Осигуряване.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Осигуряване.

Мнение от nibis »

Здравейте. Знае ли някой дали SAAQ признава годините на шофиране в БГ ? Казаха ми от компанията за осигуряване, 4е доста би ми спаднала таксата ако е призната. Скоро 4ух да се говори, 4е Кебек от 1 иуни признава опитьт от БГ. Мерси
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

нищо не признават
Аз ходих на изпит преди 2 седмици и понеже съм новак питах дали съпруга ми може да ми е придружителя с който трябва да карам в продължение на 1 година понеже съм новак и изрично ми подчертаха че не може понеже съпруга ми нямал Кебекски опит Бабината им трънкина :twisted:
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

Стажа от Бг се признава, така че не ти се налага да вземаш шьофьорска книжка като начинаещ, т.е. да караш с придружител.
А ако си "новак", изискването е придружитерля да е с две годишен кебекарски стаж.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

тъй значи
ех ами ние новаците
Добре де от къде ще знаят като ни спрат например че съпруга ми няма тукашен опит то не пише кога сме влезли на книжките нали така
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

nikolovata написа:Стажа от Бг се признава, така че не ти се налага да вземаш шьофьорска книжка като начинаещ, т.е. да караш с придружител.
А ако си "новак", изискването е придружитерля да е с две годишен кебекарски стаж.


Мерси, Но знаеш ли как може да използваме този стаж пред компаниите зе осигуряване ?
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

trans написа:тъй значи
ех ами ние новаците
Добре де от къде ще знаят като ни спрат например че съпруга ми няма тукашен опит то не пише кога сме влезли на книжките нали така
Съгласна съм, че шансът е минимален, но ти гарантирам, че ако се случи ще ти се стъжни бюджетът...ние бг, докато не изядем колая, все не ни се вярва, че тук системата работи безотказно (личен опит), естествено решението и отговорността са си ваши.
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

nibis написа:
nikolovata написа:Стажа от Бг се признава, така че не ти се налага да вземаш шьофьорска книжка като начинаещ, т.е. да караш с придружител.
А ако си "новак", изискването е придружитерля да е с две годишен кебекарски стаж.


Мерси, Но знаеш ли как може да използваме този стаж пред компаниите зе осигуряване ?
Задължителната застраховка на колата ли имаш предвид като казваш осигуряване...
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

nikolovata написа:
nibis написа:
nikolovata написа:Стажа от Бг се признава, така че не ти се налага да вземаш шьофьорска книжка като начинаещ, т.е. да караш с придружител.
А ако си "новак", изискването е придружитерля да е с две годишен кебекарски стаж.


Мерси, Но знаеш ли как може да използваме този стаж пред компаниите зе осигуряване ?
Задължителната застраховка на колата ли имаш предвид като казваш осигуряване...

Да, мерси, беше ми избягала думата от устата, или пьк рьката.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

trans написа:тъй значи
ех ами ние новаците
Добре де от къде ще знаят като ни спрат например че съпруга ми няма тукашен опит то не пише кога сме влезли на книжките нали така
не..... само пише от кога имаш книжка и до кога е валидна, а по системата от всяка полицейска кола със сигурност могат да проверят всичко за теб
аз лично не бих пробвал, да не става дума ако случайно стане катастрофа то и застраховката не я покрива и ........
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

То ясна че тук системата работи обаче при тези условия аз не мога да карам тук 1 година еми аз като новак съвсем ще забравя за една година шофирането а идеята уж е за едното година да съм станала шофьор :roll:
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Та вьпросьт ми беше имам ли някакьв шанс да си намаля сумата за задьлжителната застраховка за колата използвайки опитьт ми от Бг? Мерси....

Говорих сьс сегашният ми застраховател и той ми каза, 4е ако SAAQ ми признае 10 годишният опит от БГ и той ще ми я признае. Скоро 4ух 4е Кебек е запо4нал да признава опитьт от някои изто4но-европейски страни. Например тези които искат да шофират ТИР ако имат 3 години книжка от страната си ще могат директно да шофирьт тук. Вярно ли е това? Мерси...........
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Застраховката ще се намали с около 25% ако имаш изкарано училище..ще рече да изкараш поредица от лекции и каране с инструктор. Връзва се около 400$/в Онтарио..в Квебек сигурно е доста по-малко/ . Парите са доста, но като сметнеш колко ще спестиш само за първата година си струва.....
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Заключено