без канадски паспорт в Щатите ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

без канадски паспорт в Щатите ?

Мнение от krimon »

Някой имал ли е проблеми на границата със САЩ, ако пътува само с шофьорска книжка/карта за гражданство, но без канадски паспорт ?

... и виза нямам, никога не съм си вадила :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Problemi niama, prosto naprazno biesh pat do granitsata. :wink:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

що бе, Вор? нали имам карта и сертификат за гражданство ? освен това канадските граждани минават все още границата само с шофьорска книжка, не са задължителни още паспортите ... или се лъжа?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

na men mi kazaha "viza", otivam v Calgary da vadq takava :roll:
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Shofiorska knigka i akt za rajdane, ako se sadi po poslednata haika s tsel pazaruvane na kolejkite mi.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

хайде сега пък акт за раждане :?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

simplyaven написа:na men mi kazaha "viza", otivam v Calgary da vadq takava :roll:
Kva viza be brat4ed, iskat viza ako ne si kanadec.
A ina4e dali moje samo s tva ili onva, amerikancite 6toto sa mnogo hu bavi hora go smenqt po4ti seki mesec ta da ti e mirna glavata si zemi pasporta i tva e.
Osven tva kato vidqt nqkoi s takova ime kato na6te i po4vat da si pripomnqt uroka a imenno, delaveri s cigari, alkohol i drugi i moje da pusne6 brada v 4akalnqta dokato ti prerovqt kolata.
Aide uspeh.
:beer: :beer: :beer:
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Fakt. Ednata beshe biasna zashtoto tragnala samo s shofiorska knijka i ia varnali. Argumenta bil che vseki v Kanada mojel da si izvadi shofiorska knijka.

Ne me bii, tsitiram.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ми не съм си вадила паспорт и заминавам спешно
айде, след утре ще ви кажа дали става с шофьорска книжка и бг име :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Uspeh! :beer:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

krimon написа:ми не съм си вадила паспорт и заминавам спешно
айде, след утре ще ви кажа дали става с шофьорска книжка и бг име :wink:
Uspeh, ma gi gledai mnogo milo i 4arovno, te obi4at 6toto sa kompleksirani ...
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

krimon написа:Някой имал ли е проблеми на границата със САЩ, ако пътува само с шофьорска книжка/карта за гражданство, но без канадски паспорт ...
До края на годината не би трябвало да е проблем.
VorGrigorov написа:Fakt. Ednata beshe biasna zashtoto tragnala samo s shofiorska knijka i ia varnali. Argumenta bil che vseki v Kanada mojel da si izvadi shofiorska knijka.
Ne me bii, tsitiram.
В шофьорската книжка не пише дали си канадски гражданин или само постоянен жител, затова трябва да имаш и нещо което показва, че си канадски гражданин - акт за раждане, или сертификат за гражданство.
Obey gravity ... It's the law!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

VanBC написа:
krimon написа:Някой имал ли е проблеми на границата със САЩ, ако пътува само с шофьорска книжка/карта за гражданство, но без канадски паспорт ...
До края на годината не би трябвало да е проблем.
VorGrigorov написа:Fakt. Ednata beshe biasna zashtoto tragnala samo s shofiorska knijka i ia varnali. Argumenta bil che vseki v Kanada mojel da si izvadi shofiorska knijka.
Ne me bii, tsitiram.
В шофьорската книжка не пише дали си канадски гражданин или само постоянен жител, затова трябва да имаш и нещо което показва, че си канадски гражданин - акт за раждане, или сертификат за гражданство.
Qvno da ma predi stava6e samo s knijka 6ofiorska ...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

V nasyoq6tiq moment ti e dostata4na citizen6ip kartata .Zaradi strannoto ti ime moje da te izpratqt na sekiuriti 4ek ili X-rey,no tova e po ve4e izkliu4enie otkolkoto pravilo.Ostanalite prikazki sa prikazki na laici,koito si gadeli4kat sobstvennoto samoa4uvstvie praveiki se na kompetentni.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

krimon написа:ми не съм си вадила паспорт и заминавам спешно
айде, след утре ще ви кажа дали става с шофьорска книжка и бг име :wink:
moje s citizenship kartata i dori bez shof. knijka
suhopatna granica do 2008ma ili 2009ta
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено