Vapros do vsi4ki zeni rodili naskoro

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Vapros do vsi4ki zeni rodili naskoro

Мнение от holy »

Iskam da vi popitam dali sled razdaneto ste imali kosopad i po-to4no kak ste se otarvali ot nego. Do tretia mesec sled razdaneto niamah niakakv problem s kosata. A sega za edin mesec imam 4ustvoto, 4e izgubih polovinata si kosa. Molia ako niakoi znae kak da se otarva ot tozi kosopad da spodeli ...
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Косопад след раждането.

След раждането организмът елиминира рязко вълшебните хормони и при някои жени внезапното спиране на пренасищането с хормони поражда смущения и започва процес на силен косопад.

Ако твърдението, че косите стават по-крехки, не отговаря на истината, поне за времето на нормалната бременност, истина е, че след раждане косите на младите майки капят.
Бързам да ви уверя, че дори и когато опадването на косите е значително и видимо впечатляващо, явлението е възвратимо: косите винаги поникват отново.

Косопада може да настъпи два или два и половина месеца след раждането, не бива да ви тревожи.
Трябва да се въоръжите с търпение: косите поникват отново с 1см или 1,5см на месец, следователно необходимо е дълго време, за да достигнат нормалната си дължина.

Освен маски за заздравяване, подхранване и укрепване на косъма, косата трябва да се храни отвътре. Включете в менюто си черен дроб, риба, телешко и пилешко месо, яйца, извара, безсолно сирене и нискомаслено мляко.
Със сигурност и тук има козметика и витамини, но не знам какви. Това което съм чувала от мои познати в България е било, че са оставали доволни от Фитовал и от шампоана и от лосиона и от витамините.
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Косопадът след раждане е напълно нормален и се дължи на хормоналните промени.
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

След раждането и на двете ми деца косата ми започна да пада страшно много и то точно след третия месец. В България ходих на лекар и ми казаха, че се дължи на хормонални проблеми, изписваха някакви хапчета, но ефект от тях нямаше. След това сама спря да пада - след няколко месеца.
todevkalin
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 10:53 am
Местоположение: Haskovo-Montreal

Мнение от todevkalin »

Holy,аз имах също ужасен косопад след като родих, който продължи 1 година.Пробвах всичката козметика на пазара, но не ми помогна и в един момент се оказа,че половината ми коса я нямаше, а имах дълга и гъста коса.Тогава започнах (по препоръка на баба ми) маска с чесън.Веднъж седмично търкаш косата с начукан чесън, изчакваш половин час и отгоре правиш втора маска с кисело мляко,зехтин и белтък.Ефекта при мен беше поразителен, не само ми спря косопада,но след месец и косата ми се сгъсти.Лошото е ,че докато си правиш маската, ако косата се намокри и започва да мирише на чесън.
lilava
Мнения: 199
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 2:35 am
Местоположение: Montreal

Мнение от lilava »

Важно е и дали още кърмиш - т.е. хормоните не са се върнали на нормалните си нива от преди раждането. Два месеца след като спрях да кърмя косопадът спря.Не се притеснявай много, да не тревожиш бебчо. Използвай мед. козметика по-скоро за собствено успокоение.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

x

Мнение от holy »

Blagodaria vi mnogo za otgovorite. Yavno naistina sled razdane kosopadat se s4ita za ne6to normalno. No vse pak, pusta sueta ... :)
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Мнение от dart vador »

Пък аз към 7-8 месец от бременността се постригах късо. Така избягнах тези проблеми. Братовчедка ми е лекарка и ме беше предупредила.
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
BiskVitkA
Мнения: 215
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 10:59 am

Мнение от BiskVitkA »

И при мен косопада бе неизбежен -импровизирах с маски в къщи, купих си и на Ив РОше една подхранваща маска и въпреки, че ми падаше - косата ми се заздрави :wink:
И въпреки, че кърмех слд 6-я месец спря да капе
Пожелавам ти скоро да отмине при теб :lol: :D
"Добре е да имаш пари и нещата, които можеш да си купиш с тях, но също е добре, от време на време да се уверяваш, че не си загубил нещата, които не могат да се купят с пари"
Megy
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 1:49 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Megy »

Гласувам с две раце за маската с чесън. От личен опит - много помага. Само дето и душата ти се вмирисва на чесън - но "търпи бабо за хубост" казват бабите ни. Но и нищо да не правиш след като спреш да кърмиш нещата се нормализират.
Успех.
It's difficult but it's interesting to live in this world.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

И при мен капеше страшно и след двете раждания. Не съм правила нищо специално, в рамките на 2 месеца отшумя (започваше да капе около 3-я месец след раждането).
Изображение
Bingi Bingi
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 4:57 am
Местоположение: Монреал, Канада

Мнение от Bingi Bingi »

Здравей! Моята коса започна да капе около четвъртия месец след раждането. Беше нещо страшно-от дълга до кръстта, естествено къдрава коса, остана една ,, проскубана метла ,,. Фризьорката ми ме успокояваше, че е нормално. Даже бабате казвали, че когато на бебето започне да му расте коса-на майката и окапва. Не съм ползвала никакви маски.Не се притеснявай! С времето всичко ще се оправи.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Samo edno doyto4nenie...za maskata s 4esun ...majat se samo osnovite na kosmite a ne tzialata kosa. Lekovitostta idva ot sokut na 4esuna i kazvat 4e ponikva nova kosa. Syper efekt makar i da miri6e....
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

malko izvan temata

Мнение от agaton »

Skupi sunarodnichki, kato doide shtastliviq den sled 8-9 meseca chakane vi preporuchvam ako e vuzmozno da idete v bolnicata na Repentigny - kazva se Le Gardeur i e super moderna ( postroena e prez 2004 ) Vsichki stai v genekologiqta sa oburudvani taka che razdaneto stava v samata staq bez da vi razhozdat po etazite!!! (izcluchaq cezarovite) Personala e super lubezen i kaduren ( poznavam golqma chast ot tqh )... Vsichko nai!


Dans Le Gardeur, nous sommes les meilleurs!
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: malko izvan temata

Мнение от krimon »

agaton написа:Skupi sunarodnichki, kato doide shtastliviq den sled 8-9 meseca chakane vi preporuchvam ako e vuzmozno da idete v bolnicata na Repentigny - kazva se Le Gardeur i e super moderna
А в Le Gardeur предлагат ли чесън след раждането :lol: Мисля, че това е особено важно. И освен това, какъв е чесъна - ако е китайски, няма същото въздействие върху косопада :lol: :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено