Цени за поставяне на шини на детски зъби

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Mark написа: Usetiat li, 4e ima6 "zdrawo pokriwa6ta" zastrahowka, ili 4e ima6 parici, wednaga bleswat problemite w ustata ti.
да тук явно и това е як бизнес......
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

мм дааа

Мнение от dobri4uk »

Абе Пумпи ти май никога не си работил легално(бяло) и не си имал застраховка на компанията..,че това си е жива далавера ,ако са ти развалени зъбите, макар че ти взимат по 20 кинта на седмица
DOBRI4UK( ne go durpaite za op6kata)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: мм дааа

Мнение от pumpy »

dobri4uk написа:Абе Пумпи ти май никога не си работил легално(бяло) и не си имал застраховка на компанията..,че това си е жива далавера ,ако са ти развалени зъбите, макар че ти взимат по 20 кинта на седмица
не те разбирам защото:

моите зъби не са развалени... и от такава далавера не разбирам...

работя на бяло от петия си ден в Канада и имам застраховка от работното си място, която покрива 100% стоматология до 2000 кинта на година и ми е абсолютно безплатна като benefit

когато ми се наложи да си направя преглед и/или лечение, то това го прави жена ми, тоест ходенето на случаен стоматолог при мен не съществува като явление...
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

а слагат ли брекети на 32 годишни. че ако изглеждат кат баба яга.... :lol:
въпросът е сериозен.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

nikito написа:а слагат ли брекети на 32 годишни. че ако изглеждат кат баба яга.... :lol:
въпросът е сериозен.
я да ги видим сега хората с опит :?
да слагат
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

nikito написа:а слагат ли брекети на 32 годишни. че ако изглеждат кат баба яга.... :lol:
въпросът е сериозен.
slagat i na 40 godishni, pone tai garmiaha mediite za Tom Cruise. Samo ne znam dali e imal nujda na drati godini ili e napravil niakoia reklamna kampania na stomatolozi...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

poumpy написа:
krimon написа:не е вярно това, което пишеш
нито имаш опит, нито си вътре, за да знаеш
това, което съм написала е от личен 3 годишен опит с моето дете и с деца на приятели/познати!
би ли ни казала кое от написаното не е вярно?

защото излиза, че всички деца явили се пред катедрата по ортодонтия на университета в Монреал по всяко едно време се лекуват от студенти, за споменатите от теб пари....

няма да правя предположение, колко студенти има там и колко деца могат да обхванат физически, ако правят това по цял ден, по простата причина, че не съм вътре за да знам......

като човек, който се занимава със стоматология и работи в стоматологичен кабинет се опитах да отговоря - грешка, трябваше да оставя възможността за майки с опит....
Обяснявам :

Вместо да даваш съвет хората да плащат нечувани суми,
poumpy написа:за шини можеш да минеш и с 1500-3000 стига да намериш, кой да ги направи
за брекети около 5000-6000
можеш да предложиш варианта Стоматологичен факултет на УдеМ, тъй като, както се подразбира знаеш за него.

Почти всички пациенти са приети - както възрастни, така и деца; както за ортодонтия, така и за зъбно лечение и профилактика. Факултетът функционира, както предполагам знаеш, като частна практика, но на особено преференциални цени, защото служи и за обучение на студентите. Както не всеки частен кабинет може да поеме всички жители на Монреал, така и въпросният Факултет не може да третира всички наред, но това не е причина да не кандидатстваш за лечение в него.

Освен това, много хора, даже й местни, не знаят за неговото съществуване. Това е липса на информация, която не трябва да се крие от хората, а трябва да се разпространява максимално за всеобщо благоползване.

За особено тежките случаи има отделен отдел, където се осъществява лотария, за да бъдат избрани децата, които ще бъдат третирани, защото цените над 70 % са поети от факултета, а лечението е твърде скъпо и отнема понякога доста години. Що се отнася до стандартните леки случаи, процедурата е лесна и допуска повечето кандидати. Аз поне не познавам върнати до сега.

Грешката не е, че си се опитал да отговориш, а се правиш на "много вътре в нещата". Изобщо не зависи от "потока студенти" - тези ти думи трябваше да омаловажат типа лечение, което в действителност е на отлично ниво. На пациента се назначават студент и професор, които работят заедно, а самите професори държат над 90 % от частната практика в Монреал.

Аз препоръчвам на всички българи да използват услугите на този факултет - както за ортодонтия, така и за зъбно лечение, защото мисля че качеството е добро, а цените невероятно ниски. В допълнение на моята препоръка ще кажа, че и бг зъболекарка Юлияна Петрова е на същото мнение.
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

за брекетите

Мнение от Vaseto »

nikito написа:а слагат ли брекети на 32 годишни. че ако изглеждат кат баба яга.... :lol:
въпросът е сериозен.
Това с брекетите тук се е е превърнало в страхотен бизнес. :lol: :lol: :lol:Предназначението им съвсем не е само за деца и подрастващи.
Виждала съм хора - доста над младежката възраст да ги носят. Нека някой специалист да каже каква е ползата при по-възрастните. Аз имам наблюдения върху две мои колежки -и двете те са от категорията над 32 . При едната не установявам никаква разлика, но при другата разликата е голяма. Промени се цялото и излъчване. С две думи стана доста по-симпатична след като и изправиха зъбите, а и захапката... :P :P :P
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Blagodaria Krimon,

Мнение от Iskizi »

za otgovora ti po temata. Bi li mogla da dadesh tochnite koordinati na tozi stomatologichen fakultet, tai kato nqmam predstava kade se namira?
Mislq che v tozi duh trqbva da sa i vsichki otgovori na podobni vaprosi! S mnogo zdrave... :)
Де го чукаш, де се пука!!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

аз съм го дала още в първия си постинг

http://www.medent.umontreal.ca/index_htm.html

тук даже има картинка
http://www.medent.umontreal.ca/index_htm.html

Изображение


Bureau des admissions
C.P. 6128, succursale Centre-ville
Montréal (Québec) H3C 3J7
Tél.: (514) 343-6750

http://www.stcum.qc.ca/metro/images/c56.gif

Nos cliniques sont situées aux 1er et 2 ième étages de la partie Est du Pavillon principal de l'Université de Montréal. La porte B-1, à proximité de la sortie de la rampe mobile, est accessible aux personnes handicapées.

Nous avons sélectionné pour vous une carte du campus et le plan du quartier.

Le stationnement sur le campus est au coût de 9$ et est situé à environ 4 minutes de marche de la Faculté de médecine dentaire.

Le métro est le meilleur moyen de transport via la station Métro Université de Montréal.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

krimon,
сърдечни благодарности.
ник
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

По-добре е да се изчака до 14-15 год.възраст за да има по-голяма вероятност да се разминете с еднократно поставяне на брекетите.И без това процесът е около2 годишен,а и цената е доста висока,ако и разсрочена.Имате право/за повечето застраховки/само веднъж за застраховано дете да клеимвате ортодонт и то се плаща 50%.Забравете слагането им в БГ и поддръжката тук-те поемат отговорност и лечението се различава от това в БГ.
bone capelov
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 4:01 pm
Местоположение: montreal

В България стоматолозите безотговорни ли са?

Мнение от bone capelov »

Само тук в Канада стоматолозите са отговорни за работата си? Не мисля че е така, но е ясно че тук мислят първо за парите а после за зъбите. Попитайте тук там свои познати и мисля че ще намерите и тук свестен доктор със свестни цени. Има доктори които могат да се справят и с работа започната в Б-я както има и доктори които завършват в Б-я работа започната тук.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

krimon написа:Грешката не е, че си се опитал да отговориш, а се правиш на "много вътре в нещата". Изобщо не зависи от "потока студенти" - тези ти думи трябваше да омаловажат типа лечение, което в действителност е на отлично ниво. На пациента се назначават студент и професор, които работят заедно, а самите професори държат над 90 % от частната практика в Монреал.
видимо не си ме разбрала....
това не омаловажава типа лечение, за което аз вярвам, че е на много добро ниво, по простата причина, че има непрекъснат контрол....
"потока студенти" значи:
1. в момента клиниката е затворена - не лекуват
2. през септември като отвори ще имат нужда от конкретен тип деформации, просто защото студентите от конкретния курс ( 3 или 4 )са на такова ниво, тоест ако не си с такава деформация, от която имат нужда, чакаш докато и ако проимат нужда
3. разбира се има и студенти с други нужди, но пак е въпрос на късмет да попаднеш там където ще те искат

и съвсем между другото сега говорих с тях и ми обясниха, че се попълва молба за лечение и след това, на лотариен принцип се извикват пациенти, за да се провери какво им е състоянието и дали стават за "опитни зайчета" - това последното в съвсем добронамерена форма :wink:

това, че някой е минал тънко в горната ситуация не значи, че всички ще могат да се възползват от това. като човек работил с пациенти по време на следването си съм по-склонен да вярвам, че възможността е малка.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

лотарията е само за тежките случаи - преди две седмици питах отново, защото ме бяха помолили :idea:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено