Трябва ли да се помага на българите в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Трябва ли да се помага на българите в Канада

Да - това си е в реда на нещата. Ако ние българите не си помогнем, кой друг?
36
55%
Всеки сам да се оправя, тука е капитализъм. Всяка услуга се предлага, и може да се закупи, стига човек да има желание
5
8%
Помагам само на истински приятели.
16
24%
Българи ли !? Не искам да чуя за тях, стига ми че чета форума.
9
14%
 
Общо гласове: 66
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

semeen написа:... проблема ... Той е наш. Твой, мой, на останалите участници във форума...
Kakaw problem, be hora ? Wie da ne se opitwate da prewazpitawate niakogo ? Towa se prawi prez parwite 10-tina godini, sega e we4e kasno :")))

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

остана и да не си съгласна,вие двете сте като Пижо и Пенда.обаче този път и аз съм съгласен с вас .изпитвам по голямо удовлетворение ,когато околните ме възприемат като индивид ,а не като член на някаква общност.това да се отъждествяваш с някаква общностите е малко ала ,бала за човек който има самочувствие и не страда от комплекс за малоценност.
ka
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:19 pm

Nagledno kak stava

Мнение от ka »

Triabva ti ne6to.
To4ka parva:prou4va6 si vaprosa otdale4 i vazmojno vs izhodi.
To4ka vtora:vika6 si edi koi si se zanimava s tova,6to da ne udaria edno ramo.I za men Ok i za nego
To4ka treta:obajda6 se i se po4va ama nie poznava me li se,ama ti ot kolko vreme si tuk i vnimanie sled tova se zapo4va edno motane gluposti i razni prikazki deto ako ne si si prou4il ne6tata 6te te zabiat v gorata.

Ako dragi sanorodnizi se pitate tam v BG kak stava 4e niakoi te nabutva,ei taka stava.Togava zatvariate telefona,pra6tate tozi niakoi v deveta gluha i deistvate po-nai-kratkia vazmojen pat po to4ka parva.A sledva6tia pat vaob6te ne se zanivavate da slu6ate gluposti!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Всеки помага както може, понякога му се качват на главата, ама какво да ги праиш... иначе на мен лично не ми пука дали някой после е недоволен от помоща и дали ми говори зад гърба...
Колкото до Българската общност, според мен такава поне в Монтреал няма, там разни дето се събират на члага са 20на чичковици, издават си веснитк пълен с глупости, другите пък са лелките около Бг училището и другият вестник, който служи за възхвала на семейството на издателката...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Stoni

Мнение от Stoni »

Lub0 написа:Всеки помага както може, понякога му се качват на главата, ама какво да ги праиш... иначе на мен лично не ми пука дали някой после е недоволен от помоща и дали ми говори зад гърба...
Колкото до Българската общност, според мен такава поне в Монтреал няма, там разни дето се събират на члага са 20на чичковици, издават си веснитк пълен с глупости, другите пък са лелките около Бг училището и другият вестник, който служи за възхвала на семейството на издателката...
Това е вярно 8)
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Мога само да кажа, че Стони помага... Значи е пич...
Иначе на кофти човек с нищо не мож му помогна... А на готин човек и едно потупване по рамото е достатъчно.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Samo ne vijdam 6to trqbva da se delqt na bylgari i ne bylgari teq na koito trqbva da se pomogne, ne6to pove4e li sme ot drugite ili ne6to po-malko i ako e taka neka nqkoi obqsni za6to ???
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

play написа:Zabeliazal sam 4e pove4eto BG barzo usvoiavat onzi tip povedenie, koito mn me drazni tuk.Az ot nikoi pomo6t ne sam 4akal.No mnenieto mi e 4e triabva da se pomaga,za6toto tova pravi ob6nostta silna i dvije6ta se napred.A kakvo po-gotino ot silni BG lobita i dobri pozizii v ob6testvoto na vsi4ki balgari tuk.Vsi4ki ob6nosti se poddarjat i e glupavo da ne se pomaga!
Az ne sym syglasen s tva.
Tuk v Canada e po-golqma dalavera da si slab otkolkoto silen, jiv primer e Dave Hilton, to4no sled kato stana svetoven 6ampion po box mu izkaraha nqkvi ligli ( 6terkite mu ) koito obqviha 4e gi bil praskal predi okolo 17 godini.
Ta dali ako ne be6e stanal tarikat 6tqha da se setqt za tva?
Ne mislq, ina4e za kvo to4no sled kato stana svetoven 6ampion mu se slu4i tva? A i sled tva mu zeha titlata poradi tva.
Sy6to taka zabravihte li kato Jean-Louis Chretien, biv6ia min. predsedatel na Canada se izvini na edna ligla - jurnalistka 4e i kazal kak moje tolkova hubava jena kato neq da nqma deca.
Ta ako be6e nqkakyv cyrvul dali 6te6e da mu se naloji da se izvinqva?
Ima o6te stotici takiva primeri.
Aide kajete ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

помощ за българи

Мнение от 7George »

Samo ne vijdam 6to trqbva da se delqt na bylgari i ne bylgari teq na koito trqbva da se pomogne, ne6to pove4e li sme ot drugite ili ne6to po-malko i ako e taka neka nqkoi obqsni za6to ???
Ами обръщаме се към други българи за помощ, защото явно имаме проблеми с общуването и вървим по един и същи път, като се адаптираме в Канада.
Иначе на мен са ми помагали и други емигранти, както и бели канадци, стига да намериш подход към тях.
Не мисля че представляваме нещо повече или по-малко от другите тука. Само дето сме без предишните си роднини, познати и приятели и търсим "други българи" за съвет/помощ.
Embrace your climate change!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

E, ako e za tva moje, az naprimer obajdah i dvata oficialni ezika o6te predi da doida tuka ( a daje i baq pove4e ot tva ) ta ne mi se e nalagalo tolkova mnogo da se koncentriram vyrhu bylgarskata pomo6t, ako 4ovek ne govori ezicite sigurno e po-vajno da kontaktuva s bylgari, no sy6to taka trqbva da se spomene 4e mnogo bylgari sa do6li v Canada to4no za6toto ne iskat da imat ni6to ob6to s bylgari ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

krimon написа:В доброто старо време, точно в този подфорум имаше една тема, която се казваше "Реконтра на пропагандата" :lol: :lol: :lol: -
тя се превърна в чекмедже-контра :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Заключено