За канадското поданство .... (2)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

bateto написа:Въртите я сучете я ,само и само като котките да не паднете по гръб.Не видях някъде толкова сложно да се е изразил човека ,но след като ви е толкова плитък акъла ,аз ще ви го напиша цветно.
Гинес визира факта ,че ако искате да работите в Англия с канатския паспорт сте fuck up,за разлика от българския който да се надяваме от 01.07 да стане конвиртируем.Със същия този шибан български паспорт от 01.07 или 01.14 макс ще имате равни права с всички останали жители на ЕУ да работите в която и да е географска точка на съюза,а с другия канатския ще ви останат три избора -първия да го изхвърлите ,втория да се снимате с него,третия е да си обършете задните части.Изборът е ваш. :D А ,забравих ,и още една -да пътувате по света,ама така като гледам как сте се разпътували,последната можем да я отпишем. :D :D :D
bateto, kogato edin 4owek e nekadarnik, nikakaw pasport niama da mu nameri rabota, i obratnoto - kadarnia 4owek nawsiakade 6te si nameri rabota i 6te bade dobre, a niama da rewe kato nedarena swatia i da se oplakwa.

guines na men mi prili4a na swatia - ne znam kakwo iska da dokaje s "razmislite" si, no izglejda, 4e ne samo az ne go razbiram s kakwo to4no Kanada mu e nawredila ...

Kak moje Kanada da nawrejda na edni , a za drugi da e super, sled kato i dwata wida hora sa zapo4nali narawno s idwaneto si tuk - ej towa i da iska Guines, niama kak da mi go obiasni ...

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Az sasto si mislja che Guiness nesto se e poobarkal malko.
Ne znam dali e bil njakoga v Anglia no moga da mu kaza che Pakistantsite i Indiitsite sa poveche ot kolkoto v Canada.

Tezi Pakistantsi sa tolkova dovolni ot zivota si v Anglia che sa skloni da se vzrivjat s njakoja bomba pod jaketo si v metroto i go pravjat sravnitelno chesto. Za po goljam efekt sled tova se razbira che samite Pakistantsi koito sa se gramnali imali Angliiski pasporti i sa rodeni v Anglia.

Na Guiness sasto mu haresva che tam v Anglia e palno s hiljadi nelegalni imigranti ot kade li ne, s poljatsi, chehi, estontsi i drugi ot 10 – te darzavi s koito se razshiri Evropeiskia Sauz naskoro

Haresva mu sasto che tam veche min. zaplata ne sastestviva kato ponjatie zastoto vsichki tezi imigranti tarsjat rabota i podbivat pazara na truda. Polozenieto ste stane oste po tragichno sled 1.1.2007, tova obache njama znachenie za Guiness.

Na nego mu haresva anarhiata, bombi v metroto, skapi kasti i apartamenti ( imotite v London sa nai skapite v sveta viz Guiness book )
Tova che v Canada pazara na truda e 10 pati po dobre predpazen, che njama samoubiitsi koito se vzrivjavat v metroto, benizna e po evtin, kastite sasto tova sa vse mnogo goljami nedostatatsi na Canada.

Kogato Hullboy si poluchavase Canadian Citizenship card imase 100 choveka v zalata ot 42 darzavi. imashe 5 choveka samo ot Great Britain, Australia, USA, Sweden, Switzerland , New Zeland interesno zasto vsichki tezi hora sa doshli i iskat da stanat Kanadtsi kato e tolkova losho v Canada ( tazi statistika ja kazva imigratsionia sadia na kraja na tseremonjata )

Hullboy :)
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Samo dwe prikazki, nikakyw pasport i grazhdanstwo ne mogat da ti osiguriat kakwato i da e rabota kydeto i da bilo. Ako si kaval, i marsianski pasport ne mozhe da ti pomogne.

Ако си печен в това, което правиш, паспорта ти едва ли има значение,

:beer:
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Направо се чудя как може да се самозаблуждавате, когато ни приемат, било то 2007 или 2008 в ЕС, ще ни приемат поради политически причини, а не икономически! Това е големият проблем на България и за това са виновни бившите комунисти и престъпници, които съсипаха държавата. След приема автоматично следва предпазната клауза от минимум 7 години никаква работа за Българи, ситуацията на практика ще е като днес - работни визи... Така че батето къде ги вижда тези равни права, немога да разбера...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

чакат ни кат топъл хлеб на 01.01.2007 братята англичани:

http://www.btv.bg/news/?magic=all&story=52104
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

VanBC написа:..."Чукча не читатель, Чукча писатель!" :lol:...
:)

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:Въртите я сучете я ,само и само като котките да не паднете по гръб.Не видях някъде толкова сложно да се е изразил човека ,но след като ви е толкова плитък акъла ,аз ще ви го напиша цветно.
Гинес визира факта ,че ако искате да работите в Англия с канатския паспорт сте fuck up,за разлика от българския който да се надяваме от 01.07 да стане конвиртируем.Със същия този шибан български паспорт от 01.07 или 01.14 макс ще имате равни права с всички останали жители на ЕУ да работите в която и да е географска точка на съюза,а с другия канатския ще ви останат три избора -първия да го изхвърлите ,втория да се снимате с него,третия е да си обършете задните части.Изборът е ваш. :D А ,забравих ,и още една -да пътувате по света,ама така като гледам как сте се разпътували,последната можем да я отпишем. :D :D :D
Батка, до колкото си спомням ти си разби чисто новото Ауди А6 заради този нищо неструващ паспорт. Мъките на Гинес няма да ги коментирам.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

bateto написа:... с другия канатския ще ви останат три избора -първия да го изхвърлите ,втория да се снимате с него,третия е да си обършете задните части.Изборът е ваш....
А ти Бате кое от изброените три неща направи с новополученият си канадски паспорт? ... Щото тук разправяш съвсем други работи:
bateto написа:...Купих си канадски паспорт,конвертируема и много търсена професия,в момента правя експирианса и лева,все неща които могат да ми позволят да отскачам зимата до Канада за по 5-6 месеца с цел заработване на 40-50К долара и лятото да си го карам подчадъра/палмата/ докато си въртя синджирчето. :D
Е надявам се да се реализирам на 100% и да не ми се налага да прекарвам 5-6 месеца на зимните американски тръстикови поля ,но все пак съм достатъчно разумен да си оставя една отворена вратичка и за Вариант Н2. :D
Obey gravity ... It's the law!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Любо или не довиждаш какво съм написал или четеш избирателно,и в двата случая няма значение.
Гийк,новото Ауди го изядоха катеричките на паркинга и вече няма такова ,карам американски Москвич.
Ван -цитирал си ме без да прочетеш съдаржанието ,ако те мързи ще ти го преведа -Канатския паспорт ти дава право на работа и присъствие в Каната без да се съобразяваш със срокове както е при резидент перманент статуса.Чети бляд,не балтайся. :D
Stoni

Мнение от Stoni »

Не мога да си обясня как след години в страни като Канада, КРОКОСЛЕПОКОРИС не може да прогледне.
Някой може ли да ми обясни?
Как човек който има претенции за над 100 хил годишно, има проблрм от този род на земята.
Какво значение има дали имаш право или нямаш?
Човек който сам може да си намери работа, каквато иска, би следвало да е способен и да се справи с най дребното според мен, препятстве, начина да си разреши този проблем.
При останалите условия, някой друг му решава проблемите с намирането на работа, защото той е зелка.Тогава какво е общото между зелката и човека?
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Нямах нерви (и време) да прочета всичко, написано тук, но понеже се сравняваха британския с канадския паспорт ще спомена, че моят шеф - англичанин, но живеещ в Канада от 30 години като резидент - се принуди да си извади канадски паспорт миналата година, защото му писна да си прави визи за различни държави (той пътува МНОГО, поради факта, че е председател на световна организация). Съпругът ми (също британец) не ходи до Щатите с британския си паспорт, защото е по-мудно минаването през митница в сравнение с канадския. По въпроса кой може да го ползва, за да работи без виза - всеки член на европейския съюз може да упражнява професията си без проблем - примерно английски лекар или сестра може да работи навсякъде в Европейския съюз без формалности, докато в канада се налага да държи изпити точно както българските професионалисти.......
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Еднакво бързо минавах американската граница с ПР картата и Бг. паспорта с амер. виза в него и сега с канадския паспорт.Разлика няма ,става за 1 минута. :D И в двата случая право на работа в щатите нямам ,освен на черно,така ,че не ми е ясно къдее тази велика стойност на кан. паспорт. :D
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

E pa bate, nali i az tova kazvam, pasporta e za patuvane, ne za rabota. Rabota i s PR karta moga da si nameria ako stava duma za Kanada.
Stoni

Мнение от Stoni »

Godis написа:E pa bate, nali i az tova kazvam, pasporta e za patuvane, ne za rabota. Rabota i s PR karta moga da si nameria ako stava duma za Kanada.

Паспортите служат за връзване на видове от КРАКОСКАКЪЛЦУВАЩИ елементи, нападащи житните поля на човека. 8)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Платила съм таксата преди 1 година, даже бележката може да съм загубила вече, и още не съм подала за гражданство :oops:, еми не ми трябва много спешно. Специално за Канада, не виждам каква е разликата между емигрант-гражданин и емигрант -резидент, освен ако не иска говърмънт работа :roll:. Като остарея и започна да мога да си позволявам да хойкам по света бионд карибите :lol:, ще ми затрябва и паспорт за да спестим формалностите, та затова ще го изкарам някой ден. Дразни ме само че ще ме извикат след година и нещо, а може да имам планове за този ден 8).
Циганите - на Сатурн !
Заключено