За млякото, сиренето и т.н. (отделена тема)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

:wink: :)
Последно промяна от agaton на Вто Сеп 05, 2006 9:52 pm, променено общо 1 път.
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Jane написа: А тоалетната хартия как ви се струва, особено тая с по 24 бр. в опаковката? :D
Е как?Тоалетната хартия е поне с 24 пъти по-добро качество от българската,аз така го усещам, но може и да е повече. :D :D
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
bravo

Мнение от bravo »

Nie imame navik da se podmivame, te kenef papira.....za sapuna kvo 6a kajete? Kolko pati e po- ...ot duru-duru primerno?
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Ми то и аз се зачудих на заглавието на темата и написаното в последавие, но вече писах какво да направя. :oops: :oops:
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

А това,че отделихте мненията за сирене, мляко и др. такива е супер. :thumbsup:
Сега можем да си предаваме рецепти едни на други, спокойно без да ни притеснява заглавието на предишната тема.
Сега иде ред на кашкавала, но се замислям дали да пробвам,опасявам се да не иде всичко на боклука.
:?
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

Мнение от dobri4uk »

bravo написа:
Пуснато на: Пон Сеп 04, 2006 9:04 pm Заглавие:
Nie imame navik da se podmivame, te kenef papira.....za sapuna kvo 6a kajete? Kolko pati e po- ...ot duru-duru primerno?
Абе и ние имаме този навик, но мисля, че преди подмиването май трябват 1-2 забърсвания с тоалетна хартия...има ли някой с подобен навик :D
mima++ написа:
Пуснато на: Вто Сеп 05, 2006 1:32 am Заглавие:
А това,че отделихте мненията за сирене, мляко и др. такива е супер.
Сега можем да си предаваме рецепти едни на други, спокойно без да ни притеснява заглавието на предишната тема.
Сега иде ред на кашкавала, но се замислям дали да пробвам,опасявам се да не иде всичко на боклука..
Абе аз от 2 месеца съм тук и вече разбрах в кои магазини има българско сирене и кашкавал., салами не знам дали си струва човек да се опитва да прави в къщи ,а пък до нас има и магазин в който ги има всички неща и мога да притичам по чехли... сирене по 7 кинта не скъпо и не си струва маи труда да си парвиш сама и да ползуваш тежестите на мъжа ти :shock:
DOBRI4UK( ne go durpaite za op6kata)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Абе аз мляко не пия и ми е все тая дали го продават по 1 или 3 литра ,но Джак Даниелс си е Джак Даниелс.За последния съм много доволен ,за разлика от плод и зеленчука ,който си е истинско менте ,нещо като произведен в спиртоварната на Цар Киро за разлика от вкусните Бг. градински чушки ,домати,праскови и за каквото се сетите.
То бива ,бива некои хора да изпитват оргазъм от новата си родина Каната ,но да дават твърдения от рода на вкусния плод зеленчук внос от фермите/оранжерии/ на Калифорния си е пълна глупост и чиста спекулация с чувствата на редовия български консуматор. :D
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bateto написа:Абе аз мляко не пия и ми е все тая дали го продават по 1 или 3 литра ,но Джак Даниелс си е Джак Даниелс.За последния съм много доволен ,за разлика от плод и зеленчука ,който си е истинско менте ,нещо като произведен в спиртоварната на Цар Киро за разлика от вкусните Бг. градински чушки ,домати,праскови и за каквото се сетите.
То бива ,бива некои хора да изпитват оргазъм от новата си родина Каната ,но да дават твърдения от рода на вкусния плод зеленчук внос от фермите/оранжерии/ на Калифорния си е пълна глупост и чиста спекулация с чувствата на редовия български консуматор. :D
Бате, ми отскочи ми на гости до ВС да те черпя малко истински чушки (доматите са калпави като турските в БГ, но чушките са супер). То бива да си черноглед ама чак толкова не бива...
Сега, може би у монтреалско плодовете и зеленчуците са гумени и пластмасови - не знам! Не съм ги пробвал и нямам мнение, но тук, във Ванкувър, нещата са с по-добро качество от БГ пазара (пак повтарям - с изключение на доматите, които са наистина не особено качествени, което не мога да си обясня). А можеш да ми повярваш, че наистина съм ценител на добрия плод зеленчук.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Dobri4uk, aйде моля те сега, не ме критикувай, че реших да пробвам да си направя 1 път сирене! :oops: :oops:
Ясно е,че друг път няма да правя / не е удобно,както казах преди/, но ми стана хубаво на душата като се получи. :D
Ахде успехи на всички днес! :wink:
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

А някой да знае къде в Торонто има мая за сирене?
Заключено