Ваксинация срещу Хепатит Б

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

krimon написа:сигурна съм, как да не съм сигурна - 3 години ме бяха включили в някакъв "списък" и ме следяха нон-стоп, семейство, приятели и целият ми клас изследваха, абе с една дума съсипаха ме за нула време на тази крехка възраст, а отгоре на всичко не откриха откъде съм го прихванала, защото немаше ни дупки по уши, нито кръвопреливане какъвто и да е сорт, нито рани ... чудесия :( аре сега, на 14 години нямах полов живот, признавам си :oops: , но за всеки случай ме заведоха 3 пъти на преглед :shock: Бях някакъв "случай"

а, сега виждам че трябва и да си признавам на колко съм години :wink:
лежах в инфекциозна 1 месец и избягах, заради което ми намалиха поведението - сещай се по кои години
Кримон, ти си чудото на миналият век :lol:

Между другото това дето го разправяш по горе го правеха и за хепатит А. Една съученичка я обявиха за болна и на всички ни биха някаква инжекция,и ни правиха изследвания. Правиха и родителска среща по случая ,защото имаше още 3-ма болни от училището.След една седмица тя цъфна на училище ,оказало се че са сбъркали. Не знам как са я пуснали веднага, все пак беше лежала 5 дни в инфекциозна болница с други болни от хепатит. :roll:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Stoni

Мнение от Stoni »

Искате ли истината или предпочитате да си живеете спокойно :D 8)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

абе на чужд гръб и сто тояги са малко :shock:

аз бях доста зле, уверявам ви, обаче защото дотогава никога не бях боледувала и всички мислеха, че симулирам ... вкл. и класната, която трябваше да ни води на кино на "Човек от народа" :shock: Не ме пусна, вседствие на което аз припаднах в киното и Бърза помощ ме пое, а в Инфекциозна изобщо не искаха да ме пускат да си взема багажа от къщи. Бяха страшни времена :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
camedia
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 4:10 pm

Мнение от camedia »

За съжаление Лубо и в Канада го има този хепатит
www.canada.com

Canadian Press
Published: Saturday, August 05, 2006
BRAMPTON, Ont. (CP) -- Customers who visited a Brampton, Ont., Tim Hortons location are being asked to monitor themselves for signs of hepatitis A.

Health officials in Peel Region say an employee at the Tim Hortons location at 2 Intermodal Dr. has tested positive for hepatitis A.

Dr. Eileen De Villa, Peel's associate medical officer of the health, says the risk of transmission is low.

But De Villa says as a precaution, customers who visited the location between July 8 and 21 are encouraged to watch for symptoms until the end of September.

Four years ago more than 19,000 people had to get hepatitis A vaccines after being exposed to tainted produce at a Toronto Loblaws Supermarket.

© The StarPhoenix (Saskatoon) 2006
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Hepatit B

Мнение от agaton »

Vaccinata za Hep A tuka se kazva Havrix i e na 2 dozi, tazi za Hep B e 2 varianta - Gehevac B ili Engenerix B - 3 dozi vsqka. Slagat gi bezplatno ako si v nqkoq ot riskovite grupi:
- uchenicite ot v 4 godina primaire
- vsichki chlenove na semeistvoto na - (ne znam kak da go preveda zatova na frenski) - porteur chronique
- sexualni partniori na porteur chronique
- medicinski personal
Za hep. C, D ou E nqma vaccina... Ako imash doza ot BG nosi si immunizacionniq pasport tuka shte vidqt kakvo ostava da ti se napravi. Nadqvam se tova da otgovarq na vuprosa ti.
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Абе някой да е наясно доколко са "безопасни" разни ателиета за татуировки по морето?

Моята щерка без да ме пита си направила временно тату някъде в Слънчев бряг. Направо подивях- не знам кого пръв да убивам- баба и или нея... :evil: Няма да я пусна повече сама в България точно никога. :evil:
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Joy написа:Абе някой да е наясно доколко са "безопасни" разни ателиета за татуировки по морето?

Моята щерка без да ме пита си направила временно тату някъде в Слънчев бряг. Направо подивях- не знам кого пръв да убивам- баба и или нея... :evil: Няма да я пусна повече сама в България точно никога. :evil:
Joy,

Временните татуировки не са ли тези с "хена". Те не са опасни (освен при бременност), защото няма разкъсване на кожата. Аз за други временни не зная (не казвам, че няма). Сега се сетих, че има и друг тип временни - с вид мастило, което се пръска върху кожата - те са съвсем безопасни - дъщеря ми на 3 г. получи такава в Торонто Zoo.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Абе не знам каква е същността на временните татуировки. :? :oops: Подозирам обаче, че не е ваденка. :roll:
И това се прави по време на слънчеви бани. :shock: Отделно не се знае колко стерилни инструменти и доколко безопасно се работи в това студио. Щерка ми беше много горда от факта, че я направила много евтино- само за 10 лв. :shock: Нямам думи да си изкажа възмущението. :evil:
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Joy написа:Абе не знам каква е същността на временните татуировки. :? :oops: Подозирам обаче, че не е ваденка. :roll:
И това се прави по време на слънчеви бани. :shock: Отделно не се знае колко стерилни инструменти и доколко безопасно се работи в това студио. Щерка ми беше много горда от факта, че я направила много евтино- само за 10 лв. :shock: Нямам думи да си изкажа възмущението. :evil:

Joy,

Не се тормози излишно. За 10 лв сигурно е татуровка с хена. За тях не се използват инструменти и поне в Канада не се правят в студио.
Иди в гугъл и напиши "временни татуировки" - ще ти излезе предостатъчно информация.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Уф, мерси! Дишам по-спокойно... :roll:

Ох малеее, кога ще мине тази възраст! :(
Заключено