Малка дискусия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Саше NaviD e права с изброените специалности.В телекомуникационните компании се взимат подобни заплати особено Търговски отдел,Човешки Ресурси,Инженери по оптимизация на мрежата,да не забравяме и персоналните асистенти на шефовете,в момента в администрацията на министерствата се гълтат доста пари от евро фондовете,но те не се водят на отчет,също така във водещата Актавис взимат веднъж според БГ заплатите и веднъж според западният стандарт.Един мениджър там не искам въобще да го коментирам ,а медицинските им представители взимат и тук към 2 000$
.Това е една бегла статистика.
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
decatur
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 5:11 am

Мнение от decatur »

здр. отново да се намеся и аз :D , явно много съм се надъхала...да замина. Стискам палци на Хеллена-дано да успее. Ако знаете колко искам процедурата да е по-кратка, за да мога да се спася час по скоро. Хич и не си мисля, че в Канада ще ми постелят червеното килимче на летището...
decatur
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 5:11 am

заплата

Мнение от decatur »

преди година докарвах чисто около 1500-2000 лв. с честен труд на мед. представител. Напуснах доброволно. Сега съм практикуващ лекар-работя на три места за по-малко пари. на въпросът е, че се взимат такива пари, и все пак...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Тъна в мръсотия, понякога не разбирам какво ми казват санитарите, защото говорят на тежук диалект, не мога да обясня, че не се правя на велика, а съм в друга сициална група..
Аууу, и :shock: кое по-точно прави "социалната ти група" да не разбира санитарски диалект? :shock: :lol: :lol: :lol:

Интересно, че диалекта на Слави се разбира от всички "социални групи", но виждате ли...ние от голямото доброутро не можем да падаме до "социалните групи" на некви си санитари, които отнасят цялата хамалогия....

ТФУ!!! :x :x :x Гнусна си до ента степен и отвъд океана да стигнеш, ще станеш само още по-гнусна! :x :x :x Заради такива ме е срам от страната си! :x

За сметка на това, пък реално ще слезнеш до санитарската "социална група" защото повече не ти свети.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Re: Малка дискусия

Мнение от nibis »

sasho71 написа:
i.m. написа:. В БГ с жена ми получавахме общо 2000 лева чисто.
:wink:
е не, знаех си аз , че съм един от аутсайдерите в тоз форум, с моите 200 кинта заплата в БГ :) един едно време взимаше 5000 лева и се чудеше дали да емигрира, друг събрал 40 хил$ и пак се чудеше, сега 2 хиляди чисто...е хубаво де някой ще ми обясни ли как се взимат 1000 лева чисто и каква е таз професия? доколкото се сещам за да вземеш 1000 чисто заплатата ти трябва да е поне 1500 лева? коя е таз професия/изкл.програмист и някои джипита/?


И аз като 4етя какви суми пе4елят някои в Бьлгария си давам сметка, 4е сьм бил последната дупка на кавала. Е сега се отьрвах де, но докато бях още там, от моите познати, болщинството висшисти, тези с 500 лева ги смятах за богаташи. Явно има две Бьлгарии.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Joy написа:
Тъна в мръсотия, понякога не разбирам какво ми казват санитарите, защото говорят на тежук диалект, не мога да обясня, че не се правя на велика, а съм в друга сициална група..
Аууу, и :shock: кое по-точно прави "социалната ти група" да не разбира санитарски диалект? :shock: :lol: :lol: :lol:

За сметка на това, пък реално ще слезнеш до санитарската "социална група" защото повече не ти свети.
Не се тревожи, Joy, тук като дойде бързо ще й се наложи да проговори санитарския диалект за да се разбира с колежките си. :lol: :lol: :lol:

Мисля че този който не може да си плюе на фасона му е мястото в БГ.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

bis написа:Мисля че този който не може да си плюе на фасона му е мястото в БГ.
а това какво ли трябва да означава :shock:

за себе си със сигурност знам, че не съм си плюла на фасона, а който го е направил мога само да го съжалявам ... и не виждам нищо общо с мястото на човек където и да било :?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

нема страшно,на еврейските къщи санитарски език не ти трябва ,важното е да въртиш метлата. :D
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Според мен БГ няма да се оправи по ред причини/културни,исторически,географски/ ,но ето какво ме ужасява като все ощесъществуваща в тази абсурдна страна.Живея в квартал Младост,близо съм до частен колеж.Преди две години пиян шофьор в 12 на обяд блъска момичен;е на 15 години,което кротко се движи по тротоара за колежа.Шофьорчето изчезва,момичето почина.Поставиха светофар на това място.Независимо от сезона,родители и близки носят цветя на това място,за да напомня за трагедията.Равносметката след 2 години .На същото това място шофьорите минават на зелен светофар с бясна скорост/загинаха ое хора/.
Нямаме елементарна култура на движение по пътищата/и не само/ правилникът е само книга,която рядко се чете.
Още една извадка от тези дни ще си позволя бегло по памет да цитирам:27 годишният син на Румен Петков вилнее из морските курорти.Открит с 4,5 промила алкохол в кръвта!!!!изпотроши случаен джип.Извикан в РПУ Бургас младежът даде следното обяснение "Бях 3 месеца на антибиотици и не бях близвал алкохол,първият ден без антибиотик се напих и вилнях,цзащото съм агресивен.Да,джипът е случаен,но аз виновен ли съм,че беше точно под носа ми и ми пречеше?"
Това е малко отклонение и все пак основателна причина .Каквито политиците,такива и децата им!Нали един ден ще ги наследят....
Е,предпочитам да не съм част от този цинизъм!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

за шофьорите в Бг. си права ,голяма неконтролируема зган,същото се отнася и за пешеходците,обаче защо и ти вчера си изхвърли през прозореца кошчето с боклук от апартамента си в Младост. :wink: :D и заради това ли са ти виновни политиците и катаджиите.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

bateto написа:за шофьорите в Бг. си права ,голяма неконтролируема зган,същото се отнася и за пешеходците,обаче защо и ти вчера си изхвърли през прозореца кошчето с боклук от апартамента си в Младост. :wink: :D и заради това ли са ти виновни политиците и катаджиите.
бате, ти да не си и врачка, че да виждаш от Канада чак до Младост кой какво си хвърля от балкона :wink: :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bart
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Мар 19, 2006 8:23 pm

Мнение от bart »

Stiga s tezi gluposti be! Vie da ne mislite che tuk nikoi ne kara s pervishena skorost ili che tuk ne se blaskat nevinni peshehodci :?:
Sigurno tuk nikoi ne se kachva na avtomobil v piano sastoianie :lol: Prez pochivnite dni bolshinstvoto kakat piani,tiineidjari-samoubiici pravjat sastezatelni rali-ta po magistralite, a nesabludenie na pravilata sa dazhe frapirashti za pristignal ot BG.

Da ne si mislite che tuk ulici ili zavedenija ne se zatvarjat za znamenitosti :?:

Hajde malko svalete rozovite ochila i kato si izmisljate njakakvi lichni motivacii, se zamisljaite che takiva neshta sashtestvuvat navsjakade po sveta.
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

estoyanova,

Ako iskash da se izmuknesh ot takiva situacii shte trqbva da emigrirash nqkude deto nqma koli... bart e prav, tuka sashsto se sluchvat takiva raboti. Ne znam dali znaesh no tuka ima naprimer pensioneri na po 90 godini deto ne mogat da hodqt i vizdat no si karat kolite po 2 tona ( ne kazvam che samo te sa vinovni no doprinasqt znachitelno za bezporqduka po ulicite ) :?
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

bart написа:Stiga s tezi gluposti be! Vie da ne mislite che tuk nikoi ne kara s pervishena skorost ili che tuk ne se blaskat nevinni peshehodci :?:
Sigurno tuk nikoi ne se kachva na avtomobil v piano sastoianie :lol: Prez pochivnite dni bolshinstvoto kakat piani,tiineidjari-samoubiici pravjat sastezatelni rali-ta po magistralite, a nesabludenie na pravilata sa dazhe frapirashti za pristignal ot BG.
мдам, така си е, я гледайте вечер градската ТВ CityTv-Торонто и ще видите че първите 15 минути се дава сводка за пияни шофьори, катастрофи, стрелби, грабежи, убийства и т.н. Миналата година бяха към стотина убийства по статистика, което хич не ми се вижда малко, така че както казва по горе човека, мятайте розовите очила, че ви чака сериозно разочарование тука. Че кат влезете вечер в метрото ще има да се чудите къде е по мръсно- зад блока в Младост или тука? :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Темата много се разтегна.За Канада не споря!Аз просто коментирам нещата,които ни правят впечатление тук и ни пречат.Пътувам в някои европейски столици и това,което ме изуми е,че шофьорите са изключително толерантни.В момента,в който стъпиш на пешеходната пътека спират и те изчакват да минеш.Не съм чула "хор" от клаксони,глобите за превишена скорост са твърде сериозни и ако веднъж платиш подобна се замисляш дали пак да караш с несъобразена скорост.Има уважение към жените шофьори,не ги псуват,а им помагат.В общи линии е това.
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Заключено