Защо толкова много българи напускат Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

Факта който най-ме стряска ако остана на тоя континент е че неминуемо ако не детето ми, то поколението след него ще се слее с местната "култура". Промиване на мозъци е част от играта наречена политика. Има един в БГ дето прилагаше такава тактика по едно време, един тъмен с морави джуки. Промиха ни така същo мозъка че Илия Павлов бил мъртъв, Ха-Ха, смях. Обаче тука братка нямат равни. Най-голямото промиване на мозъци беше 9/11. Колелото обаче се върти и все що е изписано и направено не от правителството е "конспирация". Ако това е най-голямата демокрация...не съм сигурен че искам да я дам на децата си. www.911weknow.com
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Al Bundy написа:Факта който най-ме стряска ако остана на тоя континент е че неминуемо ако не детето ми, то поколението след него ще се слее с местната "култура". Промиване на мозъци е част от играта наречена политика. Има един в БГ дето прилагаше такава тактика по едно време, един тъмен с морави джуки. Промиха ни така същo мозъка че Илия Павлов бил мъртъв, Ха-Ха, смях. Обаче тука братка нямат равни. Най-голямото промиване на мозъци беше 9/11. Колелото обаче се върти и все що е изписано и направено не от правителството е "конспирация". Ако това е най-голямата демокрация...не съм сигурен че искам да я дам на децата си. www.911weknow.com
оле, пак световната конспирация на дневен ред :twisted:
Някой в "Имиграция в Квебек" предложи да има психо-тест за имигрантите,
време е да се тестуваш дали не те е ухапало Канадското куче :wink:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

MrGeek написа:
bateto написа:Ми напускат защото не четат лузара Батето.Кой им е виновен.
Не знам кои напускат, но ми се ще да пусна една форумна бомбичка. Според мен типажи като Батката, Филипне и други подобни са най-добрата реклама на Канада (не бих се учудил ако канатското правителство им плаща за това). Каква по-добра атестация, след като дори постоянни мрънкачи като тях, на които всеки и всичко им е криво, продължават да си налягат парцалите в Канада и нямат никакво намерение да напускат. Какво да говорим за шанса на хора, които познават отлично възможностите си и имат ясни цели и планове за тяхното осъществяване. ;) :lol: :rotfl: :rotfl: :beer: :beer:
Така-така Гийк, още повече когато въпросните форумци са абсольтно убедени, че като жители на обединена Европа имат всички права на останалите европейци. Батето твърди че продължава да стои в тази просташка страна само заради парите. Бях му поставила въпроса по-рано в тази тема защо не отиде да си изкарва парите в обединена Европа. Там пари не се ли изкарват? Ама на, не ми отговори. Дано сега ми отговори.
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Защо толкова много българи напускат Канада?
Az namerih sashto 2 prichini.
1. Prichina:
Zashtoto balgarinat e sviknal da poluchava, ne da dava.
Kato otide v CA izvednazh se shokira! Triabva i da dava!!! Ama kak taka???
Ta nali e “bil pokanen” da “im bade” imigrant! Ne stiga, che shte im uvelichava prirasta, ami sega puk triabva i “da im raboti” !?!? Ama-ha…
Ne sa razbrali “bratiata” balgari, che kolkoto davash – tolkova poluchavash, poveche davash – poveche poluchavash, to e pravo proporzionalno.
Canadzite sa dori prekaleno blagosklonni – na tezi, koito ne davat nishto – im davat social, no gi “prevrashtat” v mrankachi (ama i ot tiah ima polza v politicheskite igri, taka che vsichko e presmetnato.)
Onezi, koito davat sa prekaleno zaeti, za da mrankat, te si imat zeli i rabotiat po postiganeto im.
2. Prichina:
Niama na kogo da razchitash (niama mama i tati katov BG, niama vrazki, poznati, rushveti), samo na sebe si!!! Sam si, sam s tvoite kachestva, moral, vazpitanie, cultura, idei i stremezhi, zhelanie za rabota i zhelanie sa samousavarshenstvane.
Te shte sa tvoiata sila i garanzia, te sa razmennata ti moneta..

Ta kam badeshtite emigranti (haresva mi poveche s “e”):
vizhte parvo kakvo imate (spravka gore) i kakvo ste gotovi da dadete (pozhertvate) i togava si presmetnete kakvo mozhete da si “kupite” v Novata Strana.
Inache i vie shte se prevarnete vav vechni mrankachi…(kanadski, no mrankachi)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

survivor написа:
MrGeek написа:
bateto написа:Ми напускат защото не четат лузара Батето.Кой им е виновен.
Не знам кои напускат, но ми се ще да пусна една форумна бомбичка. Според мен типажи като Батката, Филипне и други подобни са най-добрата реклама на Канада (не бих се учудил ако канатското правителство им плаща за това). Каква по-добра атестация, след като дори постоянни мрънкачи като тях, на които всеки и всичко им е криво, продължават да си налягат парцалите в Канада и нямат никакво намерение да напускат. Какво да говорим за шанса на хора, които познават отлично възможностите си и имат ясни цели и планове за тяхното осъществяване. ;) :lol: :rotfl: :rotfl: :beer: :beer:
Така-така Гийк, още повече когато въпросните форумци са абсольтно убедени, че като жители на обединена Европа имат всички права на останалите европейци. Батето твърди че продължава да стои в тази просташка страна само заради парите. Бях му поставила въпроса по-рано в тази тема защо не отиде да си изкарва парите в обединена Европа. Там пари не се ли изкарват? Ама на, не ми отговори. Дано сега ми отговори.
Сървайвър, батето е пич и си държи на думата, затова още стои тук. Чак на 20 юли 2007 г. изтичат 800-те му дни. Когато му дойде времето и батето ще напусне Каната и ще почне да изкарва пари в Евросъюза като равноправен член :P
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

canat написа: Ta nali e “bil pokanen” da “im bade” imigrant! Ne stiga, che shte im uvelichava prirasta, ami sega puk triabva i “da im raboti” !?!? Ama-ha…
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

според вас излиза, че по точковата система се събират само търтеи и далавераджии. Напротив говорим за хора със знания и умения, които искат да се развиват, а не да тъпчат на едно място и да правят хватки със социал и работа на черно. А и явно не ги е радвало да разчитат на мама и тати, щом са хванали куфарите за да постигат нещата сами.
За вземането, даването и "поканването"... БГ имигрантите по точковата система обикновено идват с ограничени средства и единствената стока, на която дългосрочно разчитат е труда си. Първо, че средствата им хвърчат доста бързо, отделно труда им не винаги се търси във формата, в която биха искали. И оттам има два пътя: да се примирят временно докато се преквалифицират или да отидат да продават уменията си там където могат.
Освен това не виждам защо трябва да се нападат хората затова, че им харесва или не в Канада. Имигрантите от другите страни, които разполагат с повече средства и безвизово право на посещение на Канада (например UK) могат възможност да преценят много по-добре къде биха се чуствали на място и дори да си намерят работа и жилище преди окончателно да се заселят в Ка. За нас българите това не е възможно, така, че за съжаление с цената на доста средства се заселваме в страна, която не познаваме и е въпрос на индивидуално възприемане на нещата и право на всеки да реши за себе си.
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

angi, za da razberesh "dali se chustvash na miasto" ne sa dostatachni 1-2 ili 3 meseza, a niakolko godini.
Zashtoto triabva da opoznaesh i sviknesh s "chuzhdata" cultura i nachin na zhivot.

Na tova se vika "culture shock".
Mislia, che za vseki emigrant bi bilo polezno da se zapoznae s tozi termin i da prochete za fazite mu,
taka zhivotat mu niama da bade tolkova cheren i pesimistichen.

V nego (CS) shte namerite otgovora na dosta ot "problemite" na emigranta
(ili pone tezi prez parvite niakolko godini).

Razbira se niakoi ot fazite mogat da se skasiat ili preskochat, naprimer ako imate rodnini ili priateli, koito da vi "vavedat" i pomognat,
no ako ste sami i nikoga ne ste zhiveli izvan rodnata si strana - ochakvaite tezi promeni i dushevni "valnenia".

Eto niakolko linka na angliiski, za tezi, koito iskat da badat podgotveni za “bitkata”
(zashtoto emigranstvoto e bitka za po-dobar zhivot, nali?) Predlagam da si go razpechatate i vnimatelno da si go prochetete.

http://www.iaff.ttu.edu/home/oia/studya ... lShock.asp
http://www.ukcosa.org.uk/images/shock.pdf
http://edweb.sdsu.edu/people/CGuanipa/cultshok.htm

Imah list s mnogo dobra tabliza za tozi shock, koiato ni ia biaha dali v Universiteta, no ne moga da ia nameria sega.
Последно промяна от canat на Вто Фев 06, 2007 3:07 pm, променено общо 1 път.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

canat написа: Niama na kogo da razchitash (niama mama i tati katov BG, niama vrazki, poznati, rushveti)
Niama za imigranitite. Za mestnite si ima vsichko - i mama, i tati, i vrazki i poznati, che daje i rushveti poniakoga. Zatova nie imigranitie se blaskame, puk mestnite ni gledat seira i ni se chudiat na akala kak moje da sme takiva ahmaci da bachkame i da uchim tolkova mnogo za tolkova malko pari i potrivat dovolno race, che ima koi da im izkarva i na tiah zaplatite i pensiite.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Canat, :beer: :beer: :beer:

Ако някой си е направи труда да щракне в/у линковете горе, ще забележи че един от симптомите е:

"Developing stereotypes about the new culture"

Хммммм...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Pepon написа:...Zatova nie imigranitie se blaskame, puk mestnite ni gledat seira i ni se chudiat na akala kak moje da sme takiva ahmaci da bachkame i da uchim tolkova mnogo za tolkova malko pari i potrivat dovolno race, che ima koi da im izkarva i na tiah zaplatite i pensiite.
И как точно им изкарваш пенсиите на местните? Управляваш инвестициите на CPP? Това са си приказки наизуст. Ясно че имигрантите почват от по-задна позиция, ама с времето и с усилия нещата се обръщат (не го приказвам наизуст - гледам познатите си, че и себе си).
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Pepon написа:
canat написа: Niama na kogo da razchitash (niama mama i tati katov BG, niama vrazki, poznati, rushveti)
Niama za imigranitite. Za mestnite si ima vsichko - i mama, i tati, i vrazki i poznati, che daje i rushveti poniakoga. Zatova nie imigranitie se blaskame, puk mestnite ni gledat seira i ni se chudiat na akala kak moje da sme takiva ahmaci da bachkame i da uchim tolkova mnogo za tolkova malko pari i potrivat dovolno race, che ima koi da im izkarva i na tiah zaplatite i pensiite.
А повечето местни, които аз познавам, работят твърде здраво за да имат време да гледат сеира на имигрантите. А начина, по който работят ме кара да се съмнявам че наистина са тоя тип хора дето ще разчита на други за доходи, пенсии, и т.н.

Връзкари има навсякъде. Ще ви дам един пример, който според мен показва разликата м/у тук и БГ. Има едно момиче в моя факултет, което ако иска, ще я вземат на работа в кантората в която баща и е партньор. Тя прави всичко възможно да намери работа другаде (и май успя). Баща и я насърчава да търси работа другаде. Тези луди ли са? Вярно е, че такива "връзкари" ще има повече между местните, тъй като семействата и приятелите от детството са им тука. Но даже и 5% от канадците да са връзкари, какво остава за останалите 95%.

От друга страна, познавам двама-трима мургави (индийци и пакистанци) колеги, които са имали гарантирана работа още преди да дойдат при нас. Струва ми се че тяхната култура е много по-връзкарска от кандаската. Не мога да ви кажа колко от колегите ми издивяват в момента от тревоги дали ще могат да намерят добра (или каквато и да е) работа след завършването. Хора девето коляно тука, със всякакви връзки.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Marto написа: Не мога да ви кажа колко от колегите ми издивяват в момента от тревоги дали ще могат да намерят добра (или каквато и да е) работа след завършването. Хора девето коляно тука, със всякакви връзки.
Ами щом и с връзки е трудно да се намери работа, положението не е цъфтящо. А какво остава за тези без връзките ?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

krimon написа:Сървайвър, батето е пич и си държи на думата, затова още стои тук. Чак на 20 юли 2007 г. изтичат 800-те му дни. Когато му дойде времето и батето ще напусне Каната и ще почне да изкарва пари в Евросъюза като равноправен член :P
Кримон, в дълбока грешка си. Батката е таен агент на кебешкото правителство по въпросите на имиграционната политика. ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

canat написа:Защо толкова много българи напускат Канада?
Az namerih sashto 2 prichini.
1. Prichina:
Zashtoto balgarinat e sviknal da poluchava, ne da dava.
Kato otide v CA izvednazh se shokira! Triabva i da dava!!! Ama kak taka???
- moite izvineniq, obache sredniqt kanadec e sviknal mnogo poveche da poluchava ot sredniq bulgarin! :shock: ako pusnesh sredniq kanadec da se opravq samo 1 mesec s tova, s koeto e sviknal da se opravq sredniq bulgarin, shte mu dokarash infarkt :o

Ta nali e “bil pokanen” da “im bade” imigrant! Ne stiga, che shte im uvelichava prirasta, ami sega puk triabva i “da im raboti” !?!? Ama-ha…
Ne sa razbrali “bratiata” balgari, che kolkoto davash – tolkova poluchavash, poveche davash – poveche poluchavash, to e pravo proporzionalno. - ne e mnogo proporcionalno za suzalenie :?

Canadzite sa dori prekaleno blagosklonni – na tezi, koito ne davat nishto – im davat social, no gi “prevrashtat” v mrankachi (ama i ot tiah ima polza v politicheskite igri, taka che vsichko e presmetnato.)
Onezi, koito davat sa prekaleno zaeti, za da mrankat, te si imat zeli i rabotiat po postiganeto im.
- kanadcite, kakto i vsqka druga naciq ne sa nikak blagosklonni, te prosto si gledat interesa. kato se naviqt mnogo kanadci da chistqt i miqt chinii, Kanada shte prestane da si tursi imigranti. dotogava shte imat nuzda ot chernorabotnici. za tezi, koito rabotqt na cherno sam si si otgovoril - ima polza ot tqh, vuv vsqka igra trqbva da ima i pionki. a zalitaneto ot ednata krajnost v drugata e absurdno - Kanada ne e ada na zemqta, no puk za milite blagosklonni i vsedavashti kanadci e mnogo smeshno da govorim. vsichko e pari i interes, mnogo e prosto

.....
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Заключено