Трябва ли виза за Англия...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Sote
Мнения: 184
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 3:59 pm
Местоположение: Aeroporta na Montreal

Трябва ли виза за Англия...

Мнение от Sote »

За страната на кралицата-майка -Англия или U.K. може ли да се посети с карта - permanent resident/имаме номер за citizenship certificate ама ....чакане му е м..../Та ако не колко е визата за Острова/ако знае някой ще съм му благодарен за отговора/.
"В живота не винаги можем да имаме това, което искаме,но нищо не се знае"
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Трябва виза. За подробности и цени отиди в сайта на British High Commission. Визата се издава в същия ден (ако отидеш лично).
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Ами след 3 месеца ще можеш да влизаш само с БГ лична карта :wink:
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

filipne написа:Ами след 3 месеца ще можеш да влизаш само с БГ лична карта :wink:
Tova sigurno li e?
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

VorGrigorov написа:
filipne написа:Ами след 3 месеца ще можеш да влизаш само с БГ лична карта :wink:
Tova sigurno li e?
Ами провери сам и пиши . Мен нещо не ми се търси ...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Ето какво намерих :
Съвсем скоро българските граждани ще могат да пътуват в целия Европейски съюз само с лична карта, която има срок на валидност 10 години.
http://www.ime.bg/pr_bg/262-6.htm
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

:-)

Мнение от holy »

Аватар
Sote
Мнения: 184
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 3:59 pm
Местоположение: Aeroporta na Montreal

...za Angliq

Мнение от Sote »

Благодаря за отговорите...ама ми е влязла една "муфа в главата"/абе добре че е само една засега/ ама.....отнася се за футбол Шампионска лига
Шести кръг

вторник, 5 декември

Челси - ЛЕВСКИ


и се чудя дали мога да го се изкефя
това е много в началото на месец декември.. :D
"В живота не винаги можем да имаме това, което искаме,но нищо не се знае"
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Sote - moje i da ima6 kasmet -po4wai s molitwite . eto wij kakwo se poqwi w neta :

Лондон маха визите за българи и румънци преди Нова година?


Ограниченията за други източноевропейски страни бяха отменени пет месеца, преди те да влязат в ЕС, припомня "Дейли експрес"

cqlota statiq tuk
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=945507
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

От нова година: Обикаляме Европа без паспорти
Мечтата на българина да обикаля Европа без паспорт се сбъдна. От 1 януари ще пътуваме в страните от Евросъюза само с лична карта. На границите вече ще минаваме през гишетата "За граждани на ЕС", съобщи външният министър Ивайло Калфин. Паспортите също ще важат. Но като членове на ЕС ще ползваме привилегията да влизаме в Европа и само с личните карти.
Отпада изискването да представяме на границата двупосочен билет.
МВР е изпратило до всички страни от ЕС формуляри с детайлно описание на личните ни карти със защитите и отличителните знаци на документите ни. Така службите в Европа ще знаят как да ги разпознават безпогрешно, обясни зам. вътрешният министър Бойко Коцев. Ако пътуваме до и от трета страна към държава от ЕС, обаче ще ни трябват и паспорт, и лична карта.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Мамка му ,направо се чувствам като измаменото камилче от Слънчев бряг.Дойдох в Канада преди 5 години за да взема канатски паспорт с който да мога да си ходя навсякъде по Европа ,пък то к'во се оказа ,че за Европа паспорт не ми трябвало ,можело да си ходя с личната карта където си поискам ,даже и право на работа ще имам където си поискам .Е к'во сега ,единственната ми далавера от мижавото ми канатско паспортче май е да се снимам с него за спомен. :D
Stoni

Мнение от Stoni »

Абе батка, ти за един паспорт толкова път и толкова години :D :rotfl: :D
Друг път, никой път 8)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:... Е к'во сега ,единственната ми далавера от мижавото ми канатско паспортче май е да се снимам с него за спомен. :D
Батка, няма нужда да се напъваш дори за това - просто си изрежи снимката от самия паспорт и си готов. ;) :lol: :rotfl:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Мечтата на българина да обикаля Европа без паспорт се сбъдна. От 1 януари ще пътуваме в страните от Евросъюза само с лична карта.
Аз обаче ужасно се разстроих от тази новина! Как сега ще пътувам в Евросъюза! Каква е тази лична карта, канаТски паспорт имам, ама бг лична карта :nenam: Също и задграничен паспорт български имам, ама лична карта .... как се вади туй чудо и може ли въобще да се иска в посолството в Отава ? Те нали са сега едни нови, европейски лични карти, а моята някаква стара и демоде :P Споделете вашия опит, може ли със задграничния паспорт и без лична карта :beer: :beer:

И въобще съвсем се обърках: канадците /освен новопоканадчените имигранти/ нямат лични карти, а по изключение пътуват със задграничен паспорт. Българите, от друга страна, имат лични карти и с тях пътуват ... Абе :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Абе джиткай си с канатския,нали за него се трепа сума ти години и не се коси.Личната карта за Каната не важи така ,че можеш да се снимаш с нея или както един наш виден съфорумник по горе се изрази и това не ти е нужно,можеш само да си изрежеш снимката. :D :D :D
Заключено