Има ли работа за статистици?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
An
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 9:30 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Има ли работа за статистици?

Мнение от An »

Здравейте, аз съм нова във форума, досега четох мнениея без да пиша та накрая се осмелих и аз да питам. Въпроса ми е имам ли шансове да започна работа като статистик в Квебек (ако стигна до там де:))) Тук имам стаж по специалността 3 години,гледах сайтове и видях даже че през 2006 в Канада има преброяване,т.е.ще търсят доста хора защото си е много работа,но едва ли вземат емигранти??? Пък и малко закаснявам :(( Сега гледам малък бебчо, много се страхувам въобще от това предизвикателство за започване на нов живот в Канада, но не искам детето ми да се ограничава постоянно и със заплата от 300 лв на държавна работа не става:((( Мъжа ми е аграрен икономист- той пък какво да каже че ще работи там. ЕЕ ще ставаме доставчици на пици или някви такива на първо време. Та започнах да уча френски вече 2 нива изкарах към френския институт и няма отказване, ама доста си ме е страх, никога не съм живяла на вън, а и нямаме приятели в канада. Доста се увлякох, ако има някои статистици които са успяли ще се радвам да ми пишат.А и благодаря на всички които решат да ми отговорят. :)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Има ли работа за статистици?

Мнение от bp_de »

An написа: Въпроса ми е имам ли шансове да започна работа като статистик в Квебек . :)
Е ако някои може да пророкува -по добре да ти каже 4ислата от тото-така по лесно се фиксват проблемите :D

по горното в кръга на 6егата.
А ина4е 6ансове има за вси4ки и всякакви - то ако няма6е кои сте се навие да иммигрира.
А ина4е дали сте работи6 като таква в квебек няма да разбере6 докато не пробва6.
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Dosega nikade ne sam vidjala da se tarsjat statistici...no zatova pak vav Federalna Canada ste ti priznajat ikonomicheskoto obrazovanie v sluchai che reshish da se prekvalificirash, t.e. ste ti dadat crediti za tova, koeto zapishesh na bza diplomata ti ot Ikonomicheskia Universitet.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Има ли работа за статистици?

Мнение от vladi »

IT firmite chesto tarsiat takiva. V predishnata mi firma imashe 2ma takiva. Tova e v BC no edva li v Quebec e mnogo po razlichno...

Savetvam te ako tarsish rabota da si napravish spisak s IT firmite i da im pishesh dori i da niama obiava za rabota.

A ako imash opit s bazi danni podoziram che shte si mnogo tarsena.
An
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 9:30 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от An »

Мерси за отговорите, това че биха ми признали образованието ми звучи доста добре,аз не съм се надявала,мислех там да почвам да уча наново в тази насока.Тука правя докторат по статистика в момента, но дано го завърша докато тръгна предполагам че и това ще ми е в полза там.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

An написа:Мерси за отговорите, това че биха ми признали образованието ми звучи доста добре,аз не съм се надявала,мислех там да почвам да уча наново в тази насока.Тука правя докторат по статистика в момента, но дано го завърша докато тръгна предполагам че и това ще ми е в полза там.
Ама ти несто неправилно 4ете6- никои няма да ти признае никакво образование.
про4ети по то4но какво ти е написала Di ana -относно даването на кредити при преквалификация.

и въпроса е не дали сте ти го признаят или не - а колко сте ти пла6тат.
повяраи ми 4е дори и 5 докторта да има6 -това не води автомати4но до голяма заплата.
An
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 9:30 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от An »

Е няма ли да ми признаят част от изпитите или нещо такова, демек ако запиша там пак статистика или нещо от рода да не полагам част от изпитите които тука съм положила??? аз така го схващам,какви са тези кредити при преквалификация? :shock: наясно съм че сме далече с нашите дипломи, а и за доктората също съм наясно, то затова се чудя има ли смисъл да се мъча тука или направо там да се захващам наново там дай боже да стигнем до там :(
An
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 9:30 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от An »

Сигурно въобще си нямам на идея какво ме очаква? :roll: Едва ли ще мога да уча там и да работя, нещо което тука съм правила , а и с дете вече нещата се усложняват, чета тука във форума ама нещо тотално се обърквам вече много различни мнения . :shock:
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

nai-lesnoshte ti e da si smenish specialnosta ,i da pochnesh da rabotish po novata specialnost
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Заключено