Podpiska...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Ще разкажеш ли подробно за изпита си за фонксион пюблик? Доста хора се интересуват и ако наистина искаш да помогнеш с инфо това е единствения начин.
Stoyan_Chonev

Мнение от Stoyan_Chonev »

Кой???
И кой се вълнува....тук не съм прочел да има хора с качества, за подобна в Бг та тук ли ще функционира:D
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

AlexAA написа:Гледай сега с200.
Аз като тръгвах, от България, 2000-та година, нямаше такъв вариант да се отпишеш от касата. НЯМАШЕ. Какво би трябвало да направя според теб?
Ако Здравната Каса иска да е коректна, би трябвало да опрости задълженията на всички българи, които са напуснали България преди да се появи тази опция за отписване от Касата.
И един друг въпрос. Касата защо е продължавала да плаща за мен, след като аз не си плащам вноските? Нали затова изхарчиха толкова кинти за компутери.
А системата би могла да е толково проста - които не плаща вноски, не ползва здравни услуги.......
ДА, АМА НЕ, както казваше бай Петко Бочаров.
Наздраве
Абсолютно същата ситуация.... няма такива работи като отписване. И уж нямах задължения при проверка в сайтове и не знам си какво там, обаче като отидеш в НОИ - ХОП ИЗНЕНАДКАА - дай сега 1000 лева за добре дошла в сградата, защото имаш задължения мойто момиче :evil: Ама аз имам документ да потвърдя, че съм била извън Бг ... тях това не ги грее, имаш да даваш и точка.

Ще им ги дам 'наиш кога :twisted:
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Нещо май не се разбираме.
Това е административен спор и се решава от Здравната каса или от съда. Казах в началото е, че не виждам смисъла на подписката.
Другото, което са направили инициаторите - да заведат дело - е по-важното.
По същество не искам да споря, случаите са много и различни.
Според мен има и трети изход - законодателна инициатива - да се промени със задна дата Закона за здравното осигуряване или както там се казва, но не прочетох за подобно нещо в подписката.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

mama_kenga написа:Ще разкажеш ли подробно за изпита си за фонксион пюблик? Доста хора се интересуват и ако наистина искаш да помогнеш с инфо това е единствения начин.
Това за мен ли е? Ако да, още не съм минавала такъв. Затова и питах като какво е това животно... Ако ме извикат да го държа, ще пиша после какво е било. Но не в тази тема де :wink:
Обичам да преча
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

bp_de, и аз следя с интерес развитието, защото направо полудявам, като чуя или прочета нещо в БГ пресата по тоя въпрос. Ега ти наглеците :evil: Превръщат в престъпници токова народ и единствения начин е да им напълниш лъскавите сгради с още лъскотии :evil:
Обичам да преча
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

mama_kenga написа:Ще разкажеш ли подробно за изпита си за фонксион пюблик? Доста хора се интересуват и ако наистина искаш да помогнеш с инфо това е единствения начин.
за симплиавен става дума - цяла тема пусна колко е хубаво във фонксион пюблик, а сега не иска да каже подробности за изпита.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

аз не съм във Квебек, не съм имала и никакъв изпит! нямаше как да разбера, че към мен се обръщаш! извинявай за което... аз съм във федерална Канада, работя в министерство, просто се явих на интервю по обява в местния вестник. писах много подробно тогава за работата. за мен беше предимство, че съм работила абсотно същото нещо в компании, които не са български през последните 3.5 години, включително и извън БГ, минавала съм и обучение там, държала съм ТОЕФЛ, имам по-висок от нужния резултат и съм говорила на англииски в тея компании - нямаше българи там, та да си говоря на български - мисля, че тези бяха нещата, които ми помогнаха да взема работата. имах и писмен изпит, което в моята професия е нормално - имах дадена ситуация с даден проблем, имах 20 мин да напиша стратегия (което ме побърка, щото обикновено трябват 3 дни) и 5 минути да я презентирам и защитя. изпита беше труден, изискваше страхотна концентрация и е направен много професионално, защото им показва как мислиш под напрежение, колко си фокусиран и как решаваш проблеми в напрегната ситуация. същото важи и за интервюто - въпросите изискваха да се дават примери като доказателство за свършената работа - аз се бях подготвила с такива примери, за щастие си пазя и много документи, които съм правила през годините - стратегии, речи, прес рилийзи, които са и публикувани и аз ги имам като портфолио. това + езика мисля, че е напълно достатъчно за работа където и да е. продължавам да твърдя, че и на Марс човек си намира хубава работа ако си даде време да се подготви както трябва, съобрази се с изискванията на конкретния работодател и не се подценява! това последното според мен е много съществено... ако се отнасяш към себе си като към имигрант в смисъл на нещо по-малко от тях, и те така се отнасят. ако им покажеш, че не ти пука къде си, защото си достатъчно добър в това, което правиш и можеш да го докажеш - те го разбират перфектно. това е, ако има нещо конкретно което те интересува, ще ти отговоря веднага :)
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

а каква тема за фонксион блик съм пуснала, че нещо ми убягва???? аз писах в една чужда тема за смисъла от висибъл минорити и дали да се пишем като такива или не... :roll: аз тогава не го знаех това и не съм се писала между другото, в последствие шефа ми ми каза за това нещо, та мисълта ми е, че и без да се пишем някакви можем да им се намърдаме в системата без да са нужни години! каквото и да се плещи в тоя форум! :)
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

oo извинявай - объркала съм се ! :oops:
огнен лед е пуснал темата , но понеже се сещам , че беше пуснала няколко постинга там , та съм решила, че си автора на темата.Вярно , че за минотитето спорехме.
Stoyan_Chonev

Мнение от Stoyan_Chonev »

Кенга, адвокате..няма къс път излишно е да го търсиш...тук не е Кракозия :beer:
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

mama_kenga написа:oo извинявай - объркала съм се ! :oops:
огнен лед е пуснал темата , но понеже се сещам , че беше пуснала няколко постинга там , та съм решила, че си автора на темата.Вярно , че за минотитето спорехме.
нищо де :D искам също да уточня, че под "изпит" по-горе нямам предвид ходене специално, както май вие трябва да ходите в Квебек. моят беше просто част от интервюто и предхождаше въпросите, тоест предполагам, че ако се бях издънила със стратегията и презентацията, нямаше да се хабят да ме разпитват изобщо :roll: успех!
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

:) Taa darzava skoro nema da sa opravi.
c200 pa i toj golem don kihot, she gi sadi.
S deloto she si napravat kvoto si iskat, she go tochat 5 godini, she go otlagat i prenasrochvat i t.n. i nakrajia she se proiznesat che tapotiata e naj umnoto neshto izmisleno dosega ot bulgarska zakonodatelna tikva.
Az mislia che podpiskata e dobro nachinanie, triabva da se vdiga shum okolo tia bezobrazia.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Ако някой се интересува от това, ето каква информация получих от организаторите на подписката (и не само на нея). Само преди да я постна, да уточня, че я получавам автоматично, защото когато се подписах (още преди ... :roll: ни-нам-колко месеца или години), отбелязах, че искам да бъда информирана. И човекът праща от време на време информационни мейли. Това го обяснявам, защото пак по онова време, когато се подписах, бях копирала тук пак един такъв мейл и се почнаха едни разисквания за какво го правят, кви са тия самозванци, аз им правя тук реклама да ловят шарани и т.н.
Та ето го накрая и текста:

Дами и господа,
Тази сутрин (16.01.2007 7h45 CET) имаше дебат
по БНТ за здравните осигуровки.
Включих се за кратко по телефона, за
да изложа нашата позиция. Съобщих за
предстоящия протест в Брюксел и за
текущата акция в Google. В студиото бяха
също депутатите Атанас Щерев и Хасан
Адемов.
Няколко часа след това Хасан Адемов
ме потърси на личния ми телефон и
заяви, че е готов за сътрудничество и
дебат за решаване на въпроса със
здравните вноски на българите в
чужбина. Според думите му той винаги е
бил добронамерен и е искал да се реши
проблема: Предложил е известната
поправка, носеща неговото име, за да
се отложат вземанията и да се реши
поне частично проблема с живеещите в
чужбина (цитирам).
Според мен трябва да изготвим
аргументирана и подкрепена с
експертни мнения позиция за най-бързо
и удовлетворително решаване на
въпроса. Много трудно е това да стане
по емейл, затова ви моля най-
настоятелно да се включите във форума
на ide.li.

http://ide.li/modules.php?name=Forums&f ... forum&f=18

От две години насам се натрупаха
достатъчно материали, за да подготвим
такъв документ в кратки срокове. Но
това не може да стане автоматично. Тъй
като аз не съм експерт по здравно
осигуряване и социални системи, моля
за съдействие специалистите сред вас
или във вашето обкръжение.

Поздрави и до скоро,

Атанас Чобанов

П.С. Много моля, НЕ ОТГОВАРЯЙТЕ на този
мейл. Ако искате да помогнете,
включете се във форума или ми пишете
на адрес at@atanas.fr . Извинете, ако
получавате това съобщение повече от
един път.
Обичам да преча
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Ето и още по темата:

http://www.podpiski.org/?u_s=0&u_a=177

ега ти наглостта :evil: здравен туризъм... ХАХАХАХА... ползваме НЗОК да си правим зъбите, демек безплатно, ХАХАХАХАХА.
Обичам да преча
Заключено