Малка дискусия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Малка дискусия

Мнение от filipne »

Helena написа:
.... С кариера, на която много хора ще завидят, успяла съм без връзки, само с много бачкане.
Точно това ти качество ще ти е много полезно в Канада. Защото тук без връзки е много трудно :)

Успех !
Последно промяна от filipne на Съб Авг 19, 2006 11:00 pm, променено общо 1 път.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

filipne, пак почна с любимата ти тема. Разбрахме вече, няма нужда да дъвчем пак въпроса.

Аз дотук съм най-съгласен с Coccinelle, единствения проблем с нормалния живот (имам предвид средно статистически живот) в България е, че оттам излизане няма.
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

PoLuX написа:filipne, пак почна с любимата ти тема. Разбрахме вече, няма нужда да дъвчем пак въпроса.

Аз дотук съм най-съгласен с Coccinelle, единствения проблем с нормалния живот (имам предвид средно статистически живот) в България е, че оттам излизане няма.
А какво означава да излезеш от нормалния живот? :lol:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

PoLuX написа:filipne, пак почна с любимата ти тема. Разбрахме вече, няма нужда да дъвчем пак въпроса.
Драги ми PoLuX, той и въпроса за това Канада или България е дъвкан и предъвкван много пъти във този форум, ама това не пречи да се дъвче пак.

И ако може без лични нападки. Няма нищо позитивно в това.

P.S. И ние разбрахме колко е гадно в БГ ....:). Това ли е твоята любима тема ???
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Coccinelle написа:Истината е че в България с 600-800 лева пък и с малко отгоре си оставаш един роб... Роб на ежедневието, роб на предразсъдъците, роб на семейството, на къщата, на колата... Всичко взема връх над човека... И мечтите скрити някъде дълбоко в детството, опасно е да ровим че е тежко на сърцето... Потъвайки в детайлите губим връзка със същественото... .
И защо някой живеещ "средностатистически живот" в Канада, Франция или някъде другаде( различно от България) е по-малко роб на къщата, колата и семейството ?
:roll:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

tazi diskusia ne se ochertava nikak malka .na koia li stranica shte ia zakliuchat .da emigriram li ili ne .koi shte mi kaje i da poeme otgovornost za tova koeto e kazal
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

estoyanova написа:Sasho71 Прав си Сашо,глас има,ама не си спомням да са затваряли за някой скоро бул.Витоша на 21.05 например,за да мине сватбеното шествие на Софито със" сичкото сиганин" и лимузината в която певицата седи до бъдещият си съпруг,син на бившият и мъж някъде около 20-те :D Просто въпрос на гледна точка!
aistiga be da zatvoriat Vitoshka zadi Sofito .tova maitap lie .dago biah vidial niamashe dago poviarvam
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Трудно ми е да се наема да сьветвам други хора по вьпроса за това дали да доидат в Канада или не, защото всеки 4овек си има отделни виждания за живота. Но относно мене смятам 4е идването ми в Канада, а и последствнето ми развитие тук като много добьр избор. Ясно е за вси4ки, 4е лесно заботяване тук няма, но аз ли4но не сьм дошьл за това.
Нещото, което ме вбесяваше в Бг-то, беше 4е вси4ки промени идваха след настояването на Европа. Те, западно европейците, ни казаха, 4е в Бьлгария има корупция, малтретирани деца и психи4но болни. Нашите политици "не знаеха".
Живеейки в Бьлгария, рискувах да стана дьрвен дьрдорко, на който не му е изгодно нищо.

А и 4исто ли4но мнение, много голяма 4аст от Бьлгарите са интелктулано много зле развити и невьзпитани.В Канада от тая гледна то4ка може и да няма голяма разлика, по мнението на някои. Но аз ли4но до сега сам имал да вьрша работи в голямата си 4аст с 4естни и вьзпитани хора. Верно е, 4е доста трудно бих си представил да дискутирам с някой мой колега за това как се 4ука някоя колежка или пьк да играеме с 4асове табла,карти или пьк да висиме безцелно с 4асове по кафета. Но за щастие тия неща не ми липсват много.

Все пак има хора, които се 4увстват добре само в собствената си кьща. Така 4е, изводьт канадците са си го направили още от отдавна. Всеки е свободен да прави това което 4увства за най-добре, без да бьде бламиран докато не пре4и на другите.
За последно, все още си дьржа на идеята, 4е ако след време имам финансовата вьзможност ще дам бьлгарската дьржава под сьд заради факта 4е посредством нехайното и ал4ното поведение на голяма 4аст от представителите на дьржавата ме лишиха от шанса да живея 100 % удовлетворен на4их на живот до моите родители, до моите приятели и на земята на която сьм израснал. И вси4кото това не защото мразя Бьлгария, а защото я оби4ам и ми се иска един ден да се отьрве от тая полити4еска ал4на пасмина, която я управлява.
Последно промяна от nibis на Нед Авг 20, 2006 12:26 am, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ни в клин ,ни в ръкав за което моля да ме извините искам да оферирам кандидат мечтателите със следното предложение:
-Заменям 4000 канадска заплата за 1000 български лева ,както и ена на 34 за две по 17.
Господи колко мъка има на този свят.И колко заблудени души. :(
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

bateto написа:Ни в клин ,ни в ръкав за което моля да ме извините искам да оферирам кандидат мечтателите със следното предложение:
-Заменям 4000 канадска заплата за 1000 български лева ,както и ена на 34 за две по 17.
Господи колко мъка има на този свят.И колко заблудени души. :(


Батето, 4000 $ в Канада не е зле, даже доста добре бих казал. Не се страхувай, 4е и да дойдат много имигранти от Бг-то, никой няма да ти вземе кокала. Тука има място за вси4ки. Ако не се льжа си щофиор. Аз познавам двама такива, които пе4елят по 10 000 на месец. Вярно е имат собствени камиони и ходят до щатите. Единият от тях иска да се врьща. Вьпрос на ли4ен избор.

Така както от 1000 родени бебета, 10 умират, 22 заболяват от рак, 14 умират в катастрофи, така и от 1000 имигранти, някои ще се вьрнат, други ще отидат в трети страни и т.н. Живот.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ами и аз това казах,не се страхувам да си дам кокала.като гледам колко много ентусиасти има все някой ще се навие на замяната. :D
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

bateto написа: -Заменям 4000 канадска заплата за 1000 български лева ,както и ена на 34 за две по 17.
:(


Ако ти намеря 3 тьмнокожи на по 11,3 и ти дам мойта заплата, навит ли си да смениш квартала? :lol: :lol: :D Пьк може да живеем в един и сьщ!!! Жалко :cry: :cry: :cry:
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Hi Joro F!За Софито не е майтап.Ако беше майтап нямаше да го напиша.Още по-голямо беше разочарованието ми когато на морето затвориха Слънчев Ден/на Дружба/ защото Данчо Лечков и Бойко Борисов дошли да прерязват лентата на един хотел/или с други думи да пият и ядат на държавни начала/ помните ли за кой затваряха така комплексите едно време?Нищо не се е променило в тази насока и това е голямооооо разочарование.
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

filipne написа:
PoLuX написа:filipne, пак почна с любимата ти тема. Разбрахме вече, няма нужда да дъвчем пак въпроса.
Драги ми PoLuX, той и въпроса за това Канада или България е дъвкан и предъвкван много пъти във този форум, ама това не пречи да се дъвче пак.

И ако може без лични нападки. Няма нищо позитивно в това.

P.S. И ние разбрахме колко е гадно в БГ ....:). Това ли е твоята любима тема ???
Прав си, дъвчи любимата тема, и извинявай за нападките, просто ми се стори не на място коментара. Щом мислиш, че е на място - заповядай. Но сега намери къде точно пиша, че е гадно в България, че от този коментар ми стана колкото неприятно, толкова и интересно :-)

bbb, писах не да се излезе от нормалния живот, а да се излезе от България :-) и нямам предвид само емиграция, а и на почивка - причините са основно финансови :-) това имах предвид, ама явно вече не мога да се изразявам разбрано...
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

bateto написа:Ни в клин ,ни в ръкав за което моля да ме извините искам да оферирам кандидат мечтателите със следното предложение:
-Заменям 4000 канадска заплата за 1000 български лева ,както и ена на 34 за две по 17.
Господи колко мъка има на този свят.И колко заблудени души. :(
Бате, 1 000 лв. преди 4-5 години не са равни на 1 000 лв. преди 2 години и още по-малко на 1 000 лв. сега. Ще останеш разочарован от това, какво можеш да си позволиш с 1 000 лв. в днешно време.
Заключено