Koi iska da raboti v pravitelstvoto na Quebec...realen shans

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Koi iska da raboti v pravitelstvoto na Quebec...realen shans

Мнение от Ognen_led »

Zdraveite virtualni priateli, vmesto da si tarsim edin na drug kussuri na nass bulgarite... ili na kebekarite... daite da sme po-pragmatichni i da si sazdavame poveche povodi za radost. Iasno e che samo s pojelania ne stava. Na prazen tumbak... i palna ot neudovletvorenie glava...radost trudno viree. Stiga uvodi, pochvam po sashtestvo. Vazmojnostite za rabota v ministerstvata na Québec sa mnogobroini i seriozni. Diskriminacia ima... i tia e v polza na nass bulgarite i drugite imigranti.

Imam fakti ot parva raka. Na men lichno mi predlojiha rabota v tri ministerstva, na niakolko poznati sasto! Ostavam s vpechatlenie che naistina rabotata v pravitelstvoto e dostapna i realna vazmojnost. Oste minalata godina pissah che v Quebec ima priet zakon spored koito procenta na raboteshtite imigranti vav fonction publique triabva da otgovaria na procenta na imigrantite v obshtestvoto. Spored konkretnite cifri imigrantite triabva da dostignat do 25% ot celia lichen sastav na fonction publique. Kym segashnia moment ima samo 2-3 % imigranti. T.e. iasno e che da se stignat citiranite 25% triabva massovo da se naznachavat imigranti v momenta i prez sledvashtite godini. Kogato napissah tova minalata godina, dosta garla graknaha che tova e samo na kniga i na praktika imigranti niama da se vrediat v pravitelstvoto... Togava si zamalchah. Sega obache kogato faktite govoriat...dano garlata zamalchat :) . Tova koeto vijdam ot moiata kambanaria e che nito edin ot mestnite mi poznati niama predlojenie za rabota v gouvernement-a... v sastoto vreme niakolko bulgarski poznati i oshte niakolko ot znaini i neznaini darjavi :) ... si poluchiha pokana barabar s neloshi pay chekove.

Rabotata e predimno za novozavarshili studenti, no ima shansove i za starozavarshili :) . Prosto proveriavaite redovno v www.tresor.gouv.qc.ca

NB za studentite, triabva da se zapishete v kampaniata prez essenta na poslednata godina ot obuchenieto. Ako iztarvete da se zapishete predi zavarshvaneto, posle pak moje ama veche shte gonite divoto, a ne pitomnoto.

Tova e. Koi razbral razbral. Koi ne razbral da prodaljava da se oplakva ot diskriminacia. Ako ima vaprossi i ako moga shte otgovoria. Vse pak informaciata e dostatachno v http://www.tresor.gouv.qc.ca/fr/ress_hu ... /liste.asp

Na edin chovek da svarshi rabota pak shte sym dovolen. Uspeh.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Евала Огнен.
Радвам се да видя че има и хора които искат да помогнат и то безкористно -:)
Господ здраве да ти дава и весело прекарване на празниците.
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

На втория линк, четвъртия ред има работа за Стони -:)
:beer: :beer: :beer:
Stoni

Мнение от Stoni »

Марги, аз по хубава работа едва ли ще си намеря...не ми разваляй рахата :wink:
Виж нещо друго...с кожухче, после обязаностите:D
И естествено Кмет на Монтреал :beer: :beer: :beer:
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Merci Marginal za pojelaniata i da ti se vrashtat :beer:
Haide Stoni za kmet na Montréal v kraen sluchai na Québec :beer:
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Sega se setih che i v kanadskite slujbi moje da se probva. Daje sega prez januari shte ima kampania...
www.emplois.gc.ca
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ти пък къде си тръгнал да отвряш очите на слепите ,те ги мързи да гледат ,та камо ли и да работят
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Batka, shto taka nabuta vsichki hora slepeshkata v edin chuval :) ... mi koito ima ochi i ushi shte vidi i shte chue... pyk ako ima i neshto mejdu ushite ste reshi dali mu e ot polza ili ne...
Ta ne sym kazal no pak povtariam :) ... infoto dori i samo na edin chovek ot foruma da svarshi polza pak shte e faida:)...
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Re: Koi iska da raboti v pravitelstvoto na Quebec...realen s

Мнение от simplyaven »

Ognen_led написа: Imam fakti ot parva raka. Na men lichno mi predlojiha rabota v tri ministerstva, na niakolko poznati sasto! Ostavam s vpechatlenie che naistina rabotata v pravitelstvoto e dostapna i realna vazmojnost. Oste minalata godina pissah che v Quebec ima priet zakon spored koito procenta na raboteshtite imigranti vav fonction publique triabva da otgovaria na procenta na imigrantite v obshtestvoto. Spored konkretnite cifri imigrantite triabva da dostignat do 25% ot celia lichen sastav na fonction publique. Kym segashnia moment ima samo 2-3 % imigranti. T.e. iasno e che da se stignat citiranite 25% triabva massovo da se naznachavat imigranti v momenta i prez sledvashtite godini. Kogato napissah tova minalata godina, dosta garla graknaha che tova e samo na kniga i na praktika imigranti niama da se vrediat v pravitelstvoto... Togava si zamalchah. Sega obache kogato faktite govoriat...dano garlata zamalchat :) . браво, ognen_led! разбира се, че си прав! във всички провинции има такива квоти, човек просто трябва да се пробва! също така не се притеснявайте да се пишете от visible minority - първи се проверяват СВ-тата на кандидати от малцинствата, заради workplace diversity obligations, успех на всички! ognen_led, на теб ти пожелавам да не отнесеш безпочвените коментари за връзкарството, че теории всякакви :lol: :roll: text Tova koeto vijdam ot moiata kambanaria e che nito edin ot mestnite mi poznati niama predlojenie za rabota v gouvernement-a... v sastoto vreme niakolko bulgarski poznati i oshte niakolko ot znaini i neznaini darjavi :) ... si poluchiha pokana barabar s neloshi pay chekove.

Rabotata e predimno za novozavarshili studenti, no ima shansove i za starozavarshili :) . Prosto proveriavaite redovno v www.tresor.gouv.qc.ca

NB za studentite, triabva da se zapishete v kampaniata prez essenta na poslednata godina ot obuchenieto. Ako iztarvete da se zapishete predi zavarshvaneto, posle pak moje ama veche shte gonite divoto, a ne pitomnoto.

Tova e. Koi razbral razbral. Koi ne razbral da prodaljava da se oplakva ot diskriminacia. Ako ima vaprossi i ako moga shte otgovoria. Vse pak informaciata e dostatachno v http://www.tresor.gouv.qc.ca/fr/ress_hu ... /liste.asp

Na edin chovek da svarshi rabota pak shte sym dovolen. Uspeh.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Simplyaven, merci za otzivite :) ... samo da vmetna che pone v Québec mai niama znachenie dali si visible minority... izglejda e dostatachno da si predstavitel na cultural community (NB v tazi grafa vliza vseki chiito roden ezik e razlichen ot frenski i angliiski)... ta ne znam ako niakoi se pishe che e visible minority da nsi vkara avtogol kat go vidiat posle che e invisible :wink: ...

P.S. komentarite za vrazkarstvo gi otnassiam pravo v tacha... oste ot vlisaneto mi v Qc edno ot osnovnite nesta koito pravia (makar i ne tolkoz celenassocheno) e sazdavaneto na dobri vrazki... dostatachno e da si estestven i vrazkite se zaformiat ot vazduha :D... i vse pak za pravitelstvoto podchertavam niama nujda ot nikakvi vrazki... drug e vaprossa che si pozvolih luksa da im otkaja na fonction publique (pri tova niakolko pati) shtot imah kasmeta i vrazkite da si nameria oshte po-gotina rabota :P ...
Ako ne me domarzi shte sedna i shte napisha po-obstoino saveti za tarseneto na rabota... shtoto sega mi e mnogo vesselo no predi da pochnat predlojeniata imashe edno izvestno vreme deto mi trepereshe pod lajichkata :) ...
Uspeh na vsichki tarseshti rabota.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

това за visible minority е факт, когато си търсиш работа, пиша го за тези, които имат желание да работят на правителствена позиция и не се шашкат да се изтъкнат :D ще обясня: когато се класифицират СВ-тат има 4 категории - 1. работеши в правителството от малцинство; 2, неработещи в правителството от малцинство; 3. работеши в правителството от мнозинство; 4. неработеши в правителството от мнозинство. по тази схема се сортират СВ-тата, ако човек не може да попадне в 1-вата категория, е добре да попадне поне във втората! :) щото до 3-тата или 4-тата няма много гаранция, че работодателя изобщо ще стигне... :? за малцинствата - малцинство не в смисъла, който го разбираме ние в БГ - ние като имигранти сме малцинство, и то много визибъл - казвам, каквото моят шеф ми е казал тук - самият факт, че имам акцент и че търпя някакво по-специално отношение, ме поставя в такава позиция... и аз го слушам, защото искам да си увелича шансовете... дали навсякъде е така, не знам, но не виждам причина да не е, защото законите за уърк-плейс дивърситъ не са провинциални, а федерални... :roll: ако можеш, когато вече си вътре в системата - питай и пиши, това ще е от полза на хората, които се пробват след нас :) успех на новото място! :D
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Simpliaven, hubavo e che se opitvash da pomognesh s info. Vsiaka dopalnitelna vratichka e interesna i niama losho da se proveri. Vse pak grupite s privilegii vav fonction publique v Québec sa slednite: visible minority (t.e. cherni, jalti, latino, i t.n. vsichko osven bialo); cultural community (vseki bulgarin vliza tuk, kakto i vseki drug chovek chiito roden ezik ne e frenski); anglogovoriashti (roden ezik angliiski); invalidi. Vsichki gi citirah po pamet, taka che koito se interessuva seriozn da si gi proveri na www.tresor.gouv.qc.ca.
Spored men e riskovano normalen bial chovek da se pishe visible minority. Parvo, posle moje da bade ulichen v laja ili nai-malkoto nepoznavane na shto e to "visible". Vtoro, mislia che da si tzvetnokoj v Qubec daje i ne ti nossi poveche tochki (inache neznam kak da si obiasna, sled kato sym ot grupata na "cultural community" i nikoga ne sym rabotil v pravitelstvoto, zasto prez poslednata sedmitza mi zvaniat s predlojenia za rabota ot razlichni ministerstva pochti vseki den). Pokani poluchavat i drugi poznati koito ne sa ot visible minority, a sa v grafata "cultural community". Znachi sled kato vseki bulgarin si vliza avtomatichno v tazi priveligirovana grupa "cultaral" niama zashto da darpa diavola za opashkata i da se pishe "visible". Mnogo dalgo mi izleze obiasnenieto, no go smiatam za vajno, hich ne mi se shte niakoi sanarodnik da izgarmi nelepo.
Simply nazdrave :beer:
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

прав си - значи е различно за различните провинции, но поне става ясно, че има групи, в които човек може да влезе! това си е важно :D що се отнася до твоите предложения - може да си намират причини да не назначават от първата група, те не са длъжни - просто така върви пресяването, ако не си харесат никой от група 1, отиват на група 2 и т.н. :D ай сега наздраве и на теб :beer: :lol:
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

E Simplyy ama ti mnogo barzo se saglassiavash... iazak ne mojahme da zaformim edna hubava prepirnia ili virtualno sbivane :D . Inak ne znam kak e fokussa s pressiavane na kandidatite ama iavno ili kandidatite ne im dostigat ili kasmeta mi e zverski :lol: ... i moje da prozvuchi kato maitap ama tochno predi 10-15 minuti GSM mi pak zvani... i pak gledam na affichiora gouv qc... niamashe kak da im vdigna toia pat... ii saobshtenie ne sa mi ostavili ta ne razbrah koi kakvo shte mi predlaga... abe tia ot fonction publique napravo poshtrakliaha naposledak:roll: ... sigurno imat niakakakva kampania :nenam:
aide pak nazdrave :beer2:

P.S. gornoto e v shegovit ton no e napalno seriozno. Hich ne shta niakoi da si pomisli che se hvalia che me tarsiat. Vseki drug chovek bi mogal da bade na moeto miasto (specialnosta mi e nai-obiknovena humanitarna; izpitite koito se darjat za fonction publique sa lesni t.e ot 300 vazmojni tochki triabva da izkarash nad 155; daje i CV-to i uspeha ot unito ne ti gledat predi da ti se obadiat i predi samoto interview). Tova e, dano informaciata posluji na niakoi.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

:D ми съгласявам се, като си прав - прав си, аз за тук мога да говоря, за Квебек не мога :? пък и малко за разнообразие - тема с полезна информация без да е о _ _ _ _ а - ми това си е събитие! айде пак наздраве :beer: :lol:

без майтап - на човек един път като му потръгне, спирка няма! това и аз съм го изпитала... може дълго да е чакането, обаче обикновено си заслужава :D и хич не се подценявай! в тая култура ням "обукновени дипломи" и "средностатистически граждани", всички са топа на топа - ти какво, няма да се цепиш сега от манталитета, щото после мантатлитета... и той на тебе, и така :lol:
Заключено