Gaspesie - разходка до края на света

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

MrGeek написа:
bbb написа:Kak shte imat priroda v Anglia?Gluposti. :D :D
bbb, сарказма ти е изцяло неуместен. Британска Колумбия е над четири пъти по-голяма по площ от Великобритания. Освен това разположението на провинцията и специфичния климат умножават още повече природното разнообразие. Познавам много добре и двете места. Великобритания, независимо от размера си, има една от най-еднообразната природа и само прочутите Highlands на север внасят някакъв вид разнообразие. Само в Lower Mainland на BC можеш да видиш природни забележителности, които в Европа са пръснати из целия континент. ;)
Da be znaem, tia prirodata na Britanska Kolumbia e na "svetlinni godini" pred tazi na Anglia, Evropa , che daje i svetovnata. :D :D :D
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

При условие че бях само в града Ванкувър а не в околностите, това което видях като природа е наистина изключително. Планината, заливът - невероятно е. Там видях и най-високите дървета, които съм виждала в живота си - на един много красив див плаж.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bbb написа:Da be znaem, tia prirodata na Britanska Kolumbia e na "svetlinni godini" pred tazi na Anglia, Evropa , che daje i svetovnata. :D :D :D
Ако смяташ, че изгарям от желание да те убеждавам за очевидни неща, не си познала. ;) :lol:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

MrGeek написа:
bbb написа:Da be znaem, tia prirodata na Britanska Kolumbia e na "svetlinni godini" pred tazi na Anglia, Evropa , che daje i svetovnata. :D :D :D
Ако смяташ, че изгарям от желание да те убеждавам за очевидни неща, не си познала. ;) :lol:
Британско-колумбийската природа - най-красивата природа в света! Оле! :lol: :rotfl: :rotfl:

Чаровни усмивки,
Joana
Последно промяна от Joana на Вто Авг 22, 2006 1:21 am, променено общо 1 път.
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

bbb написа:Da be znaem, tia prirodata na Britanska Kolumbia e na "svetlinni godini" pred tazi na Anglia, Evropa , che daje i svetovnata. :D :D :D
Joana написа:Британско-колумбийската природа най-красивата природа в света! Оле! :lol: :rotfl: :rotfl:

Чаровни усмивки,
Joana
За първи път в историята на форума всички са на едно и също мнение... :lol: :lol: :lol:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

vladi написа:
bbb написа:Da be znaem, tia prirodata na Britanska Kolumbia e na "svetlinni godini" pred tazi na Anglia, Evropa , che daje i svetovnata. :D :D :D
Joana написа:Британско-колумбийската природа най-красивата природа в света! Оле! :lol: :rotfl: :rotfl:

Чаровни усмивки,
Joana
За първи път в историята на форума всички са на едно и също мнение... :lol: :lol: :lol:
Форумната история - най-великата история в света! Пак оле! :lol: :rotfl: :rotfl:

Чаровни усмивки,
Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Let it go...
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

tova ne e kraia na zemiata

Мнение от kosciuszko »

kraia na zemiata e na Isla de Pascuas
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Да ви информирам: Земята е кръгла и се върти ! :rotfl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Ира, ти недей така да говориш, че сега ще те метнем на кладата :-) (да пооакам и аз темата, пък да се надяваме, че някой администратор ще се смили над пътеписа и ще го почисти).
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

най-ценното на една подобна разходка е че можеш да спреш на PEI или на северното крайбрежие на Nova Scotia (на протока с PEI) и да си изкараш едно истинско море - т.е. да се киснеш във водата без неопрен :wink: .
За да намериш океански плажове с подобна температура на водата трябва да пътуваш 1500 км в едната посока надолу до Каролините... :roll:
Колкото до Западния бряг - даже и в най-южните части на Калифорния водата през лятото е по-студена... 8)
а и да добавя - червения пясък и червените скали, които направо "кървят" в океана на PEI са :idea: наистина уникални и си заслужават отбивката (и прекомерния тол на връщане по моста от $40+)...
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

най-ценното на една подобна разходка е че можеш да спреш на PEI или на северното крайбрежие на Nova Scotia (на протока с PEI) и да си изкараш едно истинско море - т.е. да се киснеш във водата без неопрен
Mi da, kolko mu e - podobno "otska4ane" e samo kam 1200 km v ednata posoka - ni6to rabota za istinskia turist.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

iliana написа:
най-ценното на една подобна разходка е че можеш да спреш на PEI или на северното крайбрежие на Nova Scotia (на протока с PEI) и да си изкараш едно истинско море - т.е. да се киснеш във водата без неопрен
Mi da, kolko mu e - podobno "otska4ane" e samo kam 1200 km v ednata posoka - ni6to rabota za istinskia turist.
не е толкова много, последното cross country пътуване което правихме до Southwest-a беше само 12,000 km...
lesinia
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 5:53 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от lesinia »

Страхотно е! Добре, че има хора като вас да ни разправят такива работи на бедните нас, дето само по Европата обикаляме /поне засега де/ :wink: Пак да ходите и пак да разказвате!!!
01-11-2005 - изпр.документи - Виена
09-02-2006 - получена дата за интервю
13-04-2006 - интервю - УСПЕШНО!!! ;)
11-05-2006 - изпр. док.- Букурещ - баркодове 13-06-2006
25-08-2006 - медицински - на 07-09 ОК!
09-11-2006-покана за визи; ВИЗИ-05-12-2006!
Заключено