Въпрос за мита от САЩ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
camedia
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 4:10 pm

Мнение от camedia »

Да sales tax в калифорния е 7.25% а в алберта е 7%, но калифорния е с най високите sales tax в САЩ, а в алберта е точно обратното та и затова казвам осреднено канадските такси са два пъти повече от тези в САЩ.

Това е положението!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

camedia написа:Да sales tax в калифорния е 7.25% а в алберта е 7%, но калифорния е с най високите sales tax в САЩ, а в алберта е точно обратното та и затова казвам осреднено канадските такси са два пъти повече от тези в САЩ.

Това е положението!
Tva kolko prodava California & Alberta kvo byrka cifrite, kak stanaha danycite dobavena stoinost vyrhu prodadenite stoki po-golemi ili po-malko v zavisimost ot tva kolko stoka se prodava?
Danyka e procent ot nqkva cifra, obqsni kak stana taka 4e toq procent se promeni?
:beer: :beer: :beer:
Аватар
camedia
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 4:10 pm

Мнение от camedia »

Маргинал явно никога не си ходил до Щатите и затова ти показвам два магазина на една и същс фирма от двете страни на границата да видиш.
А, че цените в канада са по големи от тези в САЩ даже и в енциклопедията, го пише. Ама ти си знаеш своето.

In Canada prices have long tended to be higher.
http://en.wikipedia.org/wiki/Canadian_a ... s_compared
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

camedia написа:Маргинал явно никога не си ходил до Щатите и затова ти показвам два магазина на една и същс фирма от двете страни на границата да видиш.
А, че цените в канада са по големи от тези в САЩ даже и в енциклопедията, го пише. Ама ти си знаеш своето.

In Canada prices have long tended to be higher.
http://en.wikipedia.org/wiki/Canadian_a ... s_compared
6e zabravi6, bil sym nqkolko pyti ( pove4e ot kolkoto me kefi ) i mi napravi vpe4atlenie 4e nqkoi ne6ta sa po-skypi ot tuka ( v elektronikite ) a taq enciklopediq e gotina za mnogo ne6ta no ne i za tva.
:beer: :beer: :beer:
kevin
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 12:06 pm

Мнение от kevin »

Marginal39 написа: i mi napravi vpe4atlenie 4e nqkoi ne6ta sa po-skypi ot tuka ( v elektronikite ) a taq enciklopediq e gotina za mnogo ne6ta no ne i za tva.
:beer: :beer: :beer:
Samo taka shte da e - ako sravnqvash US butici s CA wholesale stores :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Не бяха бутици братчед а едно такова голямо колкото Костко тука и продаваше само електроника.
:beer: :beer: :beer:
kevin
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 12:06 pm

Мнение от kevin »

az vse sravnqvam US i CA magazini na edni i syshti verigi:
bestbuy.om i bestbuy.ca; www.circuitcity.com i www.thesourcecc.ca
sears.com i sears.ca; amazon.com i amazon.ca - vsichki US stores biqt kanadskite si kolegi kato izbor i po-niska cena.

Plz pokaji mi ti kak i kyde gi vijdash neshtata obratno - shte se radvam da kupq ot po-izgodniq mesten (kanadski) magazin. :beer:

A za danycite vyobshte da ne govorim - pone dvoino po-visoko e DDS-to tuk sredno :twisted:

min sales tax v Canada (AB) - 6% GST + 0% PST=6%
min sales tax v USA(NH, DE) - 0% state sales tax (US federalen sales tax nqma)

max sales tax v Canada (ON) - 6% GST + 8% PST = 14%
max sales tax v USA(CA, NY) - v zavisimost ot county-to moje da stigne do 8.375% v NYC i 7.25% v CA :idea:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

kevin написа:az vse sravnqvam US i CA magazini na edni i syshti verigi:
bestbuy.om i bestbuy.ca; www.circuitcity.com i www.thesourcecc.ca
sears.com i sears.ca; amazon.com i amazon.ca - vsichki US stores biqt kanadskite si kolegi kato izbor i po-niska cena.

Plz pokaji mi ti kak i kyde gi vijdash neshtata obratno - shte se radvam da kupq ot po-izgodniq mesten (kanadski) magazin. :beer:

A za danycite vyobshte da ne govorim - pone dvoino po-visoko e DDS-to tuk sredno :twisted:

min sales tax v Canada (AB) - 6% GST + 0% PST=6%
min sales tax v USA(NH, DE) - 0% state sales tax (US federalen sales tax nqma)

max sales tax v Canada (ON) - 6% GST + 8% PST = 14%
max sales tax v USA(CA, NY) - v zavisimost ot county-to moje da stigne do 8.375% v NYC i 7.25% v CA :idea:
Тия данъци и магазини ше ги забравиш. Аз пазарувам най-вече от ибей и там често има по-евтини далавери в Канада отколкото в САЩ.
Едно време за което говорех аз тука пазарувах предимно от ул. St-Laurent & не плащах данъци въобще.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
camedia
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 4:10 pm

Мнение от camedia »

Маргинал, сега като почна да се убеждаваш, че в техниката в USA e по евтина от Канада, взе да говориш, че пазаруваш в ебей.

Няма смисъл да спориш за очевидни работи
Заключено