Въпрос за мита от САЩ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Dolphin
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 4:54 am
Местоположение: Montreal ,CA
Обратна връзка:

Въпрос за мита от САЩ

Мнение от Dolphin »

Искам да купя видео камера (нова)от един магазин в сащ.http://www.bhphotovideo.com/
някой по опитен би ли могъл да ми отговори дали ще и сложат мито и дали мога да я платя с моята виза карта която е с CA $.Предварително благодаря.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

имаше широка тема за тоз въпрос, повечето мнения бяха че ще има мито, само VanBC беше дал сайт дето не взимали. Аз от няколкото ми опита да купя нещо всеки път ми искаха картата да е издадена от САЩ или трябваше да правя сложни пируети , някакви факсове, копия от карттата и т.н. и се отказвах. Май най е добре да качиш колата и да отскочиш до Бъфало :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Може да поръчаваш с канадската ти кредитна карта. Тя важи навсякъде по светът където приемат Виза.
За доставката видях това
We can ship via US Postal Service, or International UPS, depending on the weight, value, and destination of your merchandise. Please note that we will ship only to your home address, or to a USA residential address.

B&H is not responsible for and can offer no specific advice on import fees, duty, Customs or taxes that you may be charged when your merchandise reaches you and urges you to consult your local government import office with any questions.

По всяка вероятност ще имаш мито. Поне ако поръчаш с UPS със сигурност. Евентуално ако си го пратиш като подарък може и да не платиш мито, но американките магазини обикновено отказват да пращат пратките като подарък. Ако поръчаш с гадовете UPS трябва да имаш предвид , че имат една допълнителна такса ,която е за митнически услуги, затова че са ти платили митото предварително и са го освободили от митниците. Това го разбираш чак като ти доставят стоката , понякога може да се окаже и повече и от самата поръчка. Аз имах случай с книга на която цената беше 25 долара и UPS ми взеха толкова.Четох някъде че евентуално може да се обадиш в UPS , че не искаш те да плащат от твое име, но тогава май ти трябва да се разправяш с митниците. Като цяло аз избягвам да поръчвам с UPS и FedEx от щатите. С US Postal Service може да е по-бавно ,но не изкачат допълнителни такси поне. Не знам дали ще ти излезе по-евтино , ако познаваш някой в САЩ ,на чийто адреса да поръчаш и той след това да ти го препрати като подарък, ще ти излезе без мито.

п.с. Аз кредитната карта до сега проблеми не съм имала т.е не са ми искали да им пращам разни неща.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Tva deto kaza Ira e gore-dolu verno sys slednite izkliu4eniq :
Za podaryk zabravq6, v smisyl podaryk ili ne te ti slagat pak mito ako stokata e sys stoinost nad 20$ CDN ( kanadski ).
FEDEX e dalavera za razlika ot UPS a nai-golqmata dalavera e da ti pratqt stokata sus Potes Canada.
Tva e, aide uspeh -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз всъщност трябва да се само поправя. Не начисляват мито, защото със САщ Канада няма мито, начисляват таксите т.е 6% за федераните + провинциалната, ако е подарък такива такси не дължиш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

IRA написа:Аз всъщност трябва да се само поправя. Не начисляват мито, защото със САщ Канада няма мито, начисляват таксите т.е 6% за федераните + провинциалната, ако е подарък такива такси не дължиш.
Ne e verno, pak gi dylji6 ako stoinostta na stokata e pove4e ot 20$ CDN, ako iska6 i zvynni i gi pitai, az sym mnogo qk na ebay, imam 281 feedback + smetkata na jena mi koqto ima 21 feedback i az predimno polzvam ta znam.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Да за 20 долара го знам, но от предишната тема си спомням ,че точно около това се въртеше спора. Ставаше дума за един лаптоп пратен от САщ като подарък , бяха назначили таксите, но след оплакване от получителя не платиха .
От и-бей аз нещо не мога да хвана правилото кога се плашат такси и кога не. :roll: Един път има ,друг път няма. :nenam:
Между другото аз поправях себе си заради думата мито, а не теб заради 20 долара. :D Дори не бях забелязала ,че си писал .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Praviloto e 4e se pla6tat vinagi, ako toq koito trqbva da napla6ta zaspi ne se pla6tat, tva e -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ми те по-често май спят. :D
Ето я другата тема - Canada Post - перипетии с неочакван край :)

Ето един добър сайт Guide for Canadians to Ordering Online from American Shops
Иначе
Gifts from friends and relatives, valued at $60CDN or less, are duty and tax exempt. Goods imported into Canada, valued at $20CDN or more, are subject to all duties and taxes.
Това последното от ето този сайт
Клик
:)
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
camedia
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 4:10 pm

Мнение от camedia »

За съжаление трябва да се отбележи, че техниката камери, апарати и други непонятно са доста по скъпи от USA, а пък USA е толкова близо.
Като гледаш БГ магазините технополис и техномаркет цените почти са същите както в канада.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

camedia написа:За съжаление трябва да се отбележи, че техниката камери, апарати и други непонятно са доста по скъпи от USA, а пък USA е толкова близо.
Като гледаш БГ магазините технополис и техномаркет цените почти са същите както в канада.
Ot kade sa po-skypi?
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

в Канада са по-скъпи, отколкото в щатите... и не само електрониката, за съжаление :(
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

simplyaven написа:в Канада са по-скъпи, отколкото в щатите... и не само електрониката, за съжаление :(
Tva ne e pravilo, ako doide6 da vidi6 kolko elektronika imam 6e se fane6 za glavata, nqkoq sym q kupuval ot Canada 6toto e po-evtina.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
camedia
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 4:10 pm

Мнение от camedia »

Ами не знам както и да гледаш електрониката винаги в САЩ е по евтина от Канада, той и затова делфина се е ориентирал. Отворете магазин в САЩ и в Канада и ще видите даже от една верига като www.bestbuy.com и www.bestbuy.ca или www.circuitcity.com и канадския http://www.thesourcecc.com, че цените не са в полза на канадските. Това се отнася за фотоапарати и камери, но и за други неща ще видите, че е така. Не забравяйте и за канадските такси, които са поне два пъти повече от американските.

:beer:
И бирата е по евтина
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

camedia написа:Ами не знам както и да гледаш електрониката винаги в САЩ е по евтина от Канада, той и затова делфина се е ориентирал. Отворете магазин в САЩ и в Канада и ще видите даже от една верига като www.bestbuy.com и www.bestbuy.ca или www.circuitcity.com и канадския http://www.thesourcecc.com, че цените не са в полза на канадските. Това се отнася за фотоапарати и камери, но и за други неща ще видите, че е така. Не забравяйте и за канадските такси, които са поне два пъти повече от американските.

:beer:
И бирата е по евтина
Tva sy6to ne e pravilo, albertskite taxi sa po-malki ot kaliforniiskite naprimer ( ne 4e nqma i drugi primeri ).
:beer: :beer: :beer:
Заключено