Anketa za ili protiv EU

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено

Za ili protiv EU ste?

ZA!!!
41
71%
Protiv!!!
15
26%
Niamam mnenie!!!
2
3%
 
Общо гласове: 58
bravo

Мнение от bravo »

monny написа:наистина не те вълнува много
цените на жилищата не се вдигнаха заради нато, нито схте се вдигнат заради ес - а защото банките започнаха да дават по лесно кредити, само че освен търсенето се увеличи и предлагането, а и кредитите трябва да се връщат и има вече проблеми
по селата цените нарастнаха защото дошъл един англичанин и купил къща и всички селяни решиха че и те могат да продадат не по 2 000 лв а по 20 000 евро
bi li dal link za lesnite bankovi krediti ot vremeto na vlizaneto na BG v nato? Az ne si spomniam takav lesen kredit, moje da sam propusnala....
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Bravo ,kato 300 miliarda ti se vijdat malko ,az ako ti dam 3000 miliarda , 6te mi pristane6 li.Ili teb cifrata ne te valnuva i go pravi6 samo po liubof. :D
bravo

Мнение от bravo »

bateto написа:Bravo ,kato 300 miliarda ti se vijdat malko ,az ako ti dam 3000 miliarda , 6te mi pristane6 li.Ili teb cifrata ne te valnuva i go pravi6 samo po liubof. :D
ne mi haresva nekoi da si farlia bokluka v moia dvor, nezavisimo kolko pla6ta! i da me ubejdava kolko mi e hubavo da mu gledam boklucite!
na teb ako ti e drago, otivai, za si4kite milioni baia 6ti pristanat!!!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

monny написа:това са пълни глупости
... но всичко което си написала са пълни глупости :beer:
Сладур, аз просто си казах мнението.
Мерси, че го оцени като глупост, все пак по-добре е да напишеш глупост, отколкото да се смяташ за вездесъщ да квлифицираш чуждо мнение. :twisted:
Let it go...
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

Ob6to vzeto az sam za - za6toto EU 6te sloji raka na krajbite ot politicite i korupciata 6te spadne malko.
- 4e 6te si hodim kadeto si iskame - 6te ni nalojat parvona4alno ograni4enie ina4e 6te se izmaknat vsi4ki cigani kam EU i kakto obi4at da se predstaviat za Bulgari ne mi se misli
- pazar - hubav i goliam e EU pazara, no ima edno no na tozi pazar dopuskat samo standartizirani stoki, a koia firma 6te se pohvali 4e proizvejda standartizirani stoki - nema takav film
- zaplati - te rabotodatelite do sega ne davaha a te izcejdaha, kamo li kato vleznem v EU da ti e uveli4at mnogo
- za smetka natova oba4e 6te se uveli4at cenite na hran. produkti uslugite i tempodobni mnogokratno
- a kakvo stava za avtomobilite - maka mi e da si go pomislia, za6toto traban4eta, varburzi i socvozila 6te im se naloji lil da gi sprat ili da slojat katalizator koito struva mnogokratno pove4e ot avtomobil4eto na tezi horica
- vsiaka godina ot BG 6te izti4at pari za EU i to ne malko para vzeta ot danakoplateca
- cenite na imotite 6te sko4at glavolomno i togava kvo mlado semeistvo deto ima nujda ot apartament4e da sa si samostoiatelni 6te si me4taiat, to i dosega si be6e taka

KAKVO DA KAJA OSVEN - DUPE DA NI E IAKO - OTIVAME V EU
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

има доста фирми сертифицирани от ISO в Б-я
присъединяването към ЕС е от полза , на всеки две седмици я чешем тая тема , някои направи ли си труда да потърси инфо за състоянието на Гърция преди и след влизането , промяната не стана за 3 дни разбира се , само в Б-я чакаме чудеса .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
todoto

Мнение от todoto »

Може би ви звучи
изненадващо,
шокиращо
или направо налудничаво,
но типични за меритократичния свят, в който живеем, са не ситуациите на убеждаване с предварително калкулирана - пък макар и нежелана - възможност за неуспех, а тези, в които другият просто трябва да бъде убеден, независимо дали разбира - още по-малко пък дали споделя - въпросното убеждение! В тези случаи или постъпваш според каноните на зададеното ти - защото то се задава, а не се прокарва - убеждение, дори вътрешно да го отхвърляш, или изгаряш - при това в най-буквалния смисъл на думата!!!

Показателен пример е случаят с американския конституционен съдия, който на времето трябвало - а не просто било желателно - да бъде убеден в наложителната обществена необходимост да се премахне разделението между бели и цветнокожи в обществения транспорт. В случая - освен общественото мнение, разбира се - от решаващо значение се оказало и обстоятелството, че всички останали 11 конституционни съдии били убедени. Наложило се - нямало как иначе - въпросният конституционен съдия - който излязъл много упорит наистина - да бъде притиснат до стената, за да бъде изстръгнато съгласието му за една - по всичко изглежда - чужда нему кауза! Не че без подкрепата му решението нямало да мине - съвсем не! В случая било важно - повелята на времето го налагала - конституционните съдии да демонстрират пълно единодушие, за да може повече или по-малко расистки настроеното дотогава американско общество да бъде превъзпитано в дух на расова толерантност!!!

(И пак ми разправяйте, че изнудването било чуждо на демократичните правила!)

Защо обаче да гледаме толкова надалеч и толкова отдавна, след като едни от най-ярките примери за, да го наречем убеждаване по принуда, са под носа ни - в най-актуалното настояще на собственото ни общество!

Нима само преди 3 седмици българският премиер не заяви с гордост пред висши представители на ЕС, че у нас са повдигнати обвинения срещу висши магистрати и - о, чудо! - дори срещу депутати, при това срещу цели 10 народни представители!

(И пак ми разправяйте врели-некипели, че сме били корумпирани, че правителството ни не демонстрирало нулева толерантност - ах, че изтъркано клише! - към корупцията, при това във висшите ешалони на властта!!!)

Или да вземем един съвсем всекидневен пример - напр. от житието и страданията грешного българского студента (или - което е все същото - кандидат студента). Номерът да си вземете испита е не да не преписвате, въпреки че, ако сте талантливи и/или отговорни, може и така, а да успеете да препишете без да ви хванат - нещо, което може и да е трудно, но във всеки случай съвсем не и невъзможно!!!

(И пак ми разправяйте, че дипломата на талантливия преписвач, завършил да речем медицина, имала по-голяма стойност от уменията на самообразовалия се гений в областта на медицината!)

Но да се върнем към първия пример - този с войнстващото - дори, както видяхме, изнудваческо! - насаждане на етническа - или каквато и да било друга - толерантност в не твърде толерантни, даже понякога в смразяващо нетолерантни сърца. Този пример е твърде показателен за естеството на нравите на днешните (преди всичко меритократични) общества, тъй като убедително илюстрира основния - да не кажем единствен! - механизъм на функциониране на тези общества - фаб-ри-ку-ва-не-то на, простете ме за израза, принудителни съгласия!
http://www.democrit.com/news.php?n=834&br=0&wh_n=news2
http://www.democrit.com/news.php?n=833&br=0&wh_n=news1
http://www.democrit.com/news.php?n=835&br=0&wh_n=news0
Човешката история е низ от недоразумения, които днес маститата социологическа мисъл важно титолува конвенции. Общото между тях - освен пресилената им и често пъти неконтролируема бруталност - е хвърлящото се в очи обстоятелство, че всички те завършват на крация - сиреч управление.
Управление -
на народа (демо-крация),
на висшестоящите (аристо-крация),
на идеите (идео-крация),
на администраторите (бюро-крация)...
и, разбира се, на експертите (мерито-крация).
Последно промяна от todoto на Съб Окт 21, 2006 9:10 pm, променено общо 1 път.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

monny написа:
todor73 написа:
bateto написа:Az ne razbiram kakwo tolkova vi kefi tuk.Mi to samo sled 2 sedmici temperaturata 6te padne pod 0 i taka 6te go otnese do mart-april.Mazohisti li ste il kvo,ako imate vazmojnost da otidete na po priqtno mesto da jiveete ,kadeto standarta vi na jivot 6te e sa6tiq za6to ne go napravite.
Kolkoto i prosto da ti prozvuchi ... ti samia si otgovor na tvoia vqpros :D ... sega ako se zamislia po-seriozno za tvoite planove otnosno ispania, prav si :wink: dali ste si shofior na kamion v canata ili ispania, po-dobre v ispania, pone na klimat ste sluchish :D ,no tova e tvoia chasten sluchai ... men primerno niama kak da me vzemat kato gorski injener niakqde po ispania, po bg moje i da me vzemat pak , no pqk az ne iskam, otgovorqt e prost 10 (deset) pqti poveche v hladilnika (metaforichno razbira se):D

бате - мазохисти са
за някои емиграцията в канада е невероятен връх в живота им, как да се варнат като са ги изпратили цялото село, то не всеки може да отиде в канада, представям си колко лъжат като си отидат

тодоре - кои ти каза че няма да те вземат като горски инженер - българия и испания имат трудова спогодба и в момента - случайно да си се позаинтересувал
taka e brato samo ako znaeshe kolko si prav, emigraciata v canada e naistina vrqh v jivota mi :wink: samo za protokola, tatko zakla daje ot radost tri teleta za izprastaneto, goliam kupon beshe na megdana na seloto :wink:
sqsto taka si prav che ne vseki moje da doide v canada, za koeto sqjaliavam :cry: inqche polovinata ot moeto selo stiaha da sa tuk ... e sega sa v ispania i gqrcia i berat portokali sezonno ... na tiah mojesh li da im obiasnish koe ste da im se iaviava vqrha na jivota ... kato bqdesti evropeici :shock:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

semeen написа:
Както знаете има две богати балкански страни - Гърция и Турция.
Стига бе ! Гърция и Турция богати държави ? Особено пък Турция ..


Ама гледам, че някои страшно "позитивно мислещи" иначе личности са се изказали доста песимистично по въпроса. Не така , не така !

Да не говорим за фантасмагории от 1001 нощ, че България ще плаща повече пари на ЕС отколкото ще взима от там, или че Европата :lol: щяла да си хвърля боклуците в България, или че виждате ли, гърците и турците ще изкупят българската земя и така ще ни завземат ??? !!! Мале , мале ! Ми то с тази ориенталска , балканско-песимистично-пораженческа психика и в Г7 да ни приемат пак ще сме недоволни . :lol: :lol: :lol:
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

aaaaaaaaaaa аха , дааааа ..... така е то !!!!

Мнение от alen vid »

tochica написа:има доста фирми сертифицирани от ISO в Б-я
присъединяването към ЕС е от полза , на всеки две седмици я чешем тая тема , някои направи ли си труда да потърси инфо за състоянието на Гърция преди и след влизането , промяната не стана за 3 дни разбира се , само в Б-я чакаме чудеса .
А всъщност , ..... - за колко дни (след колко дни) промяната е станала факт ?
Моля ,
въпроса ми,да се счита за любознателен,най - вече ,поставен с цел :
- лично обогатяване от към фактология.
- а също така ,да избягна бъдещо очакване на чудеса , щото ,тъпо ,егати .... - да се очаква промяна на ,примерно петия ден , .. а то всъщност Промяната да дойде на шестия!

Сами разбирате ,че това е нелепо, - наистина ,само в България хората чакат по-този начин Чудеса!!

А и друго, .... то и Надето Михайлова с отбор юнаци празнуваха ,преди време, едно премахване на забрани за пътувания през граница ....... - та,.... ако ще е от такъв сорт, Ъ ъъъъ , ...Успехът
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

monny, сега имам малко време, я и аз да ти спретна едно анализче. :dent:

- България ще внася 300 млн. и ще получава 1,300 млрд /груби сметки/ - коя ръка е по дълга
сега ако ми кажеш в замяна на какво ги дава и усвоими ли са те реално 100% при наложения контрол, и цената, която ще платим реална ли е за въпросната сума, при положение, че с тази сума се купува българската идентичност, може и да се съглася с теб.

- основната част от българите подкрепят членството не с надежда да се измакнат/това и сега е възможно/ а с надежда да се подобри нещо в българия
Така е. Това е тази част, която чака от небето да завалят жълтици. Останалата част ще се изнесе със скоростта на светлината при първа възможност. И с право.
- това за световните пазари изобщо не подлежи на коментар - ужас
Верно е ужас. Напълно съм съгласна. Китайската иконономика превзема света със страшна скорост. Като гледам около себе си, американския пазар набляга на Китай, а не на Европейско качество. Затворени в рамките на ЕС, освен, че получаваме хипотетични възможности, получаваме и съвсем реални разпоредби какво от къде и за каква цена да пазаруваме. За бедна държава като България на дадения етап за мен лично логичния избор е китайска стока, колкото и да ми е неприятно, отколкото аналогична, произведена в ЕС, чиято себестойност е в пъти по-висока. Какво го топли Българина етикета?
- както и това че някои ще ни обвинява за проблемите на ес - смешно
и т.н.

Европейския съюз има проблеми и ще има в бъдеще, пробема е дали те ще се задълбочават? Според мен - да. Поради горната причина, поради пренаселеност, поради необходимостта от евтина работна ръка и свързаните с това емиграции от третия свят и т.н. В една организация като ЕС с уж "равноправно " членство всъщност има приоритети и те са на страната на силните. България, за съжаление не е сила в този съюз. И никога няма да бъде. Ние сме им трън в очите още преди да се присъединим, представям си какво ще стане след реалното присъединяване и невъзможността на съюза да се справи с безбройните ни проблеми. Също така си представям какво ще стане като българската мафия почне да щъка необезпокоявана от визови режими из Европа. Дори и да не сме виновни за нищо, само две показни убийства на улиците на Париж, примерно, с българско участие, са достатъчно да станем черната овца. А черните овци винаги го отнасят.

имаш дар слово да пишеш,

Благодаря.

но всичко което си написала са пълни глупости :beer:

надявам се, че с разяснението си поне малко съм разсеяла тази ти уверенест. Не че ми пука какво мислиш за моето мнение, но ми е смешно и нелепо хората като се хващат като шарани на рекламните матрици. :wink:

И още нещо - България винаги е била част от Европа. Но Европа не винаги е значела ЕС. Да искаме да влезнем в ЕС, за да ни признае света за част от Европа е нелепо. Едното е географско понятие, а другото е съюз. :wink:

Лек уикенд. :beer:
Последно промяна от Ivet на Съб Окт 21, 2006 11:28 pm, променено общо 1 път.
Let it go...
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

".....Показателен пример е случаят с американския конституционен съдия, който на времето трябвало - а не просто било желателно - да бъде убеден в наложителната обществена необходимост да се премахне разделението между бели и цветнокожи в обществения транспорт. В случая - освен общественото мнение, разбира се - от решаващо значение се оказало и обстоятелството, че всички останали 11 конституционни съдии били убедени. Наложило се - нямало как иначе - въпросният конституционен съдия - който излязъл много упорит наистина - да бъде притиснат до стената, за да бъде изстръгнато съгласието му за една - по всичко изглежда - чужда нему кауза! Не че без подкрепата му решението нямало да мине - съвсем не! В случая било важно - повелята на времето го налагала - конституционните съдии да демонстрират пълно единодушие, за да може повече или по-малко расистки настроеното дотогава американско общество да бъде превъзпитано в дух на расова толерантност!!! >>>>>>"

Боже , сега разбирам , ......- ми те : - Европейският съюз ,ни приемат и отварят безприкословно граници - с цел да превъзпитат народите си в анти - расизам .. . предвиждайки КЕРВАНИТЕ ОТ РЕЙСОВЕ ПЪЛНИ ДО ДУПКА С ъъъъъъъъ Бг цигани бясно упътили се към Испания Холандия Англия Франция Германия НОРВЕГИЯ ....... оооооооооооп последното е ГРЕШКА , ПОВТАРЯМ : "ГРЕШКА " ......... пресни са спомените на норвежците от циганско попълзновение ...... - тея ще ни отрещат от към техни граници /вече веднъж го направиха де/
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз лично съм за това да стане ме членове на Европейският съюз, въпреки че не съм сигурна колко подготвено населението за трудностите, които го очакват. Надявам се нещата да тръгнат в положителна насока.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bone capelov
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 4:01 pm
Местоположение: montreal

Мнение от bone capelov »

Ami vie misliteli 4e EU ne znae 4e v Rumunia ima 3,5milliona tzigani znae mnogo dobre no ostavat 18,5milliona beli hora ot koito EU ima nujda. Sasthoto e is B-ia 15% bokluk EU ne go barka. V Canada ot 250000 emigranty koito idvat godishno 33700 sa ot Evropa tova pravi 15% beli hora i 85% tzigani. Ako v Evropa biaha prosti shtiaha da priemat v EU Shirilanka, 4-ta kasta ot India, Pakistan i dr. svetli darjavi kadeto niakoi drugary ot foruma sashto biha jiviali s kef.Koi ot nas moge da se varne v B-ia? Koito znae perfekno angliisky mi to i tyk v Canada za tezy hora ima rabota a drugite samo shte pla4em 4e v B-ia e mnogo losho pak tuk e rai ama istinata e na drugo miasto.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

предполагам тука има доста хора , на които въобще не им се е налагало да получват визи преди споменатото падане на визовия режим по времето на Н. Михайлова .
В такъв случай разбираемо е , че не виждат предимството . Не знам дали има и достатъчно хора , обиколили някоя друга западна страна преди 1989 , не в командировка , за да споделят как се вземаше виза , колко и кои от семейството трябваше да остават за гаранция в страната , за да не се окажат " невъзвръщенци " . Ако този режим повече ви допада , или олекотения му вариант , с визи даже ако имаш възможност да отидеш за 3 дни до Виена ......
Всъщност щом като промяната в Гърция е станала за години , какво са се хванали за този ЕС , направо да си остават на настоящото положение и това е .
и без това са си свикнали да теглят .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Заключено