Защо Монтреалците които се изселиха това лято в албърта спря

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

simplyaven написа:тъй че... плувай... и т.н. (за който знае лафа) :D :wink:
А може ли и лафа? Ако е за 18+, съм навита на бележчица :wink:
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

istinata e edna i mislia che ia znaete, ako ne ia znaete shte ia nauchite.

1.v Mtl plahstat po-mako zashtoto rabotodatelite mogat da izbirat (prosto ima poveche kandidati za rabota), toest rabotodatelite se pazriat, a chesto i se nazlandisvat (tarsiat "A DEAL FOR THE BUCK"). seshtai se.
2. v AB imat OSTAR nedostig na vsiakakva rabotna raka. zaplatite skachat na gore (za povecheto profesii, no NE za vsichki)
3. TAM sa kintite. sega AB e zlatna kokoshka i se nalivat mnogo investicii (govorim za desetki, dori za stotici Miliardi v zeleno), taka che rabotodatelite plashtat inache niama KOI da im bachka. prosto pazara na truda tam e dinamichen.
4. jivota e dosta po-skap v AB. edin ot nai-skapite v Ca.
8) :shock: :beer: :beer: :beer:
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Pa ti si bila nezdravo lubopitna! :shock: :shock: breh, imah te za....oh , zabraih go toz laf :shock: :shock: :shock: abe ne6to kat Rada Gospojina
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

Gonzo#1 написа:Pa ti si bila nezdravo lubopitna! :shock: :shock: breh, imah te za....oh , zabraih go toz laf :shock: :shock: :shock: abe ne6to kat Rada Gospojina
:rotfl: :rotfl: :rotfl: ай честито, Independent :rotfl:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Ааааа, аз СЪМ си Рада Госпожина. За пред хората, дет' се вика. Иначе съм си, кхъ, така де. Любопитна. Като котката, дето "моля, подайте доматения сос".
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

много интересна тема .за 24 часа е прочетена от над 2500 читатели,обаче никой от монтреалските албертианци не се включи в обсъждането освен един/една / компютърджия/ка/ ,ама тях не ги броим щото са си вървежни навсякъде,двама местни индивида и няколко пришълци от други провинции и градове.
явно тия за които питах са много бизи ,яко вадят кинти и нямат време да напишат два реда по иначе така несложно зададения ми въпрос.
Каква е далаверата и аз искам да вадя яки кинти,моля ви светнете ме каква е далаверата за да оставиш питомното и да отидеш да гониш дивото.
Инфо за пари 60-70К годишно преди данъци не ме интерисува,аз и тук ги правя .Искам да се отворя как да правя още и още и още по вече за което съм склонен да загърбя цивилизацията /то една цивилизация/ и да дойда при вас на село.Но както съм казвал и друг път аз съм на гурбет и щом е за пари няма значение. :wink:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:много интересна тема .за 24 часа е прочетена от над 2500 читатели,обаче никой от монтреалските албертианци не се включи в обсъждането освен един/една / компютърджия/ка/ ,ама тях не ги броим щото са си вървежни навсякъде,двама местни индивида и няколко пришълци от други провинции и градове.
явно тия за които питах са много бизи ,яко вадят кинти и нямат време да напишат два реда по иначе така несложно зададения ми въпрос.
Каква е далаверата и аз искам да вадя яки кинти,моля ви светнете ме каква е далаверата за да оставиш питомното и да отидеш да гониш дивото.
Инфо за пари 60-70К годишно преди данъци не ме интерисува,аз и тук ги правя .Искам да се отворя как да правя още и още и още по вече за което съм склонен да загърбя цивилизацията /то една цивилизация/ и да дойда при вас на село.Но както съм казвал и друг път аз съм на гурбет и щом е за пари няма значение. :wink:
Изкарай поне бакалавърска степен по нещо инжинерно и ми се обади, ако се интересуваш за 6 цифрени числа след около 2 години стаж. Ако се задоволявас и с 90-100 000 след около година си готов веднага само с driver licens клас "C" с air brakes. График 21 on ( 2 дни от тях пътуваш с самолет за сметка на фирмата до където искаш и обратно в Canada) и 7 off. Докато си в AB ползваш стая в staff house (не camp) и company pickup в рамките на населенето място, когато не си на работа.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Знам я тая хватка ,проверил съм я на место и реших,че 10-20к + на година не са цената която мога да платя.Бих направил компромис за 40-50+ ,ама такъв филм няма,заради това предпочетох да се върна към цивилизацията.Благодаря иначе за предложението.Знам ,че си с добри намерения.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:Знам я тая хватка ,проверил съм я на место и реших,че 10-20к + на година не са цената която мога да платя.Бих направил компромис за 40-50+ ,ама такъв филм няма,заради това предпочетох да се върна към цивилизацията.Благодаря иначе за предложението.Знам ,че си с добри намерения.
Shut up! Кво си проверил? Аз ти предлагам 19 дена работа, два пътуване и 7 почивка в твойта "цивилизация". Парите ти ги казах. Да добавям ли? Health Insurance, Stock Purchase План, 3 weeks paid vacation. В camp я си стъпил веднъж на 3 месеца я не. Сега имам двама такива с мен и се плацикът в басейна на Holiday Inn. Мисли добре!
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Мнение от anicata »

ей, не го оценихте вие батето толкова години в този форум. Аз точно 2 години не бях влизала тук и сега какво виждам - нищо ново. Същата злоба.
Не разбрахте ли, че изразните средства на този човек просто са такива и зад думите му не се крият лоши чувства. човека е споделил/сигурна съм в това/ целият си опит тук в форума и са му интересни съдбите на "хората минали от тук". от това му споделяне много хора почерпихме опит и бяхме предпазени да не допуснем неговите, а и много други грешки.
Батето, ако е истина че се прибираш в БГ - евалата. Тук определено в момента има какво да правиш/ еле пък във Варна от където си ти/.
Изображение
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Бате, ти като беше тука на гурбет - и ти по-рядко влизаше във форума.
Така че ти е ясно кво може да правят бившите монреалци и защо не пишат.

Купиха си нови коли/къщи, пазаруват си мебели от Икеа-та, броят си пачките вечер и ги прехвърлят от сметка в сметка (online banking).
И не на последно място си обръщат внимание на семейството, напоследък има много бебета и бременни българки виждам.
Повечето не обичат много да се хвалят и форума им става безинтересен. Това знам по въпроса.
Последно промяна от 7George на Нед Фев 11, 2007 1:39 pm, променено общо 1 път.
Embrace your climate change!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Здрасти Аниката ,драго ми е да те чуя след 2 години.
Заеби ги тия дето се бъзикат с мен,аз наистина ще се връщам ,но кога точно лично аз ще си реша ,а не някой вместо мен.Нали съм ти казвал,че тук съм заради кинтите ,а не заради меката канатска зима. :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Здраст 7Жорже.Браво.Само така да се чува и никакво живеене по мазета за 1000д.наем на месец и работа на констракшъна за 15д. на час. :D
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

maimuna si ti bate, puska6 naro4no takiva temi i posle gleda6 seir. nali!!!
star6to zabavlenie si ima6. EVALA!!!

i kato 4eta foruma - ami to edin normalen bulgarin ne e ostanal.
si4kite sme izkukurigali i sa4mata ni bie iako.

a pak koi kolko vzima - tova dali e verno ili ne ne e tolkova vajno a koi kak se 4ustva s tazi zaplatka.

pojelavam im na vsi4ki zaplatkite im da bdat kato na programista.

haide sas zdrave i tui to. :beer:
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

bateto написа:Здраст 7Жорже.Браво. Само така да се чува и никакво живеене по мазета за 1000д.наем на месец и работа на констракшъна за 15д. на час. :D
Наистина, някои може и да живеят в мазета (но за по $600 най-често в Калгари), но това са такива индивиди, дето ще ядат само консерви и ще събират пари, за да се връщат в Кракозия и там да си ги харчат.
Тия дето са решили да остават в Канада, гледат да живеят като "бели хора" още от първите месеци в Албърта! 8)

А това кой колко пари правел, както казват тука, и за мене не е толкова важно и не определя стила на живот. :beer:
Embrace your climate change!
Заключено