За канадското поданство .... (2)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

sasho71 написа:ami някой беше дал инфо че тока е 6 цента киловата, това прави над 1600 киловата на месец :shock: това е огромно потребление, дори лятото климатика да бичи нон стоп, айде зимата ако си на акумулираща кат в БГ е напълно възможно :wink:
Някъде бях "раздробила" една сметка за ток. От 94$, които сме платили за един месец мин. година (това имам в момента), само 36$ са за реално използван ток. Останалото е "delivery charge"; "regulatory charges", "debt retirement charge", GST. Тази година е по-скъпо, защото поскъпна тока.

Повторила съм се с Илиана. :lol:
При нас (пак в Отава) токът е по-скъп, защото сме в "изолиран регион" и delivery charges са почти двойно в сравнение с гъсто населените райони.....
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Гинес, имах един комшия доктор в БГ-то навремето, та неговото куче като се разгонеше, доктора резправяше, че за песа всички кучки са еднакви, само ние си мислим че са различни, :wink:
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

iliana написа:Сашо, погледни си внимателно сметката за ток.
В момента държа една такава (ot Ontario)

Цената на тока наистина е около 6 цента, и по-точно - 5,8 цента

от 250 $ само 130 са действителната цена на тока който е похарчен (2100 Квч). Останалото са:
Гст на тока

delivery
Regulatory charges
Debt retirement Charge
ГСТ на тези трите

Въпросната сметка е за 2 месеца, и е натрупана от лампи (които се гасят нощно време), 5 компютъра и климатик работещ не повече от 2 часа на ден.

В квебек картинката е малко по-различна и там излиза доста по-евтино.
аз не плащам ток и не съм виждал такава сметка, ама :rotfl: ей тоя чардж не го разбрах :lol: какъв ретайърмънт, какви 5 лева
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

sasho71 написа:
аз не плащам ток и не съм виждал такава сметка, ама :rotfl: ей тоя чардж не го разбрах :lol: какъв ретайърмънт, какви 5 лева
http://www.trd.fin.gov.on.ca/userfiles/ ... 381_1.html
Аватар
camedia
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 4:10 pm

Мнение от camedia »

Както е тръгнало БГ паспорта може да стане по ценен и от канадския.

---------------------
вестник Монитор
ЕС ще поиска визи за дипломатите на САЩ
Европейската комисия възнамерява да поиска от страните членки да наложат визов режим за американски дипломати като репресивна мярка за отказа на САЩ да премахнат визите за всички страни от ЕС, предаде Ройтерс.
Eвропейската комисия предупреди, че ще предприеме подобна мярка, тъй като понастоящем гражданите на Гърция и десетте нови членове на ЕС, с изключение на Словения, имат нужда от виза за пребиваване в САЩ, дори и за престой по-кратък от три месеца. Политиката на Вашингтон предизвиква недоволството на Полша, Унгария, Чехия, Словакия, Литва, Латвия, Естония, Малта и Кипър. Вашингтон заяви неколкократно, че ще отмени визите, само ако тези страни изпълнят американските изисквания, изтъквайки, че гражданите им просрочват срока на визите си.
Окончателното решение за визите за американски дипломати трябва да бъде взето от 25-те комисари. Европейската комисия трябва представи този месец доклад за проблема с визите пред министрите на правосъдието и вътрешните работи на Евросъюза.

-----------------
Защо не се говори нищо за Канада?
PERO
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 7:01 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от PERO »

ei sega kvo mi kaza edin americanec ot NY (emigrant tuka) "kopele vupros na chest e!!!!"
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ето какво казва един Англичанин, живеещ половин година в Канада:
The great thing about Canada is everything is about half the cost of England (except bottles of wine)
http://www.canadiancarpclub.on.ca/faqs.htm
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
mstoimenov
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 1:42 pm

Мнение от mstoimenov »

Guinness написа:
MrGeek написа: Гинесче, много си смешен, ама нямам време да ти обяснявам специално на теб, че с подобни еквилибристики мога да ти докарам цена на хляб и под 20 цента. Освен това показваш цени на стоки, за които на нито един шемет в Северна Америка не му пука колко струват. И знаеш ли защо? Няма да ти обяснявам. Хайде сега си напъни мозъчето и се сети, точно цените на кои суровини са съществени както за населението, така и за икономиката.
Аз ще те подсетя:

Световни цени на бензина. Я да видим какво показва, а британските били 1.7 пъти по-високи от канадските. Интересно.

Сега идва и по-голямата изненада. Цените на електричеството.
Да видим какво е положението в Канада. Интересно, 5-6 максимум 7 цента за киловатчас. При нас даже е под 5 цента. :P

Знаеш ли какви са цените в Кралството? Powergen - най-големият доставчик на елетричество в UK. За сравнение, можеш да вземеш цената на намалената тарифа. Колко пъти е разликата, оставям на теб да си я изчислиш. За редовната тарифа няма да говорим, че става неудобно.

Сега да си дойдем на думата за недвижимостите. Този път се напъни и сам си направи сравнение на цените на имотите в UK и на тези в Канада. Дори ти ще останеш изненадан - вервай ми. ;)

Можеш също така да поразпиташ хората, кои точно цени им бъркат най-много в джоба. Тези на яйцата или на горепосочените обекти. :lol: :rotfl:
Мистърчо важни са всички цени -и тези на яйцата и тези на бензина.Вярвам ,че си прочел и това;
Notes:
1) The data has been garnered from various sources on the Internet. Accuracy is not guaranteed.
2) The prices are not strictly comparable because:
(a) they cover different grades of petrol
(b) they cover a period covering at least the last 4 months
(c) some prices are inclusive of local taxes, while others are exlusive
(d) prices vary across different regions within a country.
А на това обърна ли внимание;
% increase over Jun'05
Canada - 28%
UK - 4%
А сега и ти си напъни мозъчето това какво влияние оказва на икономиката и на ифлацията.
А цената за галон в тази държава е;
UAE -- 8.28$-май тия нЕмат капка нефт :D :D :D
Цената на тока-каква база са сравнение може да има тука когато на фактурата ти пише;
-изразходвани реално 7$,за плащане 30$ :D :D Този момент защо го пропускаш :D :D :D И на тебе много добре ти е известно,че в Англия отопление,топла вода,готварски печки са на газ.Значи и тук нещата са несравними.
Май излиза,че доказваш нещо,ама не.
Цената на недвижимостире-ами не ги смятай в канадаски долари и може да ти се проясни.Може и да са високи,ама за качество се плаща.
Ти ,ако искаш живей и плашай картонено-талашитения кашон, на който като му изплатиш ипотеката след n-брой години ще се чудиш кое ти е по-евтино-да ГО ремонтираш (кашона де :D ) или да го събориш и да го построиш отново :shock: :shock:
Айде със здраве :beer:
П.с.Ще чакам да ми докараш и цена на хляба под 20 цента.
Mines ama ti me ubi be dragi. To ti si kat plevel be pile. Otskubnesh tuk toi pak negovoto si znae i pluzne v druga tema.
Aide molia te pomogni ni s tvoia zadulbocen research i ni kaji kolko bulgarina imat kusti v EN abe evtini shlupeni ama KACESTWENI a?
Koi (izvini za ezika no osobeno v london sa takiva) kerliv imigrant ima kinti da plati kusta za 25 godini. Haide da se otursim ot durvo kashon itn. Tuk kusti na nad 130 godini sa si oste tam i struvat tolkova kolkoto i novite(spravka razhodka po brega na reka Richelieu ville d`Iberville)
Ti Pesho koito vece spomenahme v roliata na Bai Ganio, vsicki ukrainci pakistanci, arabi itn drapasti za glutka zapaden jivot iziajdate sobstwenite si zaplati. Neka se setim oste kakvo se raboti v EN: pomogni mi molia te, delivery mai beshe? :lol: Susto moje da me svetnesh kato kakav ti se izpraska tam? S biznes visa li :lol: (Evropo prosti ni!) Aide da si jiv i zdrav
i zemi se v ruce be businessman Guiness :beer:
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

mstoimenov написа: Mines ama ti me ubi be dragi. To ti si kat plevel be pile. Otskubnesh tuk toi pak negovoto si znae i pluzne v druga tema.
Ами и той като теб. :wink:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
mstoimenov
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 1:42 pm

Мнение от mstoimenov »

bbb написа:
mstoimenov написа: Mines ama ti me ubi be dragi. To ti si kat plevel be pile. Otskubnesh tuk toi pak negovoto si znae i pluzne v druga tema.
Ами и той като теб. :wink:
Ne Az igraia RoundUP kak moje da me oburkesh be? :lol:
mstoimenov
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 1:42 pm

Мнение от mstoimenov »

Guinness написа:
agaton написа: a za kakvo ni e canadskiq, mai ? :wink:
Тъй де,за какво ни е канадския паспорт?Къде можем да се работи с този документ? Аз се сещам само за едно място -никъде!!
Opitai OAE ama tam ste namerish ce e mnogo toplo.... :roll:
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

mstoimenov написа:
Guinness написа:
agaton написа: a za kakvo ni e canadskiq, mai ? :wink:
Тъй де,за какво ни е канадския паспорт?Къде можем да се работи с този документ? Аз се сещам само за едно място -никъде!!
s pasport ne se raboti, a s towa koeto ti e na ramenata
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
chinois

Мнение от chinois »

Здравейте !
Днес станах поданик на Канада !
... Благодаря за поздравленията !
Надявам се че съм уцелил темата ... тук пише за паспорти и цени на ток :shock: ... това отразява моето виждане по въпроса :Когато живееш в една страна и смяташ да продължаваш да го правиш - трябва да поемеш своя дял от отговорност за нейното настояще и бъдеще ... изобщо когато станеш кандец е естествено да имаш канадско поданство ... това отразява целия ми светоглед, че които има права, има и отговорости ... и изобщо има неща които трябва да се направят ... някои ги наричат права ... други отговорности ... а те просто трябва да се направят ( Ако имаш прасе и го затвориш в кочината; какво е това? право или отговорност :? .... ) ... Вярно е, че имам проблеми, бидейки канадец,които живее в Квебек, но ще решим и тях , както всичко останало ... бъдете живи, здрави и късмет ...
Заключено