Pomognete mi s kompetentno mnenie!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Gladiator
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 12, 2004 5:53 am

Pomognete mi s kompetentno mnenie!!!

Мнение от Gladiator »

:?: :shock: :idea: Zdravejte!
Imam slednia vapros.
Az sam voenen i iskam da kandidatstvam s moeto semejstvo po programata za imigranti v provincia Quebec.Imalo li e do sega takav slu4aj v foruma, kakva e procedurata i vobste imam li schans.

Molia za sadeistvie!!!
Blagodaria :? :lol: :)
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Имам ли шанс?

Мнение от Linko »

Гладиаторе, недей да излагаш военните! Ако и да не ни смятат за умни, поне ни признават, че сме точни и прецизни.
От така зададения въпрос си личи, че изобщо не си си направил труда да прочетеш каквото и да било по въпроса - нито официални публикации, нито архивите на форума. Направи го!
А иначе е имало, има и ще има военни (настоящи или бивши), поемащи пътя на миграцията. Аз съм на етапа - получена покана за интервю за априлската сесия. Програмите и процедурите за всяка една програма за емиграция са пределно ясно дефинирани. Никъде няма отделна програма за военни, или отделни клаузи в различните програми. По отношение на шанса - забрави, че си военен и сам се определи като какъв искаш да кандидатстваш: квалифициран специалист, независим работник или предприемач (инвеститор). Никой друг не може да отговори вместо теб на този въпрос.
Успех!
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

Ne se pritesniavai....podavai molbata....no bydi podgotven za vtoro intervu sled kato budete selektirani ot Quebec....
Gez
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Teze
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 8:38 am

Kade?

Мнение от Teze »

:( :shock: :o HIGH!
Poso4ete koga se e razglejdal tozi vapros v foruma i ako moje kopirajte po cenata informacia. 4oveka sigorno e mnogo nov i trudno ste nameri tova koeto e vajno !!!
Merci!!! :idea:
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

Имиграцията е доста сериозна стъпка за всеки и ако си решил да тръгнеш по този път трябва от доста извори информация да почерпиш!!! Статиите на Портала дават много добра представа за основните стъпки на имиграцията:
http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... e=articles
Но съвсем не е достатъчно само тях да прочетеш! Има си официални правителствени сайтове и още много сайтове, даващи толкова много информация и отговори на много въпроси.
Звучи малко несериозно да искаш да заминеш някъде, без да си се информирал предварително по въпроса!
Както вече е казано по-горе, това, че си военен не ти дава никакво предимство при кандидатстването. Дори има вероятност на второ интервю да се явяваш! Основните изисквания за селекция на кандидатите са Висше образование, стаж по специалност, която е търсена от тях, владеене на френски и английски език. Други допълнителни фактори са: близки и роднини в Квебек, възраст и т.н.
Правиш си он-лайн оценката и си преценяваш шансовете!
Успех!!!
Vesi
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:21 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Vesi »

Не е пречка, че си военен.
Важно е какво ти е образованието и дали си работил по специалността си, па макар и като военен.

Поздрави!
victor7
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 10:22 am
Местоположение: Calgary

Мнение от victor7 »

Не се притеснявай. Няма никакъв проблем, че си военен, стига да покриваш точките. Има доста колеги от армията в Канада и САЩ. А с тези съкращения ще станат още повече. Само реши дали наистина искаш да емигрираш. Желанието ти тряба да е непоклатимо, защото ще срещнеш доста трудности особено в началото. Но това е нормално. Освен това емигрирането струва и доста нерви, време, пари. Но играта си заслужава. Ако имаш конкретни въпроси, пиши, ще ти отговоря ако мога. Успех! :thumbsup:
Аватар
penka
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 2:06 am
Местоположение: montreal
Обратна връзка:

voenni

Мнение от penka »

Zdravei!Az su6to sum bivsh voenen,po-to4no VMS i onzi den vzeh viza:
-parvo se konsultirah sas agencia,platihme si
-saprugata mi e vode6t kandidat ikonomist
-imam saotvetnata grgdanska specialnost-korabovodene magistar ingener,angliiski si znaeh,u4ih samo francais,predpolagam i pri teb e taka
-zadaljitelno 6te hodi6 na vtoro interview,no e lesno i na english
Preceni si to4kite,ako stigat podavai documenti i uspeh!
marinaro
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:50 am

Мнение от marinaro »

Към Penka: Можеш ли да ми кажеш каква точно икономическа специалност е жена ти (интересува ме, защото и аз съм икономист) и има ли някаква идея какви са персективите да работи по специалността си, дали ще доучва там..... въобще как мисли да я кара със специалността си.
Благодаря предварително за отговора - дано не съм нахален с въпросите си! :wink:
Gladiator
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 12, 2004 5:53 am

Blagodaria!

Мнение от Gladiator »

:D Ste se radvam ako polu4avam pove4e mnenia i fakti!!!
Gladiator
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 12, 2004 5:53 am

Savet!

Мнение от Gladiator »

victor7 написа:Не се притеснявай. Няма никакъв проблем, че си военен, стига да покриваш точките. Има доста колеги от армията в Канада и САЩ. А с тези съкращения ще станат още повече. Само реши дали наистина искаш да емигрираш. Желанието ти тряба да е непоклатимо, защото ще срещнеш доста трудности особено в началото. Но това е нормално. Освен това емигрирането струва и доста нерви, време, пари. Но играта си заслужава. Ако имаш конкретни въпроси, пиши, ще ти отговоря ако мога. Успех! :thumbsup:
Аз сам завършил Военото училище във В.Търново с ъс специалност свързочник и грайданска(ел.техника ,комуникации идр.).Какав савет ще ми дадете!Какво да пиша,че ще работя там и дали ще ми признаят тр.стажа,ако не ми е по специалноста.
Заключено