Kandidatstvane ot Kanada

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
nicholas
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Юли 29, 2006 6:30 am

Kandidatstvane ot Kanada

Мнение от nicholas »

Zdraveite

Imam nqkolko vuprosa!Nadqvam se,4e shte se nameri nqkoi,koito da moje da mi otgovori!
1)Interesuva me dali nqkoi znae kakva e vuzmojnostta da se kandidatstva ot Kanada direktno,pri polojenie,4e imam prestoi pove4e ot 3 meseca i brat mi jivee tuk ot 3 godini???
2)Kakvi dokumenti trqbva da si prigotvq?

Shte sum mnogo blagodaren,ako nqkoi mi otgovori!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

трябва да си легално пребиваващ в Канада, за да можеш да задвижиш процедура за имиграция - примерно, да си записан да учиш в тукашен университет/училище за настоящата учебна година.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
nicholas
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Юли 29, 2006 6:30 am

Мнение от nicholas »

Kakavo imash predvid pod "legalno prebivavasht"?Az sum tuk sega,pri brat mi s viza za poseshtenie!Tova ne e li legalno?Ili imash drugo predvid?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

nicholas написа:Kakavo imash predvid pod "legalno prebivavasht"?Az sum tuk sega,pri brat mi s viza za poseshtenie!Tova ne e li legalno?Ili imash drugo predvid?
Легално е, но за да можеш да кандидатстваш за имигриране трябва да си с работна или студентска виза - посетителската не е достатъчна.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
nicholas
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Юли 29, 2006 6:30 am

Мнение от nicholas »

t.e.nqma nikakuv nachin da kandidatstvam sega ot tuk?taka li?kakvi sa vuzmojnostite da go napravq sega ot tuk ili dokato sum tuk de:)
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

nicholas написа:t.e.nqma nikakuv nachin da kandidatstvam sega ot tuk?taka li?kakvi sa vuzmojnostite da go napravq sega ot tuk ili dokato sum tuk de:)
За имиграциия в Канада по точковата система няма такова нещо като "кандидастване на място". Дори и да се намираш физически в Канада, пак трябва да подадеш документите в канадско посолство извън Канада (единственото изключение е ако докато си в Канада се ожениш/омъжиш за канадски гражданин или постоянен жител и кандидатстваш по семейната категория).

Това в кое посолство можеш да подадеш вече зависи от това къде и с какъв статус си живял през последната 1 година. Ако постоянното ти местожителство е в България, можеш да подадеш само в посолството в Букурещ.
Obey gravity ... It's the law!
nicholas
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Юли 29, 2006 6:30 am

Мнение от nicholas »

znachi nqma nikakva vuzmojnost da kandidatstvam ot tuk?
trqbva da se pribera v Bulgaria?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

1. Записваш се спешно да учиш като чуждестранен студент - малко скъпичко, пък и 1-вия семестър вече е почнал - най-рано януари ще почнеш, но пък записването не си го изпуснал - значи възможно при удължена или валидна виза.

2. Оженваш се спешно за канадска гражданка /пак май няма да можеш да останеш дълго време в страната/.

3. Намираш работодател, който спешно иска да те назначи на работа /е това вече е много трудно, да не кажа невъзможно, освен ако не си специален/

4. ... нямам идея :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
nicholas
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Юли 29, 2006 6:30 am

Мнение от nicholas »

Ok,razbrah!
Znachi "Zdravei Bulgaria!"
:)
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

nicholas написа:Az sum tuk sega,pri brat mi s viza za poseshtenie!
Ше кривна малко от темата, но ме мъчи един въпрос. Как успя да си изкараш посетителска виза?
nicholas
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Юли 29, 2006 6:30 am

Мнение от nicholas »

Hahaha:)
Mda!Tova i az se pitam!Nikoi ne vqrva6e,che shte polucha!Dori i az!Nqmam si nikakva ideq!Prosto brat mi mi prati pokana,az si podadoh dokumentite i kato otidoh da si vzema pasporta onazi mi kaza o6te predi da mi go e dala,4e trqbva nai-kusno do edi si koq data da sum vlqzal v Canada!6tqh da padna!Naistina!Znam li!Prosto nqkakuv kusmet!Tochno zaradi tova si mislq che ima nqkakuv nachin da ostana tuk LEGALNO,shtoto chestno da vi kaja,ne mislq,che v BG skoro shte se opravqt neshtata za obiknovennite hora,a az sum mlad i iskam da jiveq normalen jivot!
No qvno shte trqbva dase vurna obratno v Bg i edva li shte moga da se vurna obratno tuk...
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

Е не ти ли искаха някакви документи с който да покажеш, че имаш причина да се върнеш...банкова сметка, имот, собствен бизнес, семейство, добре платена работа и др.? В българския консулство ли си даде документите?
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Izviniavam se za latinitsata, no ot okolo sedmitsa kirilizirashtia buton izchezna i ot dvata mi kompiutara.

Proveri kakvi shansove imash po provintsialnite programi. Brat v Kanada ulesniava poluchavaneto na PR v (ako ne se laja) Alberta, Manitoba i BC. Parvo se vzima sertifikat za selektsia, posle se kandidatstva pri federalnite. Shte ti se naloji da si idesh v Balgaria, no ako imash kasmet moje da uspeesh da se varnesh do godina.

:beer:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

nicholas написа: ... No qvno shte trqbva dase vurna obratno v Bg i edva li shte moga da se vurna obratno tuk...
Ако сега се прибереш в България в срока на визата си, следващият път ще ти дадат туристическа виза много по-лесно благодарение на факта, че вече си бил в Канада и си я напуснал без да нарушаваш условията и срока на визата си. Което, разбира се, важи единствено за тиристическа виза и няма нищо общо с имиграцията - за имиграция ще трябва да си кандидтстваш в Букурещ по етапния ред.
VorGrigorov написа: ... Proveri kakvi shansove imash po provintsialnite programi. Brat v Kanada ulesniava poluchavaneto na PR v (ako ne se laja) Alberta, Manitoba i BC ...
Брат в Канада носи допълнително 5 точки и по федералната процедура.
Obey gravity ... It's the law!
nicholas
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Юли 29, 2006 6:30 am

Мнение от nicholas »

mda,razbiram che nqma nachin da se napravi nishto ot tuk!e ok,blagodarq na vsichki,koito si napraviha truda da mi otgovorqt!
Заключено