Имали завод за автомобили в Канада и къде?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
KVAZAR
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 8:43 am
Местоположение: BG-PETRICH

Имали завод за автомобили в Канада и къде?

Мнение от KVAZAR »

Предполагам че за мнозина от вас този въпрос е странен, за това ще пусна два три реда разяснение към заглавието.
По специалност съм инжинер ДВГ , имам стаж 4-5г. като конструктор на инструментална екипировка и нестандартно оборудване, вчера получих формулярите за медицински по процедурата за Квебек и си зададох въпроса "Към кой град в Канада да се насоча?".
Между другото нямам представа дали се произвеждат коли въобще в Канада, за това ще очаквам инфо с любопитство. В най-лошия случай би трябвало да има цехове за отделни възли или агрегати за автомобили .
Ще се радвам ако има кой , да ми помогне да доразвия своите знания за Канада в тази насока! :lol:
Благодаря.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Windsor (Ontario) има заводи.

http://www.citywindsor.ca/
Windsor competes with Oshawa, Ontario for the title of automotive capital of Canada, with Windsor housing the Daimler-Chrysler Canadian Headquarters, and Oshawa housing the General Motors Canadian Headquarters. Its industries include the DaimlerChrysler mini-van assembly plant, several Ford Motor Company engine and casting plants, the General Motors transmission plant and the Hiram Walker Canadian Club plant, along with a myriad of smaller parts manufacturers that supply the larger plants. Windsor is also known as a global leader in the building of molds for the plastic injection industry.

Labour union membership is very high in Windsor, and both of the city's current federal Members of Parliament are members of the New Democratic Party. The Canadian Auto Workers Union has a strong and influential presence in the city. Windsor is also home to the Great Lakes Regional Office of the International Joint Commissio
Oshawa, Ontario явно също.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Cambridge, Ontario - правят Тойота Корола, а пък планираха втора фабрика в Удсток пак тук. В този висок канадски долар - я стане, я не.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имали завод за автомобили в Канада и къде?

Мнение от Koko »

KVAZAR написа:Предполагам че за мнозина от вас този въпрос е странен, за това ще пусна два три реда разяснение към заглавието.
По специалност съм инжинер ДВГ , имам стаж 4-5г. като конструктор на инструментална екипировка и нестандартно оборудване, вчера получих формулярите за медицински по процедурата за Квебек и си зададох въпроса "Към кой град в Канада да се насоча?".
Между другото нямам представа дали се произвеждат коли въобще в Канада, за това ще очаквам инфо с любопитство. В най-лошия случай би трябвало да има цехове за отделни възли или агрегати за автомобили .
Ще се радвам ако има кой , да ми помогне да доразвия своите знания за Канада в тази насока! :lol:
Благодаря.
Не си ли чувал че южно Онтарио е придатък на Детройт и детройтската авто-индустрия? :)

Ако не се лъжа само около Торонто в радиус от около 100 км има авто заводи за части или цели автомобили в поне 4 или 5 от сателитните градчета - Бари, Ошава, Брамтъм и Оуквил. А като тръгнеш на юг към Щатите авто заводи има на още няколко места, като Китчънър и Уиндзор например, но мисля че списъка може да бъде допълнен още.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Ford ot liavo na magistralata po patia za niagara ot Toronto
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Имали завод за автомобили в Канада и къде?

Мнение от bp_de »

KVAZAR написа:Предполагам че за мнозина от вас този въпрос е странен, за това ще пусна два три реда разяснение към заглавието.
По специалност съм инжинер ДВГ , имам стаж 4-5г. като конструктор на инструментална екипировка и нестандартно оборудване, вчера получих формулярите за медицински по процедурата за Квебек и си зададох въпроса "Към кой град в Канада да се насоча?".
Между другото нямам представа дали се произвеждат коли въобще в Канада, за това ще очаквам инфо с любопитство. В най-лошия случай би трябвало да има цехове за отделни възли или агрегати за автомобили .
Ще се радвам ако има кой , да ми помогне да доразвия своите знания за Канада в тази насока! :lol:
Благодаря.
Фабрики за коли в Канада колкото иска6 както се казва.
проблема е 4е в пове4ето слу4аи там само ги сглобяват -развоя е в Американско или ако има някакв развои то е много малак като обем и хора.
оба4е има много Канадски достав4ици за автомобилната индустрия в америка-правят доста 4асти и възли и ги доставят на фабриките.
и за твояе стастие -пове4ето се занимават с железа като им викам :D
Състо така има доста места дето правят пласмаси -та и съответно ползват инстументи.

Все пак иди и прегледаи САМ пазара в тая област -по горното дето съм написал е мое мнение базирано на по4ти 1 година наблудение на Ауто индустрията в Канада -а и работя в такава фирма -так 4е ми е работа да знам кое каде се прави :D
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Имали завод за автомобили в Канада и къде?

Мнение от beckythomas9 »

Не разбирам от автоиндустрия, но слушам радио, та напоследък много сериозно се говори за съкращаване на работни места, а дори и на цели заводи. Последно говориха за Форд....
sun shine
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 2:08 am

Мнение от sun shine »

А някой знае ли фирми в Канада, които се занимават със софтуер за коли? Извинявам се ако въпроса е малко встрани от темата...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

sun shine написа:А някой знае ли фирми в Канада, които се занимават със софтуер за коли? Извинявам се ако въпроса е малко встрани от темата...
Да не излезем колеги с тебе а ? :D

Но както казах погоре - развоя е основно в америка а софта е в тая група.
това дето го има в Канада е основно в Онтарио и в пове4ето слу4аи е производство на 4асти и възли или сглобяване на коли.
sun shine
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 2:08 am

Мнение от sun shine »

Ами може би сте колеги с половинката :lol:
Той писа последно софт за коли в БГ. И се чудехме дали и тук може да се намери това...
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

Windsor не е вариант, защото GMC затварят 10 завода в Северна Америка, включително и във Windsor. Oshawa е вариант, защото откриват нов за Chevrolet Camaro. Вярно е че по принцип в Онтарио има доста заводи за сглобка на автомобили. Toyota ще отварят някъде но не съм сигурен къде точно, не искам да давам грешно инфо.
Ръченица
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 12:46 pm
Местоположение: Онтарио

Мнение от Ръченица »

Alliston, Ontario - Хонда е там.
Примерно правят Хонда Одисей.

В Брадфорд, Онтарио има много заводи на Дженеръл Мотръс, правещи части за тях, както и други за Хонда например.

Не знам обаче как взимат инженери от Бг в конструкторския им отдел или за иновации. Нямам идея. Ние какво ще им предложим като опит? Какво коли и части сме конструирали в БГ?

Помисли добре над това.
Успех!
Не идва ли човек на този свят, за да прегърне едно дете.
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Za mene lichno vsichko kakvoto praviat vav Canada/koli/e palen bokluk.... :oops:
kakвото потърсило,такова намерило
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

potrebitel написа:Za mene lichno vsichko kakvoto praviat vav Canada/koli/e palen bokluk.... :oops:
Не бих се съгласил лично. Казват че Тойота Корола канадска версия е по-добра като качество от американската. Даже за американските като Чеви Импала (полицията използва този модел) се твърди, че американци идват да си пазарят оттук коли заради по-добро изпълнение...освен че им излиза малко по-евтино след като я прекарат.
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

foxxbatter написа:
potrebitel написа:Za mene lichno vsichko kakvoto praviat vav Canada/koli/e palen bokluk.... :oops:
Не бих се съгласил лично. Казват че Тойота Корола канадска версия е по-добра като качество от американската. Даже за американските като Чеви Импала (полицията използва този модел) се твърди, че американци идват да си пазарят оттук коли заради по-добро изпълнение...освен че им излиза малко по-евтино след като я прекарат.
дълбоко си заблуден, беше им на американците по-евтино преди няколко години като канадския долар беше евтин...
сега всичките ми познати от Канада правят какжи ли не комбинации да си вкарат коли от САЩ... :(
Заключено