Podmyana na pasporta i kozmetichna smyana na imeto

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Podmyana na pasporta i kozmetichna smyana na imeto

Мнение от Canuck »

Hi, mes amis!!! :lol:

Dnes e mnogo yak den pak, shtoto svrshih chudna rabota. :lol: :lol: :lol:
Reshih da si napravya nov bg zadgranichen pasport, che skoro mi izticha toya, a ne iskam da si stoya bez nikakv pasport, dokato nyamam kanadski takav. Ot bg posolstvoto me svetnaha slednoto po telefona. Nastoyashtiyat pasport moje da se udalji samo za 6 meseca, ako iskate da e validen za po-dalgo vreme si izkarvate nov. Ima dva nachina za izkarvane na pasport. Ediniyat e super baven, plashtata 55 CA$, popalvate molbata za izdavane na pasport i chakate, dokato bradyasate 4-5 meseca da vi pristigne pasporta. Vtoriyat variant e po-gotin. Popalvate edno palnomoshtno nyakoy v bg da vi izkara pasporta i sreshtu skromnata suma ot 13 CA$ vi zaveryavat tova palnomoshtno v posolstvoto, a vie si go prashtate v bg sobstvenorachno, s popalnenata molba za pasport i kopie na akta vi za rajdane i 2 i 3 str. ot nastoyashtiya vi pasport. Ako ne ste ot Ottawa, moje da se obadite po telefona i shte vi pratyat po poshtata nujnite formulyari. Za pasport vi tryabvat i dve snimki. Drugo interesno e, che v bg posolstvoto izlyazoha dosta lyubezni, napravo da ne povyarva chovek. :lol: No, nyakak si ne se chuvstvam komfortno tam, mirishe mi na komunizam, ne znam zashto.
Rabotnoto im vreme e mnogo interesno: Ponedelnik, Vtornik, chetvrtak i petak ot 10 do 12, a sryada ne priemat nikoy. No, po interesno e kak e prevedeno tova na angfliyski :lol: Office Hours: From 10 to 12 NOON to may se kazvashe 12 PM, no nali samo kvalificarani hora rabotyat po bg misiite v chujbina, to zatova shte da e. :wink:
Drugo interesno neshto e smyana na imeto. Az kato se zamislih to familiyata mi ne mi prechi, shtoto az i bez tova ne kriya, che sam kanadec ot bg proizhod ili nakratko bulgarian Canadian, no vijte prvoto ime mnogo drja da pochva s bukvichkata na moyata strana, s "C" kato Canada, a ne s "H" kato Honduras. :lol: Povdignah az toya vapros i ot posolstvoto nay-lyubezno mi predlojiha chrez molba kam poslanika, koyato se zaveryava ot tyah vednaga sreshtu 5 CA$ da si poiskam kakvoto si iskam izpisvane na imeto mi v pasporta. Dori mi kazaha, che napravo Chris moga da si pisha :lol: E, az ne byah tolkova nagal i predyavih pretenciya prosto da bada Christo. A, inache po oficialni kanadski dokumenti moje i samo Chris da se pisha. Gustoooo otvsyakade! :lol: Smyanata na imeto se okaza ne chak tolkova trudna i dosta evtina. Taka che, ako iskate nyakakvi kozmetichni smeni na imeto da znaete, che there is a way. Bonne chance na vsichki! :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Canuck,
Аз също днес се обаждах по телефона до бълг. посолство и също останах приятно изненадана от любезността им. Обаче информацията, която са ми дали май не е много изчерпателна. Става въпрос за българсккия паспорт на детето ми (въодушевих се от темата пусната тук :D :D ). Тя е на 2 години и за нея това ще първият български паспорт. На мен ми казаха да приготвя документите (дори ми дадоха адреса на външното министерство, където се заверява Канадския акта за раждане) които се носят в посолството и след като и издадат временен акт за раждане е нужно да го изпратя, заедно с моя акт за раждане до общината във Варна, откъдето ще и издадат постоянен акт за раждане и паспорт. Нищо не ми казаха за пълномощно. Аз май ще попитам пак. :D :D
Лаура
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

Честито приятелю
Дано във всичко ти върви като "по вода" винаги......
поздрави от Варна
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Botzo

Re: Podmyana na pasporta i kozmetichna smyana na imeto

Мнение от Botzo »

Canuck написа: ... Rabotnoto im vreme e mnogo interesno: Ponedelnik, Vtornik, chetvrtak i petak ot 10 do 12, a sryada ne priemat nikoy ...
Хахахахааааааа Canuck,
добре дошал в клуба. Сега да те светна на едно друго раготно време.
българското посолство в Буенос Айрес написа:Работно време с българи:
Вторник и Четвъртък
от 12:00 до 14:00
Най-интересното е че точно в тези два дни са насрочени всички съвещания в посолството (те са между посланника, жена му, двете им деца и консула), както и всякакъв вид срещи на високо ниво. Т.е. няма никой. Има и още един интересен детайл .... обедната почивка, която започва в 13:00 и продължава един час. Интересно е уточнението за работното време с българи. Т.е. ако някой не е ще има друго :?: :?: :?: :?: :?: (спомням си преди по морето имаше табелки: ЗА БЪЛГАРИ И КУЧЕТА ЗАБРАНЕНО. Та явно тенденцията продължава въпреки че комунизма падна). Един път съвсем случайно намерих даден представител на българия в това исмислено посолство и резултата беше плачевен. На всеки мой въпрос се отговаряше че не можело да се направи защото някаква си алинея не давала. Може някои от исканията ми да не е можело да станат. Но пък да съм бил 100% срещу всички алиней в българия - дълбоко се съмнявам.
Много се надявам колкото и смотано да е посолството на българия там да не е като това тук.
И нещо с дата 28 Октомври 2001. Не е за пропускане:
http://moshenik.orbitel.bg/contents.php?id=133

Благодаря.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Laura, tvoyat sluchay e malko po-specifichen, no za vseki sluchay se obadi pak i gi pitay ne ti li tryabva palnomoshtno vse pak. Ot druga strana, kato se zamislya, palnomoshtnoto tryabva ako nyakoy drug shte izdava pasporta na malkata, a v sluchaya ti lichno podavash dokumentite.. Vse pak gi pitay oshte vednaj da si sigurna. Ako az moga da pomogna s neshto, just let me know. Moga i az da se obadya v bg posolstvoto ako tryabva.
Gez, thanks za pojelaniyata, mi amigo! Chuvstvam se kato na vazdushni vazglavnici tuk, dano i s vas da e taka kato doydete.
Botzo, prochetoh ti statiyata, mnogo interesna i pouchitelna. A, za rabotnoto vreme, prosto no comment.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Стига с тия смени на имена бе Канук, какво ще кажете за смяна на пола тук взех да се замислям ;) ей тъй само за разнообразие. Ако някоя съфорумка е навита е тъй просто можем да си сменим инвентара за годинка, ама първо искам преглеждане на стоката щото аз кон за кокошка не сменям :)
margarita

Мнение от margarita »

I az shte se izpravia skoro pred podoben problem. Zatova napravih spravka, dokato sqm oshte v BG, kakvi documenti sa nujni za izdavane na nov passport:
1. Zajavlenie po obrasez (snimkata i podpissa vi na zajavlenieto triabva da sa notarialno zavereni)
2. Act za rajdane (original i kopie)
3. Act za brak (original i copie)
4. platena taxe (30 Lv za obiknovena usluga - 1 mesez)
5. star passport
6. pqlnomostno specialno samo vqv vrqzka s izdavaneto na passport na choveka, koyto shte se zaeme da vi zanesse documentite.

Po tosi povod iskam da popitam - kak moje da stane izprashtaneto na passporta ot Canada v BG, kogato ne iskate da polsvate uslugite na posolstvoto i nujno li e tova - v postingite po-gore pishe, che triabva da se izprati samo kopie ot 2-ra i 3-ta stranizza. Naistina li e taka?
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

A, Shnorhel, nyama stiga, my friend, dokato ne si postigna celite, nyamam mira az. No, iskah prosto da spodelya radostta si, che uspyah tolkova lesno da se spravya i da svetna i drugite kak stavat teya neshta. Povyarvay mi ima ogromen interes po toya vapros. A, smyanata na pola nyama nishto obshto sas smyanata na imeto i ti go znaesh dobre, ama samo se bazikash tuk. :lol:
Margarita, vsichki notarialni zaverki na zayavlenieto i na palnomoshtnoto mi gi napraviha v posolstvoto. Kazaha mi da izpratya SAMO kopiya ot akta za rajdane i kopiya ot 2 i 3 str, na pasporta, kakto i za vseki sluchay mi kazaha i kopie ot lichnata karta da priloja. Tova e to, nikakvi originali.
E, sega kato pratya vsichko v bg i ottam ako poiskat originalite, togava shte prodalja temata s tova kak sa me zabludili tuk. Taka che, no problem, shte update-na temata, ako se nalaga.
Pozdravi, Canuck [chete se KanAk]
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Мнение от anicata »

Mnogo interesna tema si pusnal ,friend!
Nie sega triabva da prashtame pasportite za viza ,a na maja mi izticha sled 14 meseca. Ta dobre che vzehme reshenie da si go smeni v BG ,che ti kakvi neshta napisa che shte ni triabvat ako reshime tam da go pravime...ostavi se.
Drugiat problem e che i maja mi iska da si smenia 1-vata bukva. Znachi toi se e pisal JORDAN. A na intervuto tazi kaza che taka nemojelo ,toi triabva da e YORDAN i taka go napisa v sertifikata za selekcia. Ta sega kato otide nashia chovek v obshtinata da si smenia pasporta ,iskashe da si smeni i bukvata .Kazaha -NE STAVA.Zavinagi si ostavash s 1-vata bukva. Ama sega kato cheta kakvo kazvash -tova e dobre -samo s/u 5 CAD i e gotov v Ottava .A i tova e povod za ekskurzia!

Aide uspeh i do novi sreshti!
Изображение
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

hi, Anicata :lol: Nyamate griji, elate v Canada, a majat ti shte stane i Jordan. V Ottawa imate edin tour ot mene. Tova si e istinski povod za ekskurziya naistina. Ey, sega nyakoy da ne si pomisli, che agitiram horata da si smenyat imenata. Nishto takova, prosto davam informaciya na jelaeshtite i spodelyam lichen opit :lol:
Gez, mi amigo, thanks za hubavite dumi. To vse nyakoy shte se zayade s men, ama nyama znachenie, az ne sam ot tezi deto se pritesnyavat da si izrazyat lichnoto mnenie svobodno kakvito i da sa posledstviyata. S Google sklyuchihme primirie i ne mislya, che shte mi citira Paisiy veche.
Mnogo shtastie i uspehi v Canada! :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Оттук нататък темата продължава в лични разппри и е преместена в "Разни"
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=2783

Там се карайте, а тук - по темата. Ако може, разбира се :wink:
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Ia go vij toia nahal...toi shte mi kaje kade da pisha... :shock:
Ti shto ne vzemesh da si smenish imeto na tserber...k'vo e tova ssttoo.
I az opitah da se prekrastia na Mecho Mechev-Puhistia (po savet na milata mi priatelka Kumata Lisa), ama mi otkazaha BG pasport (shtot ona canadtsite im e vse taia kak sha sa vikam) :roll:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Mecho Puh, gotino me razsmya, thanks! :lol:
Sssttoo, napalno sam saglasen s tebe, vsichki mneniya, koito ne sa po temata i ne sa pone humoristichni, kato tova na Mecho Puh gi priashtay v RAZNI. Samo, che vmesto vtora chast, tryabva da gi krshtavash temite v Razni kato Vtori rund :lol: :lol: :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Vreme e za update po temata! Quoi de nouveau se chudite vie?! Novoto e, che mayka mi saobshti dnes, che idiotite sa mi vrnali dokumentite za izkarvane na pasport, zashtoto snimkite tryabvalo da badat podpechatani ot bg posolstvoto v Canada, tryabvalo da ima edna snimka i na poslednata stranica na zayavlenieto i tryabvalo oshte nyakakva si belejka za novoto izpisvane na imeto mi, VAPREKI OFICIALNATA MOLBA, KOYATO SAM PREDSTAVIL, podpechatana i podpisana ot posolstvoto! NE MOJETE DA SI PREDSTAVITE KOLKO SAM BESEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
YAVNO bg ADMINISTRACIYATA SI OSTAVAT OTVRATITELNI SVINE, KOITO SAMO IZMISYAT NOVI PRAVILA. Drug e vaprosat, che tya v posolstvoto sa dlajni da gi znayat vsichki shibani bugarski pravila, zakoncheta i podzakoncheta! Sega zaradi tezi idioti shte si zabavya podavaneto na dokumenti za work permit i t.n. i t.n. Poluchava se efekt na dominoto, no shte napravya vsichko, koeto iskat i shte go izkaram toya shiban pasport. Samo che kogato si vzema kanadskoto grajdanstvo ey togava da gi vidya kolko podpdechatani snimki shte mi iskat da se otkaja ot bugarskoto si grajdanstvo! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Dnes tova im go kazah v bg posolstvoto ,che kato se otkazvam ot bg grajdanstvo mnogo nyama da si igraya s dokumentite, a te da me smyatat za kakvto si iskat! :evil: Ey, tova e bugarija! Ey za tova govorya az. Takmo byah minal v neutralitet, takmo daje i bulgaria byah pochnal da pisha, aha da pochna i s glavna bukva da ya pisha i hop pak mi vdignaha maksimalno nervite! Abe nishto obshto ne iskam da imam s drjavata bg! :evil:
Ta, tova e informaciya za vsichki, koito shte si izkarvat pasporti ot tuk, vnimatelno s pechatite, che posle da ne vi vrshtat oneya idioti!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Гост

Мнение от Гост »

Спокойно, не е България това. България е всичко онова, което хората искат да видят в нея. За административни абсурди тук и аз мога да разказвам, но не искам да споря с теб. Навсякъде по света има такива работи. Но не бюрокрацията е България.
Заключено