Продавам канадски долари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Joy написа:Може и ехидно да е, но заслужено, като се има впредвид, че бгмонреал винаги се е обявявал против кеша. :lol:
За другите, обаче- не и за себе си. :lol:
боже какви глупости! винаги съм се ПРЕКЛАНЯЛ пред кеша. Той за мен не е KING, а GOD, но на теб да ти обяснявам ...
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

останаха още малко.
и явно само пумпи ме разбра, та ще обясня:

става дума за още около 4000-5000 канадски долари които са в мен в БГ. Тия с давания тук а получаване в Канада мисля, че не съм оставил впечетление на човек дето ще предложи тая дивотия.

Курса продава на банките в БГ не се е мръднал, та купувача явно ще намаже още :idea:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

BgMontreal napisa:
Курса продава на банките в БГ не се е мръднал, та купувача явно ще намаже още

Tova samo pokazva kolko zle rabotjat BG bankite i kak derat kozi na bednia i bez tova chovek v BG.

Tuk moze oste da prochetete kak "dobre" rabotjat bankite v BG.
http://forum.dnes.bg/viewtopic.php?p=216#0

Kam vsichki tarsesti CAD v BG. Donesete si levovete tuk, ste vi prodam CAD po evtino ot BG bankite. Uslovieto e da idvate v Montreal ili Ottawa. Inache stava sasto s Brinks ( kompanja za inkaso i prevoz na pari ) struva 45 CAD ot vsjaka tochka na Canada. Az plastam polovinata ot tezi 45 CAD za uslugata transport na parite do moja ofis.
Vasite CAD gi depoziram vav vasa smetka v denja na poluchavane na paketa s leva ot Brinks.

I kak tochno samo Poumpy razbra BgMontreal kato toi bese choveka koito tvardese che CAD bili v Montreal , Canada zatova objavata bila v tema Quebec.

Sega se okaza che CAD sa v BG.
Po dobre sa razbrali kakvo pise v objavata Joy i Hullboy

Pozdravi

momcheto ot Hull
Аватар
As-Iv
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 11:00 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от As-Iv »

За момчето от Hull.
Много сериозни изводи правиш за банките в България.Къде е споменато какъв е курса там и на колко продават?За канадския долар си прав ама до някъде.От снощи до сега възвърна част от стойността си спрямо лева.Вчера беше1,34...,а в момента е:
xe.com Universal Currency Converter ® Results
Live mid-market rates as of 2006.08.07 20:07:33 UTC.
1.00 CAD
Canada Dollars = 1.36559 BGN
Bulgaria Leva
1 CAD = 1.36559 BGN 1 BGN = 0.732283 CAD
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam As-Iv

Izvoda go pravja ot pisanjata na BgMontreal che v Bg promjana na kurs prodava na CAD po bankite njamalo v poslednite dni.
A kak rabotjat procheti linka.

Parvia mi posting v tazi tema e e pisan v sabota vecher, a drugite v nedelja, ti pises v ponedelnik v 15 chasa. Tova sa pochti 2 dena po kasno. V tozi biznes 2 dena sa mnogo vreme.
Otdelno kakvo pokazva tozi online convertor njama goljamo znachenie, ima znachenie na kakva tsena prodavat bankite v Bulgaria, CAD.

Moze li njakoi da si kupi ot tozi universal convertor CAD cash kato plati s BG. leva? Otgovora e NE.

Otdelno v momenta bankite v BG sa zatvoreni, kakvo ste stane utre kato gi otvorjat edin gospod znae. Ste gi otvorjat sled 10 chasa. Tova sasto e mnogo vreme.
Ne moze da im kazes na bankite prodaite mi na tazi tsena ( na convertora ) tova sa Canadskite dolari na bankata. Nikoi ne moze da im kaze na kakva tsena da gi prodavat. Ako ima goljamo tarsene i nikakvo predlagane da kazem samo edna banka gi ima a drugite banki ne, i bankata kojato gi ima znae tova, tsenata moze da se otkolonjava drastichno ot tazi na convetara samo zaradi goljamoto tarsene.


Hullboy
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Брееей, :shock: като ми триете мненията, барем обяснявайте за какво! То произвол в този форум от време оно, ама крайно време някой да се замисли, бе джанъм!
Що не изтрихте бгмонреал за неговите "глупости" от рода че само пумпи го бил разбрал?
Тц..тц..тц...! :roll: :roll:
Аватар
camedia
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 4:10 pm

Мнение от camedia »

Момко от Hull, когато сравняваш БГ банките с канадските що не казваш, че ако сам нов и искам да си отворя акаунт ми казват ще Ви определим апойнтмент след 2-3 дни и тогава ше видим ще има ли сметка или не. Къде го има това в нормална държава. Даже китайците гледат очудено. И защо не казваш че CAD го има само в Канада и винаги се преизчислява през USD. Taka че по спокойно със сравненията.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Tvardja che kanadskite banki rabotjat 5 pati po dobre ot bankite v BG.

Tova ne e vjarno:
че ако сам нов и искам да си отворя акаунт ми казват ще Ви определим апойнтмент след 2-3 дни и тогава ше видим ще има ли сметка или не.

Naistina se chaka 2- 3 za apointment no tova e zastoto kasierite ne se zanimavat s otvarjane na smetki, s otvarjane sa zanimavat drugi hora a te sa zaeti i ne moze da vlizas kogato si iskas pri tjah.
Smetka ne moze da ti otkazat osven ako ne si depoziral vestnitsi v masinata predi tova v tjahna ili druga banka i bankata go znae tova. Takiva sluchai ima. Sasto iskat da proverjat da ni si gi zavlichal sas zaem ili kreditna karta. Tova info sasto go njamat kasierite.

V Bg pari ne se depozirat na masina, po moe vreme ne davaha kreditni karti i zaemi, njama da se uchudja i tam da stane taka sled vreme.
Kakav e problema da izchakas 3 dena dokato ti otvorjat smetka?

Tova ne go razbiram:.
И защо не казваш че CAD го има само в Канада и винаги се преизчислява през USD.
Objasni go po dobre, Ne zvuchi dobre nesto.

Hullboy
Аватар
camedia
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 4:10 pm

Мнение от camedia »

Здравей Hullboy.
Май забравяш, че вече в БГ няма български банки или само една две останаха. Всички са клонове на реномирани европейски банки. И това да казваш че канадските банки работят 5 пъти по добре от европейските е доста смешно. А що се отнася до отаварянето на сметка за три дни това е един от парадоксите непознат в развитите страни.

А за CAD исках да кажа, че е валута която много трудно може да смениш в чеиндж в Европа, просто не се работи с нея. Канадците си носят долари в кеш обикновено ако не знаеш. Транзакциите в банките (картите) се презчисляват през долара нормално.
Навсякъде в новините forex други bloomberg това не е основна валута. Просто това е истината.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam camedia

Pak trjbva da se naapavam za da razbera kakvo iskas da kazes:

А за CAD исках да кажа, че е валута която много трудно може да смениш в чеиндж в Европа, просто не се работи с нея. Канадците си носят долари в кеш обикновено ако не знаеш.

Izliza che CAD trudno se namirat v Evropa.
Zasto da se namirat trudno? Sledvastoto ti izrechenie kazva tochno obratnoto.
Канадците си носят долари в кеш обикновено ако не знаеш.
Znachi tozi cash ostava v bura ili banki, koito te prdavat po kasno

Транзакциите в банките (картите) се презчисляват през долара нормално.

Kakvo znachenie ima kak bankite izchsiljavat kartite ( koi karti? v kakva valuta sa tezi karti? )
Ti nali iskas cash CAD. Kakto i da gi izchisljavat, samo ot smetki i izchislenja CAD v cash ne se pojavjavat

Ako si nosjat cash i smenjavat tozi cash v Evropa ne bi trjbvalo da e trudno. Nali tozi cash koito nosjat i smenjavat ostava v burata ili bankite.
Bi trjbvalo da e trudno ako ne nosjat cash.

Hullboy
Аватар
webmastera
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 6:56 pm
Обратна връзка:

Мнение от webmastera »

За обикновен chequing account ли трябва да се урежда среща в канадските банки? И това за всички банки ли важи? Т.е. отиваш до банката, казваш че искаш да си откриеш сметка (за която се плаща безумна месечна такса и такса за всяка транзакция) след което те връщат и ти казват ела еди си кога в еди си колко часа? Това ми се струва доста ненормално, не стига че ще печелят от моите пари, ще ми начисляват смешно ниска лихва, плюс това и пари ще ми взимат че печелят от мен, а и ще трябва да чакам дни...
Иначе в БГ има доста бюра които продават CAD, при не лош курс, но мен лично ме е страх да взема непопулярна валута от бюро. При банките курса е кофти, днес купих от Bulbank при 1.38 което си е за мен кражба от тяхна страна, но поне банкнотите са от новите. До колкото знам ако иска човек да купи голямо количество е по-изгоден курса и се договаря с агент, при различните банки минималната сума е различна. Иначе както Hullboy каза канадците които идват в Европа си сменят тук CAD, който остава в банките и после се продава по нечовешки неизгоден курс (по какъвто се и купува). Ако се застоят по-дълго тези от Булбанк казаха че ги пласират навън.
Не е вярно твърдението на bgmontreal, че банките не си променят курса. Всеки ден БНБ изчислява референтен курс на базата на изчисления от Европейската Централна Банка, а всяка търговска банка в БГ си изчислява своите курсове за деня на база на референтния. Ако някои знае такава банка която не си променя курса за CAD нека я спомене, с удоволствие ще я използвам за спекулации. А и btw. можеби сте забелязали че навсякъде курсовете при продажба на cash и по сметки са различни, в полза на сметките.
Лично аз не бих купил от някой си, бил той и bgmontreal, канадски долари при положение че никога не съм ги виждал преди (днес за първи път :) ), но можеби ако човек вече е бил в Canada и ги познава би се възползвал...друг е въпроса за какво ще са му тогава...
А и далавера от типа: "чукни ми на GSM-а да се разберем къде ще носиш хилките" в БГ някак притеснително ми звучи...
"The whole secret of life is to be interested in one thing profoundly and in a thousand things well."
Horace Walpole
Изображение
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Mама миааааааааааа, голяма е Господната градина. :conf: :nenam: :smhair1: :freak:
Аватар
webmastera
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 6:56 pm
Обратна връзка:

Мнение от webmastera »

nibis написа:Mама миааааааааааа, голяма е Господната градина. :conf: :nenam: :smhair1: :freak:
I da se nadiavame se namira mejdu Alaska i North Dakota.
"The whole secret of life is to be interested in one thing profoundly and in a thousand things well."
Horace Walpole
Изображение
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Офертата наистина звучи все едно сме на Магура и е 1984 година. Крайно несериозно (да не кажа друга дума) и много обидно по отношение на интелекта на потенциалните "клиенти " от страна на т.нар . "финансист с 10 годишен канадски опит".
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canda

Мнение от hullboy »

Zdr.

Kam mama_kenga:

Ne se znae moze veche da sa prodadeni CAD, kakto vizdas ima tarsene webmastera e kupil za sazelenie ot Bulbank a ne ot BgMontreal.

Az obache ne razbrah zasto e slozena dumata "izparza' v objavata.

Da vzema i az da ja izpolzvam v moite reklami, moze pak da se uvelichi prodazbata mnogokratno.

Moze da e njakakva nova marketingova strategia, davasta dopalnitelna garantsia na klienta.

Hullboy
Заключено