Защо толкова много българи напускат Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

ako pitash men - i US sashto!
V sashtnost vaobshte ne ni se marda ot tuk, no vizata se podnoviava do edno vreme, posle - ciao!
(Ako niakoi znae nachini za prehvarliane ot F1 na H1B - molia da spodeli. Predlozhenia za rabota ima, no ne vseki rabotodatel iska da "sponsorira", da chaka i t.n. Znaete li po-kasi pateki?)
Последно промяна от canat на Нед Яну 14, 2007 12:54 pm, променено общо 1 път.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

albatros написа:Канада е за професионалисти а не за профани.
Мани, аз познавам едни професионалисти, не обаждат дума на френски а на английски обаждат на половината на тва което обаждаха български виетнамците в БГ.
:beer: :beer: :beer:
toma_neverni
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 7:31 am
Местоположение: bg-canada

Мнение от toma_neverni »

Ako ne ste zabeliazali, BG stana chlen na EU.Vazmojnostta da se raboti v EU e dobra vazmojnost, makar i vse oshte ogranichena v niakoi sektori i strani.No i v BG neshtata se razvivat intenzivno.Taka, che prichini niakoi xorada se vrashtat, ima...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

toma_neverni написа:Ako ne ste zabeliazali, BG stana chlen na EU.Vazmojnostta da se raboti v EU e dobra vazmojnost, makar i vse oshte ogranichena v niakoi sektori i strani.No i v BG neshtata se razvivat intenzivno.Taka, che prichini niakoi xorada se vrashtat, ima...
Тома, ние говориме за махнали се българи много отдавна, много преди даже да се чуе че БГ ще влиза в ЕО.
:beer: :beer: :beer:
toma_neverni
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 7:31 am
Местоположение: bg-canada

Мнение от toma_neverni »

Az v Momenta sam v BG.Prez liatoto na gosti mi beshe moi priatel.Raboti v IT sektora i obicha rabotata si.Izplashta xubava, negoliama kashta.Izrazi jelanie da se varne v Bg, ako moje da poluchava 3000lv., no da raboti ot 8 do 17 chasa i sled tova da niama angajiment kam rabotata.E, za 3000 ne znam, no veche chuvam za zaplati okolo 2000lv /za Sofia/.Chestno kazano, uchudix se, zashtoto i v Canada dobre si jivee.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

toma_neverni написа:Az v Momenta sam v BG.Prez liatoto na gosti mi beshe moi priatel.Raboti v IT sektora i obicha rabotata si.Izplashta xubava, negoliama kashta.Izrazi jelanie da se varne v Bg, ako moje da poluchava 3000lv., no da raboti ot 8 do 17 chasa i sled tova da niama angajiment kam rabotata.E, za 3000 ne znam, no veche chuvam za zaplati okolo 2000lv /za Sofia/.Chestno kazano, uchudix se, zashtoto i v Canada dobre si jivee.
Добре ма зависи за кой, ако ти земат детето мръсните феминистки и ти забранят да се явяваш в еди къф си периметър от негои съответно те скапят по не зна си още къф начин ше видим колко добре ше се живее в Канада, ако искаш щи дам да си полафиш с 1-двама мои познати и те щи кажат колко добре си живеят -:)
:beer: :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз пък виждам тенденция защото Канада се напуска предимно от успели българи,докато неудачниците и некадърниците нямат друг избор освен да си налягат тук парцалите в изгнание.
Единият от познатите работеше тук за Ериксон на висока позиция,сега работи на същата позиция за Ериксон Испания.Другият преди да дойде тук бе директор на клон на Банка ДСК в Бг. .тук също стигна до работа в РБС ,в момента е менаджер на клон на банка в Бг.,третият тук работеше за Хюлед Пакард ,сега работи за Хюлед Пакард Бг.
Митът ,че неудачниците и некадърниците напускат Канада е разбит напук на неудачниците и некадърниците които остават тук в изгнание без избор притиснати до стената. :D
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

zashto bez izbor, bate? Vinagi mogat da se varnat, ili ne?
Neuspeli ima navsiakade, lesno shte se "sleiat" s masite
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бате, ше забравиш да обобщаваш.
Аз например не мога да гледам България, от там нататък кво ми дреме за Hewlett Packard, Ericsson или не знам си кви други чекии?
:beer: :beer: :beer:
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

napuskat ia zashtoto;
1.jivota v evropata e po-HUBAV ot tozi v Ca
2. jashtoto canada si e edin sbirshtain i nishto poveche.
3. sahtoto kato imash finansova nezavisimost mojesh da vzemesh pravilen izbor.
zatova...... :D :lol: :beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Да, Пинчер, така е за жалост -:)
:beer: :beer: :beer:
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

albatros написа:Канада е за професионалисти а не за профани.
по-голяма смешка от това не бях чел, благодаря ти че ме развесели


аз пак видях обява ам. фирма търси за бг специалист с ..... 120 000 - 150 000 $ годишна надница
бих се варнал на мига ако беше по моята специалност
и за по малко бих се върнал :beer: :beer:

а-аа как звучи - всяка събота на банско :lol: :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

monny написа:
albatros написа:Канада е за професионалисти а не за профани.
по-голяма смешка от това не бях чел, благодаря ти че ме развесели


аз пак видях обява ам. фирма търси за бг специалист с ..... 120 000 - 150 000 $ годишна надница
бих се варнал на мига ако беше по моята специалност
и за по малко бих се върнал :beer: :beer:

а-аа как звучи - всяка събота на банско :lol: :lol:
Чакай са, да не си объркал нещо, надница значи дневна заплата, кви са тия години, кв ита тия стотин хилки на ден?
:beer: :beer: :beer:
Tix no opasen

Мнение от Tix no opasen »

bateto написа:Аз пък виждам тенденция защото Канада се напуска предимно от успели българи,докато неудачниците и некадърниците нямат друг избор освен да си налягат тук парцалите в изгнание.
Единият от познатите работеше тук за Ериксон на висока позиция,сега работи на същата позиция за Ериксон Испания.Другият преди да дойде тук бе директор на клон на Банка ДСК в Бг. .тук също стигна до работа в РБС ,в момента е менаджер на клон на банка в Бг.,третият тук работеше за Хюлед Пакард ,сега работи за Хюлед Пакард Бг.
Митът ,че неудачниците и некадърниците напускат Канада е разбит напук на неудачниците и некадърниците които остават тук в изгнание без избор притиснати до стената. :D

или в кабината :D
lusi
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 12:22 pm

Мнение от lusi »

Az se varnax ot Canada v BG s namerenie da preosmislia neshtata i posle - pak v Canada.No ostanax..v BG, veche 2 godini.Triabvashe samo mnogo zdravo da si zatvoria ochite za da ne se vpechatliavam ot marsotiata i da ne stradam ot loshoto vazpitanie /po-skoro lipsata na takova/.Kogato sviknax pak da mi vikat "Op-a-a", vmesto "izvinete" /mai oshte ne sam sviknala/, i se vgledax tzelenasocheno samo v po-pozitivnite neshta, se pochustvax po dobre.
Заключено