The Times Higher Education Supplement: Класация на световнит

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

krimon написа:
... а аз скоро спорих на тема, дали изобщо е необходимо образованието и всъщност на кой му е необходимо, да вкарва хората в училища, колежи, университети и т.н. за минимум 17 години. И като излезат оттам, притежават основно диплома, а знания :nenam: кой да ти каже.
krimon, moite уважения ама това е голяма простотия дето го изръси.

Ако беше така, нямаше да има колежи, а всеки щеше да си ходи да учи сам в библиотеката. А колко може да се научи така, ???
Трябва да има унита (и ще си има), и трябва да се ходи в библиотеката.

Общо взето цитираното твърдение е вярно донякъде за БГ образованието. Ако някой с БГ диплома е успял да се докаже и реализира тука, то е благодарение на собствените си усилия и въпреки дипломата (на пук на дипломата, а не благодарение на нея)

И средното и висше образование не са задължителни, никой никого не вкарва насила никъде.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

естествено, че е тъпо и аз това обяснявах, ама явно не особено добре :oops:

ето го въпросното мнение
Чудя се защо човечеството си губи времето в училища и университети.
Преди време някой ми цитира: Докато някой учи, друг действа и напредва, след което учения работи за него.

Та, какво се научава толкова в училище, в нашата велика България. След 11 или 12 години на основно обучение по математика, и при някои след това висши математики разни: неможе да се борави с коефициенти/пропорции; неможе да се извършват прости конвертирания, деления, остатъци...
За чий буй (брей, колко добре стои написано това) се учи диференциране, деление на ръка, ... даже немога да си спомня какво друго се учи ..., когато човек неможе да си сметне нещо просто, което му трябва в ежедневието - проценти/съотношения, прости уравнения.
Завършил съм математическа гимназия, магистратура с 5 висши математики, 10 години съм работил "програмист": използвал съм 1% от глупостите, с който са ме инквизирали в училище. Губили са ми времето, моето време! И твоето!

Да ме бяха научили в училище за корупцията, за подкупите, как да се защитавам физически, как да се храня здравосовно. Дванадесет години основно образование и пет години висше (мани-мани) = 17 години обучение - загубили са ми времето. На всички са ни го загубили! И на теб, дето си мислиш, че си научил нещо полезно!

Образованието е част от вкарването в ред на човечетата. Да, мили мой, Neo. Не самите учители, не самите училища, самата световна идея за образованието. Да ни напълнят главите с необходимите им знания.

И за да не продължавам, защото 99% съм неясен/неразбран, а аз не съм по обясненията, особено напоследък - ще цитирам ... не Цицерон ... ще цитирам Влади Въргала: Докато има балъци ще има тарикати! Тези няколкото, болднатите думички владеят света.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Sorry, che pomislih che e twoe mnenie.

misleh towa da e poslednia mi 500 post w toja forum, ama nejse i 501 stawat.

Sbogom
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Надявам се, че не аз съм те обидила ... винаги е тъжно, когато някой си отива, твоето мнение е толкова ценно, колкото и на всеки друг. Просто ни е ужасно трудно да общуваме без да се нараняваме. Може би защото всички имаме различно възпитание и житейски път. Всичко най :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Western
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Юли 06, 2006 1:48 am
Местоположение: montreal

Мнение от Western »

aide i az da smakna gashtichkite i da kukna tuka :D

uchastinici i klasirane
http://imo2006.dmfa.si/results_itd.html

klasirane po darjavi
http://imo2006.dmfa.si/results_ctd.html

broq na napravenite izvodi e pravoproporcionalen na godinite v koito e ISKAL da uchi i da se SAMOUSYWYRSHENSTWA chitaeshtiq :rotfl:

:beer: :beer:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

според мен СУ трябва да е в топ 100, а не на 879 място, това е смешно. Не може някакви тукашни калпави университети с 90% учащи малоумници да са в топ 200
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Veliko написа: Общо взето цитираното твърдение е вярно донякъде за БГ образованието. Ако някой с БГ диплома е успял да се докаже и реализира тука, то е благодарение на собствените си усилия и въпреки дипломата (на пук на дипломата, а не благодарение на нея)
Ami che kak. :wink:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

ot lichen opit :
HEC Montreal e na mnogo visoko profesionalno nivo
McGill e dosta, dosta nazad. ne znam zashto e taka. milsia che se dalji na lipsa na investicii v bizness programite im.
dokato v HEC nivoto im na bizness obuchenie - napravo zashemetiavashto, a i bazata im e nova i na nivo.
po moi nabliudenia McGill go dokarvat ot marketing. :D :beer: :beer: :beer:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Pincher написа: McGill go dokarvat ot marketing. :D :beer: :beer: :beer:
тук на лъжите им викат маркетинг, за по-престижно :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

sasho71 написа:
Pincher написа: McGill go dokarvat ot marketing. :D :beer: :beer: :beer:
тук на лъжите им викат маркетинг, за по-престижно :D
:lol: :lol: :lol:

А на връзките - networking !
chinois

Мнение от chinois »

Harvard - американския McGill :)
chinois

Мнение от chinois »

А що се отнася до образованието - това е най-евтиния начин да се опиташ да научиш някого на нещо :)
Заключено