Цени за поставяне на шини на детски зъби

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ljoni
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 5:32 am
Местоположение: Montreal

Цени за поставяне на шини на детски зъби

Мнение от ljoni »

Здравйте!Някоя ползвал ли е такава услуга в Монреал и какви са цените!
Предварително благодаря
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

за шини можеш да минеш и с 1500-3000 стига да намериш, кой да ги направи
за брекети около 5000-6000
lilava
Мнения: 199
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 2:35 am
Местоположение: Montreal

Мнение от lilava »

:( Много парички са . Тук брекетите са още към 1500-2000 лв и се плащат разсрочено.
Става ли да се сложат брекети в България, а в Монреал само да се ходи на зъболекар да се затягат? Тази услуга колко струва?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

защо не казахте на момичето за Стоматологичния факултет на Университета на Монреал

http://www.medent.umontreal.ca/index_htm.html

за нашето дете, в период от 3 години и сменени 3 вида шини (в момента е с брекети), удоволствието ни е струвало около 500 долара + времето за водене на контролни прегледи (поне веднъж месечно) и глобите за паркиране :)
lilava написа::( Много парички са . Тук брекетите са още към 1500-2000 лв и се плащат разсрочено.
Става ли да се сложат брекети в България, а в Монреал само да се ходи на зъболекар да се затягат? Тази услуга колко струва?
не става, няма такъв зъболекар, който да се наеме

иначе брекетите винаги може да ги плащаш на разсрочено плащане, в зависимост от кредитните ти истории
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

poumpy написа:за шини можеш да минеш и с 1500-3000 стига да намериш, кой да ги направи
за брекети около 5000-6000
Na kakwa wazrast na deteto se zapo4wat tezi ne6ta ?

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

когато му се покажат поне 4 от първите постоянни зъби - около 7 години
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

krimon написа:когато му се покажат поне 4 от първите постоянни зъби - около 7 години
merci, zna4i imame o6te wreme :")

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Аз да попитам - задължително ли е да се слагат тия брекети! Щото на мен като малка ми сложиха шина, ама аз я чупих неколко пъти и я махнах. Пък зъбите пак са ми равни...
Тук имам чувството, че зъболекарите като видят отворена уста и изпадат в транс и намират какви ли не проблеми за оправяне...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

естествено, че не са!
а на някои зъбите им се оправят от само се бе си, в пубертета, когато момичетата станат жени - има голяма промяна на устната кухина :lol:
ако щете вярвайте!
на други, след като не им се оправи или им се задълбочи проблема от пубертета, могат да сложат брекети като големи тийн и да си решат проблема за година-две
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Леля Екимка написа:Аз да попитам - задължително ли е да се слагат тия брекети! Щото на мен като малка ми сложиха шина, ама аз я чупих неколко пъти и я махнах. Пък зъбите пак са ми равни...
Тук имам чувството, че зъболекарите като видят отворена уста и изпадат в транс и намират какви ли не проблеми за оправяне...
Zybarite tuka sa pedali!
A osobeno kato 4uyat 4e imash full zastrahovka!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

krimon написа:защо не казахте на момичето за Стоматологичния факултет на Университета на Монреал

http://www.medent.umontreal.ca/index_htm.html

за нашето дете, в период от 3 години и сменени 3 вида шини (в момента е с брекети), удоволствието ни е струвало около 500 долара + времето за водене на контролни прегледи (поне веднъж месечно) и глобите за паркиране :)
защото каква е вероятността да хване подходящ цикъл студенти и нейния случай да е с такава насоченост, че те да се заемат да я лекуват - въпрос на късмет
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

не е вярно това, което пишеш
нито имаш опит, нито си вътре, за да знаеш
това, което съм написала е от личен 3 годишен опит с моето дете и с деца на приятели/познати!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

krimon написа:не е вярно това, което пишеш
нито имаш опит, нито си вътре, за да знаеш
това, което съм написала е от личен 3 годишен опит с моето дете и с деца на приятели/познати!
Dam li4niya opit e ot golqma zna4enie...ponqkoga e mnogo gor4iv ama pone znaesh 4e ti si go izpital....
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Az kato gi gledam tuk tezi ne6ta - decata kato "obici" gi nosiat - moderno izglejda ... interesno imat li razli4ni marki i modeli, koito da si li4at, 4e sa po-po-naj, 4e da mogat da se per4at na koe lape sa mu po-hubawi :"))

A za zabarite ... pazi boje ... 4e sa i nahalni ... zwaniat w ka6ti da mi napomniat, 4e triabwalo da mi 4istiat zabite ... a az otpredi 1 godina sam smenil zabolekaria ...

Usetiat li, 4e ima6 "zdrawo pokriwa6ta" zastrahowka, ili 4e ima6 parici, wednaga bleswat problemite w ustata ti.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

krimon написа:не е вярно това, което пишеш
нито имаш опит, нито си вътре, за да знаеш
това, което съм написала е от личен 3 годишен опит с моето дете и с деца на приятели/познати!
би ли ни казала кое от написаното не е вярно?

защото излиза, че всички деца явили се пред катедрата по ортодонтия на университета в Монреал по всяко едно време се лекуват от студенти, за споменатите от теб пари....

няма да правя предположение, колко студенти има там и колко деца могат да обхванат физически, ако правят това по цял ден, по простата причина, че не съм вътре за да знам......

като човек, който се занимава със стоматология и работи в стоматологичен кабинет се опитах да отговоря - грешка, трябваше да оставя възможността за майки с опит....
Заключено