussur ottatak tui koeto pecheliat sredno Albertianskite mi kolegi. Tui che na men v Montreal mi e got ne znachi che Montreal e centara na harabi momchetata :) , nito pyk vasti parjoli obajdat che Alberta e centara na prosvetata :) :beer: ....
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

AleksandrAI написа:Interesno kak tova nishto e nai-bogatata provincia v Canada. :wink:

Pak i nikoi ne te kara da idvash.
Напротив там е работата, че ме карат, но не могат да ми осигурат 200к заплата... Иначе какво ми пука дали е най-богата провинция или не, дали ще ми направи река с излаз на океана?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
drowssap
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 4:09 pm

Мнение от drowssap »

stiga s tova svisko sas zele, 4e mnogo mi se priade! Pone uto4nihte li dali e priasno ili kiselo? (zeleto, ne svinskoto)
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Lub0 написа:
AleksandrAI написа:Interesno kak tova nishto e nai-bogatata provincia v Canada. :wink:

Pak i nikoi ne te kara da idvash.
Напротив там е работата, че ме карат, но не могат да ми осигурат 200к заплата... Иначе какво ми пука дали е най-богата провинция или не, дали ще ми направи река с излаз на океана?
Izlaz na planini varshi li rabota? :rotaeye:
A imame i izlaz otvsiakade na prerii :beer2:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Имате ли излаз на кожи?
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Аз обичам зеле без свинско -:)
Предпочитам да е кисело.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12477
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Marginal39 написа:Аз обичам зеле без свинско -:)
Предпочитам да е кисело.
:beer: :beer: :beer:
Абе разбирам те и тебе - то в Canada киселото зеле е по скъпо от свинското. Особенно ако има и греяна ракийка в тоя студ!
Бате, извинявам се за разводняването на темата, ама съм сигурен, че няма да приемеш ракия с кисело зеле за разводняване.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

AleksandrAI написа:Interesno kak tova nishto e nai-bogatata provincia v Canada.
Която се развива по принципа на Саудитска Арабия или което и да е арабско емирство с малко повече нефт.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12477
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Guinness написа:
AleksandrAI написа:Interesno kak tova nishto e nai-bogatata provincia v Canada.
Която се развива по принципа на Саудитска Арабия или което и да е арабско емирство с малко повече нефт.
Ето един който се опитва да убие змея. Я земи ни го обясни този принцип дето АБ с е развива по него.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Guinness, що не ни светнеш що тласкаш върху Канада?
Виза ли ти отказаха или си минал през "обработката" на мръсните феминистки?
:beer: :beer: :beer:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

...
Последно промяна от iliana на Нед Фев 18, 2007 2:34 pm, променено общо 1 път.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Адаш можещ да ми разводняваш колкото си искаш темата ,уискито до определена степен,но ракията НЕ.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12477
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:Адаш можещ да ми разводняваш колкото си искаш темата ,уискито до определена степен,но ракията НЕ.
:thumbsup:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Заключено