Канадски паспорт - дълги опашки?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Канадски паспорт - дълги опашки?

Мнение от vladi »

Чух че във връзка с новия американски закон задължаващ влизащите канадци да са с паспорт, а не само сертификат - сега имало огромни опашки в паспортните центрове. Някой ако е кандидатствал наскоро да знае дали това още е така? По пощата ставало по-бавно.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски паспорт - дълги опашки?

Мнение от speedy »

vladi написа:Чух че във връзка с новия американски закон задължаващ влизащите канадци да са с паспорт, а не само сертификат - сега имало огромни опашки в паспортните центрове. Някой ако е кандидатствал наскоро да знае дали това още е така? По пощата ставало по-бавно.
Според един колега, който си беше подал документите директно, а не по пощата в понеделник - минимум три седмици, а се очаквало да стане още по-зле. Той самият знаел още преди два месеца, че паспортът му изтича, но все отлагал докато не опрял ножа до кокала.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lyubima »

Ние си вадихме наскоро паспорти - станаха за 3 дни. Бяхме посочили кога ще пътуваме и те се съобразиха с това. Естествено плащат се екстра мъни :wink: Тънкия момент е да подадете документите в някой офис, където няма голяма навалица.
Money can't buy you happiness, but it does bring you more plesant form of misery.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Четох в инструкциите,че ако кандидатстваш за паспорт по пощата трябва да им изпратиш цитизен картата си/оригинала,а не копие/ като доказателство,че си гражданин и те после ще ти я върнат заедно с паспорта.Вярно ли е това,ами ако картата се загуби по пощата или пък през това време ти се наложи да напуснеш Канада ,как ще влезеш обратно без документ за самоличност ,само с бг. паспорт.
Също поше ,че при кандидатстване по пощата срокът за издаване на паспорт е 3 седмици.Защо след като си плащаш за услугата те не си изпълняват задълженията.Като имат проблеми да променят примерно срока на 3 месеца,поне ще знаеш ,че е 3 месеца ,а да не те баламосват както винаги.В Бг. такова чудо няма ,има три вида услуги за издаване назадграничен паспорт и за която си платиш го получаваш точно в указания срок ,а не след 3 месеца.леле бюрокрацията тук,къде мога да ги съдя за нарушаване на потребителските ми права с подаване на заблуждаваща клиента информация. :evil:
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lyubima »

batеto, в България за колко време изпращат паспортите по пощата ? Не знаех че и там имат такава услуга вече :roll: А ти ако искаш да ти направят паспорт за ден-два иди направо в офиса и кажи че искаш експресна услуга и хората ще те разберат, няма нужда да си изпращаш картата по пощата и да трепериш дали няма да се загуби.
Money can't buy you happiness, but it does bring you more plesant form of misery.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

добра идея ,но за да отида до офиса трябва да си взема дей оф.малко трудно изпълнимо е по две причини,първата е че съм толкова незаменим кадър ,че ако отсъствам даже и един ден фирмата ще пропадне/фирмли полиси/ и второ защо да губя 200 Д. за да маам гащи и да вися на опашка в офиса ,когато работата става и по пощата.
Аз питах нещо ,ама ти ми обади друго.Няма смисъл ,важното е ,че си ми симпатична. :wink:
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

Аз ходих на место за паспорт на детето-24.11.06.Чакахме 1 час,казаха ни че паспорта ще дойде на 08.12. а дойде с куриер на 06.12. Не ми се пращаше по пощата защото се дава оригинален акт за раждане и ако изчезне са си главоболия.
Става дума за Монреал.
Съединението прави силата!
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Lyubima написа:batеto, в България за колко време изпращат паспортите по пощата ? Не знаех че и там имат такава услуга вече :roll: А ти ако искаш да ти направят паспорт за ден-два иди направо в офиса и кажи че искаш експресна услуга и хората ще те разберат, няма нужда да си изпращаш картата по пощата и да трепериш дали няма да се загуби.
Благодаря за отговорите. Людмила а ти колко време чакаше не опашка?
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

bateto написа:Четох в инструкциите,че ако кандидатстваш за паспорт по пощата трябва да им изпратиш цитизен картата си/оригинала,а не копие/ като доказателство,че си гражданин и те после ще ти я върнат заедно с паспорта.Вярно ли е това,ами ако картата се загуби по пощата или пък през това време ти се наложи да напуснеш Канада ,как ще влезеш обратно без документ за самоличност ,само с бг. паспорт.
Също поше ,че при кандидатстване по пощата срокът за издаване на паспорт е 3 седмици.Защо след като си плащаш за услугата те не си изпълняват задълженията.Като имат проблеми да променят примерно срока на 3 месеца,поне ще знаеш ,че е 3 месеца ,а да не те баламосват както винаги.В Бг. такова чудо няма ,има три вида услуги за издаване назадграничен паспорт и за която си платиш го получаваш точно в указания срок ,а не след 3 месеца.леле бюрокрацията тук,къде мога да ги съдя за нарушаване на потребителските ми права с подаване на заблуждаваща клиента информация. :evil:
Бате,
Вярно е, но не си спомням дали задължително искат тази карта. Искат оригинален документ за самоличност. Аз изпратих фотокопия и ми върнаха документите. След това отидох лично и за секунди подадох документи. По-рано в Отава работеха и в събота; провери при вас - може да го правят все-още. Успех!
ПС. Моят паспорт пристигна за 3 седмици, но бе правен в спокойни времена.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Канадски паспорт - дълги опашки?

Мнение от Mark »

vladi написа:Чух че във връзка с новия американски закон задължаващ влизащите канадци да са с паспорт, а не само сертификат - сега имало огромни опашки в паспортните центрове. Някой ако е кандидатствал наскоро да знае дали това още е така? По пощата ставало по-бавно.
Dnes biah w Passport Office - 30 minuti dokato stigna do registraciata, posle o6te 2 4asa 4akane - towa na Rene Levek w Mtl.

Nawalica si e

a gotowia pasport 6te pristigne sled 10 rabotni dni - t.e. standartna procedura ... goliamoto 4akane e da podade6 dokumentite ...

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Lyubima
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 5:52 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Lyubima »

vladi написа:Людмила а ти колко време чакаше не опашка?
Ние се изтарикатихме и отидохме в Whitby сутринта към 9 часа. Бяха ни казали, че там е по-спокойно. Преди нас имаше само един човек и чакахме около 10-тина минути. Подадохме документите в сряда и в петък в 2 часа след обяд отидохме да си получим готовите паспорти в офиса в Скарбъроу. Единия паспорт имаше сгрешено име и за около час направиха нов. Това беше на 29-ти декември, ако има значение такава подробност.
Money can't buy you happiness, but it does bring you more plesant form of misery.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Току що подадох документи във даунтанския офис във Ванкувър. Чаках на една опашка която се виеше през 9 планини в десета от 7 сутринта до десет - после вътре с благословенно номерче в ръка от 10 до 12... Казаха ми че ще е готов към средата на февруари. Явно при нас е по-трудно... или пък щото беше в даунтаун...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

vladi написа:Току що подадох документи във даунтанския офис във Ванкувър. Чаках на една опашка която се виеше през 9 планини в десета от 7 сутринта до десет - после вътре с благословенно номерче в ръка от 10 до 12... Казаха ми че ще е готов към средата на февруари. Явно при нас е по-трудно... или пък щото беше в даунтаун...

Това е защото всички са се сетили, че от днес им трябва паспорт за да летят на юг.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено