Gaspesie - разходка до края на света

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ivet написа:Хора разни.... Мен навалиците и бетона ме изморяват. :wink:
Що ли и мен!!! Добре че отидохме на края на света, та да се почувствам ОК!!!
И само да вметна, че пътуването до там (края на света, де) е около 6 дена, ако решиш да правиш някои други интересни неща освен гледането на птици, скали и подобни! Например - препятствия по дърветата на подходяща височина, кану, изкопаване на ахати от съответната мина и т.н.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Guinness написа: Е това не мога да го разбера-да се сдухаш от пътуване,да караш два дни като изоглавен,да се изръбиш у палатката -за какво- да гледаш патки ,камънаци и пустош :D :D .Това някаква нова форма на мазохизъм ли е :x :x
Не това НЕ е НОВА форма на мазохизъм. Това е форма на мазохизъм стара колкото света. 8)

Този вид мазохизъм (отнесен не само към изследването на природата) има ред полезни свойства, най-важното от които е, че отличава човеците (съзнателните същества) от животните (не-толкова съзнателните).

:beer:
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Guinness написа: Е това не мога да го разбера-да се сдухаш от пътуване,да караш два дни като изоглавен,да се изръбиш у палатката -за какво- да гледаш патки ,камънаци и пустош :D :D .Това някаква нова форма на мазохизъм ли е :x :x
Разни хора, разни идеали. За мен мазохизъм е да се забиеш в някой мегаполис и да притичваш от кафе в ресторант. Междувпрочем, понеже виждам че си от Англия, незнам дали знаеш но в БиСи имигрантите от Англия са сред десетте най-многобройни групи наред с Индийци и Китайци. И именно това което ти наричаш мазохизъм ги води тук. Моя колега например е от Лондон. Вече над две години чака за ПиАр статус. Казва че при тях се чака над три години защото наплива е много голям. Къде ти в Англия братче такава природа? Поне моя колега е категоричен че такъв оутдор фан в Англия е невъзможен.
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

vladi написа: Къде ти в Англия братче такава природа? .
Kak shte imat priroda v Anglia?Gluposti. :D :D
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

bbb написа:
vladi написа: Къде ти в Англия братче такава природа? .
Kak shte imat priroda v Anglia?Gluposti. :D :D
за какво им е природа, нали имат Guinness, в ирландско :D :beer:
...мразя мастика без айрян...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ама си нямат Молсон и Лабат Блу :D
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

Molson..., tva beshe nakakva limonada nali... ili boza beshe ma rqdka? :lol:
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
jimi
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:30 am
Местоположение: MONTREAL

RE

Мнение от jimi »

Колкото и да се опитва някой да иронизира разходката до Гаспе не е прав.Ние също бяхме там и мога да кажа че наистина има нещо магическо там.Там наистина човек релаксира.Дори като пропътува тези 2000-3000 километра умората не се усеща а се връщаш в Монреал зареден с много енергия.Националният парк - Forillon Natinal Park - наистина трябва да се види от близо.Това е най-големият национален и красив парк в Канада.
Съчетанието на планината и океана е невероятно.Снимки няма да прилагам защото Екимка и Ивет са приложили достатъчно.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bbb написа:Kak shte imat priroda v Anglia?Gluposti. :D :D
bbb, сарказма ти е изцяло неуместен. Британска Колумбия е над четири пъти по-голяма по площ от Великобритания. Освен това разположението на провинцията и специфичния климат умножават още повече природното разнообразие. Познавам много добре и двете места. Великобритания, независимо от размера си, има една от най-еднообразната природа и само прочутите Highlands на север внасят някакъв вид разнообразие. Само в Lower Mainland на BC можеш да видиш природни забележителности, които в Европа са пръснати из целия континент. ;)
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Re: RE

Мнение от ivandi »

Хм, след разходката до Тъдосак решихме да пропуснем Гаспе-то. Не намерих нищо интересно. Само природа :D. А и мотелите на севр много скъпи. Знам, че може и на палатка, но в казармата си отживях на полеви условия и спането сред облак комари не се вписва в представата ми за добре прекарано време. Не съм фен на големите градове, но и тази пустош не ме кефи особено. Оня ден питах колегите дали съм пропуснал нещо. Казаха че не съм :D. А и снимките го потвърдиха.

Абе освен Ниагара има ли нещо друго, което си струва да се види в Канада :?:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Има ,има -Бад Реднекс Кънтри-Уест Онтарио,Манитоба,Саскачуан и особенно Норт Албърта. :D Ама пак по добре от Уайоминг,Небраска ,Монтана и Дакота дето може да се затриеш в некое кравешко лайно. :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз харесвам големите градове ,но и Гаспези ми хареса. Да пътуваш и да спираш на различни места също ми хареса.
Ако човек не обича природата ,то наистина няма какво да прави в Гаспези.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Re: RE

Мнение от Ivet »

ivandi написа: Абе освен Ниагара има ли нещо друго, което си струва да се види в Канада :?:
Тц, няма! :rotfl: То и къде ти - само половин континент и между само два океана..... :lol:

Бе я да те питам - на вас в Квебек сити да не ви слагат нещо във водата? :lol:

Ето ти и снимките от миналогодишното пътешествие, ако и там не си харесаш нищо, хич и не хаби парите за бензин, пази си ги за стриптийз клубовете. :lol: http://bgtoronto.com/forum/viewtopic.php?p=3507#3507
Let it go...
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Красиво, много красиво. Обаче, Колумбе, Колумбе.... :wink: :lol: :rotfl:

Чаровни усмивки,
Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: RE

Мнение от Igor »

Ivet написа:Бе я да те питам - на вас в Квебек сити да не ви слагат нещо във водата? :lol:

Ето ти и снимките от миналогодишното пътешествие, ако и там не си харесаш нищо, хич и не хаби парите за бензин, пази си ги за стриптийз клубовете. :lol: http://bgtoronto.com/forum/viewtopic.php?p=3507#3507
Не им слагат нищо във водата, що им се връзваш. Някой харесва природата, някой бирата, а някой не харесва нищо и винаги нещо му е криво и нещо му пречи включително и твоите пътешествия. :wink:
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Заключено