Podaruci + Boxing Day :)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Като чета някои от постингите тук имам усещането че в много семейства подаръците се правят не за да покажат внимание и обич. Като че ли подаряването се превръща в състезание кой "по-по-най" ще подари. Сравнява се кой какво подарил, колко скъпо било и т.н. и т.н.

Много се учудвам и като чета за съответните детските реакции- сълзи, намусвания, отрицателни реакции - ей хора, какво сте направили с децата си???
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Godis написа:Като чета някои от постингите тук имам усещането че в много семейства подаръците се правят не за да покажат внимание и обич. Като че ли подаряването се превръща в състезание кой "по-по-най" ще подари. Сравнява се кой какво подарил, колко скъпо било и т.н. и т.н.

Много се учудвам и като чета за съответните детските реакции- сълзи, намусвания, отрицателни реакции - ей хора, какво сте направили с децата си???
Godis, имаш много правилно усещане но за съжаление ще трябва всички да свикнеме щото ще става се повече и повече както беше в БГ по време на комунистите -:)
:beer: :beer: :beer:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Marginal39 написа:Godis, имаш много правилно усещане но за съжаление ще трябва всички да свикнеме щото ще става се повече и повече както беше в БГ по време на комунистите -:)
:beer: :beer: :beer:
Хм. Опресни ми моля те спомените, че аз нещо не разбрах какво имаш впредвид
ПС>ако искаш в нова тема, че много ще се отклоним :)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Godis написа:Като чета някои от постингите тук имам усещането че в много семейства подаръците се правят не за да покажат внимание и обич. Като че ли подаряването се превръща в състезание кой "по-по-най" ще подари. Сравнява се кой какво подарил, колко скъпо било и т.н. и т.н.

Много се учудвам и като чета за съответните детските реакции- сълзи, намусвания, отрицателни реакции - ей хора, какво сте направили с децата си???
Аз пък като те чета имам чувството че чакаш Коледа за да покажеш внимание и обич и че материалните неща за теб са такава проява?

Може да си много разочарован Годис, но материалните неща не свързвам по никакъв начин с внимание и обич. Коледните подаръци са традиция и нищо повече.
За отрицателните реакции ще си говорим когато детето ти стане на 15 и ако не си почнал да си плащаш за всеки празник като повечето родители.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Джой, а ти защо се чувстваш по-зле от скъпия подарък на гаджето, щом като материалните неща не са признак на обич и внимание :roll:

т.е. как го тълкуваш - това си е традиция според теб, материалното не е признак на обич /съответно към щерката/ - що трябва да рефлектира в сравнение с родителския подарък ?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Godis написа:
Marginal39 написа:Godis, имаш много правилно усещане но за съжаление ще трябва всички да свикнеме щото ще става се повече и повече както беше в БГ по време на комунистите -:)
:beer: :beer: :beer:
Хм. Опресни ми моля те спомените, че аз нещо не разбрах какво имаш впредвид
ПС>ако искаш в нова тема, че много ще се отклоним :)
А, мисля че е свързано с темата и исках да кажа че пак ще се състезаваме както в комунизма и се повече и повече ще е важно кой кво е постигнал в кариерата ( учението ) и се по-малко ще е важно кой какво добро е направил за другите.
А също ще е много важно кой има по-скъп подарък и ще има съревнование между братя и сестри както в оная система.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Марги, много ти личи, че си от "кубинските българи" :lol: Чудя се дали изобщо си се връщал в България за тези 16 г. ... и думите ти едновремешни, и мисленето.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Joy написа:За отрицателните реакции ще си говорим когато детето ти стане на 15 и ако не си почнал да си плащаш за всеки празник като повечето родители.
ако детето ти е на 15 и реве на Коледа, щото не си харесва подаръка, значи, че си пропуснала нещо от тези 15 години. :wink: А това за плащането на празниците не го разбрах. :shock: И това за съревнованията между братя и сестри за по-скъп подарък не го разбрах. Вие не махате ли етикетчетата с цените? :lol: Та май и аз като Godis ще попитам: ей хора, какво правите с децата си??? Подаръците нямат цена!
Let it go...
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Joy написа:[За отрицателните реакции ще си говорим когато детето ти стане на 15 и ако не си почнал да си плащаш за всеки празник като повечето родители.
:?: :?: :?: Никога не съм си плащал за празници,едното ми дете е малко под тази възраст,но не мисля че след 1.5 година ще имам такъв проблем,това е въпрос на първите 7 години оттам нататък е лесно.
П.С.и децата ми са момчета,което предполага по-агресивно поведение,може би.
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Джой ,ами те на 15 са вече за женене ,ти си тръгнала да я баламосваш с разни дрънкулки,догодина като направи 16 и вземе драйвърс лайсана купи на момичето една хубава тинейджърска кола ,например Мини Купър много би и подхождала.Пак и в края на краищата с твоята 200К годишна сестринска заплата все едно бълха те е ухапала.
Икономията ,майка на мизерията.Т.Колев/Опасен чар/ :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bateto написа:Джой ,ами те на 15 са вече за женене ,ти си тръгнала да я баламосваш с разни дрънкулки,догодина като направи 16 и вземе драйвърс лайсана купи на момичето една хубава тинейджърска кола ,например Мини Купър много би и подхождала.Пак и в края на краищата с твоята 200К годишна сестринска заплата все едно бълха те е ухапала.
Икономията ,майка на мизерията.Т.Колев/Опасен чар/ :D
Бате, споко с 15 годишните да не дойдат феминистките да те збръчкат -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
fantalicious
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 1:45 am
Местоположение: At the top of your tree

Мнение от fantalicious »

Hehh .. e pas Joy kvo se oplakva6 normalno 4e iska TV taq godina .. ti mi vika6 4e dogodina 4e iska kola .. emi kak ;) NORMALNOO :D :eek7:
Confucius

Мнение от Confucius »

Да са живи и здрави децата - то те на нас приличат :D ! То туй най-хубавото нещо, което сме направили в живота си (щото не сме го правили с ръце или ум :lol: ).
Ми ако пък чак толкоз много иска голям плосък телевизор е много лесно.Хваща се на работа и си пести пари за телевизор или пък веднага си го взима на изплащане(пардон в случая не важи много щото има сметки ама май няма кредити за 15 годишни ).
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Joy, за да ти помогна да се ориентираш - имам момиче на 17 и момче на 13, и биха се радвали даже и да им направя нещо саморъчно. Това с плащането на празниците и аз не го разбрах много.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Godis написа:Joy, за да ти помогна да се ориентираш - имам момиче на 17 и момче на 13, и биха се радвали даже и да им направя нещо саморъчно. Това с плащането на празниците и аз не го разбрах много.
Ооо, и какво им подари, Годис? Предполагам саморъчно направено?
Заключено